Řekni jakou barvu nosíš a já ti řeknu jaký jsi�

30. 10. 2000
Málokdo asi ví, že existuje obor chromatoterapie, který se zabývá uzdravováním barvami. Používají ho k léčení především léčitelé a je několik možností jak na to.

Řekni jakou barvu nosíš a já ti řeknu jaký jsi�

Málokdo asi ví, že existuje obor chromatoterapie, který se zabývá uzdravováním barvami. Používají ho k léčení především léčitelé a je několik možností jak na to. Někdo doporučuje hledět přes barevný filtr, jiný přikládá barvy na akupunkturní body. Také barva stravy, kterou jíme hraje svou roli, stejně jako to, co nosíme na sobě či v jaké místnosti sedíme.
Barvy mají vliv i na psychiku. Máte-li např. doma modré stěny, budete zde mít zřejmě častěji pocit chladu než v jiném pokoji. Jste-li obklopeni teplými barvami, budete zase častěji pociňovat větší chuň k jídlu, čehož využívají hlavně majitelé restaurací. V místnosti barvy slonové kosti na vás asi brzy padne tíseň a budete se nudit.
Je známé, že některé barvy člověku energii ubírají a jiné zase dodávají. Následující barevná škála vám ukáže, co která barva znamená a jaký typ lidí ji nosí. Všeobecně však platí, že nosíme-li špatně barvené látky, může barva vstupovat snadno do kůže a tím škodit. Záleží také na tom, jak blízko těla barva je.

BÍLÁ Ukazuje na člověka s bohatým duševním životem, označuje se také často za barvu romantickou, kterou nosí hlavně ženy, jež jsou dobrými matkami a jsou v lásce stálé
ŽLUTÁ Povzbuzuje energii, nosí ji lidé aktivní, se smyslem pro humor.
ČERVENÁ Silně energetizující barva, která podporuje krvetvorbu, aktivitu, emocionalitu a zdraví, má přinášet úspěch v lásce i povolání.
MODRÁ Uklidňuje a má na člověka pozitivní účinky, symbolizuje něhu, věrnost, důvěru, léčí infekce, nemoci kůže, tiší bušení srdce a menstruační bolesti.
ZELENÁ Uklidňuje hlavně oči, léčí srdeční obtíže, krevní tlak, bolesti hlavy, ti, kdo mají v oblibě zelenou, se rádi starají o druhé, ale také rádi ovládají, celkově představuje klid a harmonii.
HNĚDÁ Z energetického hlediska není pro člověka příznivá, protože znamená zmar, přináší únavu a vyčerpání.
ČERNÁ Všeobecně se považuje za vysilující. Nosí ji však lidé nároční, tajemní a důslední, jsou nekompromisní a neodpouštějí zradu (v sexu tito lidé bývají jedničky).

autor: -lev-

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Makáte na plný plyn a nedostává se vám žádné odměny ani pochvaly. Jste z toho rozladění a práce vás přestává v podstatě bavit. Však se z toho brzy otřepete, ale jste na šéfa ohromně…

Nejčtenější články

Doporučujeme