Rekordní Kajínek. V historii nejúspěšnější český film!

10. 8. 2010
Rekordní Kajínek. V historii nejúspěšnější český film!
Film Kajínek, který se inspiroval skutečným případem Jiřího Kajínka a který vzbudil řadu diskuzí, zaznamenal při svém uvedení do kin rekordní zájem diváků a stal se nejúspěšnějším českým filmem vůbec.

Klepněte pro větší obrázek

Během premiérového víkendu, tedy během prvních čtyř dnů promítání filmu v českých kinech, shlédlo ambiciózní thriller neuvěřitelných 119 182 návštěvníků kin. To ho řadí na první místo mezi českými filmy v novodobé historii filmového průmyslu.

Pro srovnání: megahit Bathory shlédlo před dvěma lety o prvním víkendu téměř 80 000 lidí, dosavadní filmové rekordmany oscarových režisérů Jana Svěráka či Jiřího Menzela Vratné lahve respektive Obsluhoval jsem anglického krále vidělo v prvních dnech přes 105 000 respektive přes 103 000 návštěvníků kin. Jiný hit letošního roku Ženy v pokušení přilákal o svém premiérovém víkendu do kin přes 93 000 lidí.

„Filmu jsme věnovali šest let života a teď o víkendu jsem byl najednou strašně nervózní, jestli lidi do kina přijdou, jestli je film bude zajímat. Jsme šťastní, že ho chce vidět tolik lidí. Je to pro nás pocta . . . a samozřejmě i uspokojení, to nemá smysl skrývat,“ je nadšený a šťastný režisér filmu Petr Jákl.

Kajínek vtrhl do českých kin ve čtvrtek 5.8. ve vysokém počtu 35ti filmových kopií, které doprovodilo ještě 42 kopií digitálních. Takový počet odpovídá těm největším diváckým hitům. Přesto už během čtvrtka hlásily multikina z Ostravy, Brna i Prahy vyprodané sály a některá jednosálová kina rychle měnila program a přidávala projekce.

Klepněte pro větší obrázek

„Věřili jsme, že by Kajínek mohl mít u diváků úspěch, je to silný příběh, který nepostrádá tajemství, a jako film se povedl, je výborný. Přesto nás počet diváků z prvních čtyř dnů v kinech ohromil. Chci poděkovat všem, kdo nám s distribucí filmu a s jeho propagací pomáhali,,“ svěřuje se ředitel distribuční společnosti Hollywood Classic Entertainment a jeden z producentů filmu Igor Konyukov. To, že by se díky nebývalému zájmu diváků někdo na film nedostal, však podle distributora filmu nehrozí. „Výhodou multikin jsou velké sály a to, že se film hraje ve více sálech a v několika časech v jednom dni. Pokud by bylo vyprodáno od pěti hodin, divák může jít na film třeba hned od šesti. Menší jednosálová kina prostě představení přidávají,“ uklidňuje Konyukov.

ČTĚTE TAKÉ:
Nemůžu z toho spát, je to nechutné, komentuje útoky bulváru Lucie Bílá


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte volno, takže byste se měli více věnovat rodině. I když si to zatím nepřipouštíte, vypadá to totiž, že co se mezilidských vztahů týká, zaznamenáte několik menších karambolů. Kromě toho…

Nejčtenější články

Články odjinud