Reiki: Snižuje bolest, přináší klid a uzdravuje duši! Lze se ho naučit?

21. 2. 2019
Reiki: Snižuje bolest, přináší klid a uzdravuje duši! Lze se ho naučit?
Dotek je blahodárný, ať vás někdo pohladí, nebo se k vám přitulí. Stará japonská metoda reiki s dotekem přímo pracuje, a to s dotekem dlaní, jejichž teplo a energie dokáží podle tohoto učení odstranit bolesti a harmonizovat životní energii. Člověk se pak cítí nejen zdravější, ale taky uvolněnější.

Co to je reiki? Masáž, či meditace, nebo terapie?

Asi jste se už s tímto pojmem setkali a teď tápete, zda je to masáž, učení, nějaká alternativní medicína. Odpověď zní, že vlastně od každého trochu. Reiki je starodávná japonská alternativní metoda, která využívá princip přenášení životní energie, která je všude kolem nás. Tu lze podle mistrů reiki přenášet rukama. Nepotřebujete k tomu žádné speciální pomůcky ani preparáty, jen své ruce. Princip spočívá v tom, že mistr reiki položí ruce na pacienta a tím začne docházet k přenosu energie. Používají se k tomu různé pozice a sestavy, které na organismus působí jako celek.

Díky proudění energie začne docházet k odstraňování bloků na podobném principu, na jakém funguje akupunktura či akupresura. Zlepšením toku energie ve vašem těle dojde k intenzivní relaxaci, snížení bolesti a urychlení uzdravení. Podle těch, kteří reiki praktikují, nebo těch, kteří ho už vyzkoušeli, může léčit emoce, mysl i ducha, takže se pak cítíte nejen zdravější, ale taky uvolněnější.

Jak reiki probíhá

Vůbec se nemusíte bát, pokud byste třeba nešli na běžnou masáž, protože se stydíte, u reiki můžete být v klidu – terapie probíhá v oblečení. Sedíte nebo ležíte v klidném prostředí, může být puštěná hudba. Osoba, která terapii reiki provádí a skrze kterou energie reiki proudí, přikládá lehce svoje dlaně na oblast hlavy, končetin a trupu po dobu dvou až pěti minut. Může je také držet těsně nad tělem, aniž by se vás dotkla. Během ošetření se nastartuje samouzdravovací proces, tělo se začne čistit a harmonizovat. To poznáte velmi snadno, budete cítit velké teplo. Na terapii se nemusíte nijak připravovat, dobré je být ale relaxovaný, protože reiki proudí pouze v případě, že jste zcela uvolnění.

Kurzy reiki mají tři stupně

Zní to bláznivě, ale pro reiki nepotřebujete žádné nadpřirozené schopnosti  této technice se může naučit každý. Výuka se dělí na tři stupně nejprve musíte projít prvním, kdy vám mistr reiki pomocí symbolů otevře a sladí vaše hlavní čakry (srdeční, krční, třetí oko a korunní) a čakry vedlejší (dlaně) s univerzální energií reiki. Nepotřebujete k tomu žádné speciální vědomosti. Já osobně jsem tímhle kurzem reiki prošla před několika lety.

Funguje i na domácí mazlíčky

Jak to konkrétně probíhá? Při zasvěcení jste vystaveni silné energii a můžete na ni reagovat různě. Můžete plakat, smát se nebo se uzavřete do sebe. Já osobně poprvé necítila nic převratného, ale cítila jsem, že to je krásné. Díky zasvěcení se stanete vodičem reiki, to znamená, že můžete vy sami svýma rukama předávat léčivou energii. Nepotřebujete žádnou dramatickou změnu myšlení, abyste v sobě tuhle schopnost nastartovali. Po absolvování prvního stupně už ji máte automaticky a doživotní. Reiki jsem úspěšně praktikovala u svých dětí, když je bolela hlava nebo se potřebovali rychle zkoncentrovat. Můžete díky ní pomoci i sami sobě  když vás bude třeštit hlava, přiložíte si na ni dlaně a necháte do sebe proudit životní energii. A ještě něco, reiki lze úspěšně využít i při léčbě domácích mazlíčků.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Život na vysoké noze se vám opravdu vymstil. Rozhazovali jste za luxus a zábavu a nyní trpíte nedostatkem. Zkuste žít jako jiní lidé a radovat se z maličkostí, které jsou zadarmo. O…