RENATA (31): Mám se vdávat, ale miluji někoho jiného

17. 1. 2017
RENATA (31): Mám se vdávat, ale miluji někoho jiného
Renata se motá v začarovaném kruhu. Má těsně před svatbou, přes cestu jí ale přeběhl nový muž, který jí pomotal hlavu, a ona začíná pochybovat…

Až doposud jsem v životě neřešila žádné větší pochybnosti. Tak nějak jsem vždycky věděla, co chci, a šla jsem si za tím. Stejné to bylo, když jsem se poznala s Danem. Téměř od samého začátku jsem tak nějak tušila, že on bude ten pravý. Neříkám, že náš dlouholetý vztah byl úplně bez mráčku, samozřejmě proběhly nějaké menší krize a hádky, ale to je přece v normálním vztahu celkem běžné.

Nikdy to nebylo nic tak zásadního, abych musela pochybovat, jestli chci s Danem být. Nejlepší na tom ale bylo, že on to cítil úplně stejně. Když mě loni na 1. máje pod rozkvetlou třešní požádal o ruku, řekla jsem úplně samozřejmě ano. Jenže situace se změnila, svatba má být příští měsíc a já nevím, co mám dělat… Navíc to má být svatba opravdu veliká, já i Dan máme spoustu příbuzných i přátel a všechny jsme je na našem velkém dnu chtěli mít.

Situace se zkomplikovala v létě. Rozhodli jsme se s Danem, že začneme stavět dům, abychom byli dokonale připravení na rodinný život. Dan sehnal architekta a když jsme se s ním potkali poprvé, nevěřila jsem vlastním očím. Byl to totiž můj spolužák z gymplu Adam! Po maturitě jsme se všichni rozutekli po světě a po různých vysokých školách a s Adamem jsem ztratila kontakt. Školní sraz jsme měli za tu dobu jen jednou a tam se neukázal, protože v té době pobýval zrovna kdesi v cizině. Ani jsem nevěděla, že studoval architekturu, to jsem se dozvěděla až na oné schůzce, a také to, že v době srazu pobýval v rámci studia v Londýně.

Další věc, která mě šokovala, byl jeho vzhled. Adam byl vždycky pěkný kluk a na gymplu na něj holky dost letěly, teď ale vypadal téměř dokonale. Perfektně upravený, stylově oblečený a navíc jeho sebevědomé vystupování a pracovní úspěchy… Musím říct, že mi doslova učaroval. Pravda je, že on byl z nečekaného setkání stejně šokovaný jako já a jak se mi později svěřil, okamžitě prý po mně zatoužil. Tyto pocity bohužel byly oboustranné.

Spolu s Danem jsme s Adamem absolvovali několik schůzek a dvakrát dokonce zašli na večeři, kde Adamovi dělala doprovod jeho přítelkyně, které jsem nemohla přijít na chuť. Trávit čas s Adamem se mi ale naopak zdálo čím dál příjemnější. Občas jsem se s ním viděla i sama, když bylo potřeba pořídit něco, co se týkalo nově vznikajícího domu, a začali jsme si být čím dál tím víc bližší. Často jsme si i psali a já cítila, že se řítím do pořádného průšvihu. Stopnout jsem to ale nedokázala.

Po nějaké době mě pozval na večeři, kde se mi svěřil, že se rozešel s přítelkyní, protože je do mě celý blázen a musí na mě neustále myslet. Snažila jsem se odolávat, ale vlastně jsem to cítila úplně stejně. Ještě nějakou dobu trvalo, než jsem mu zcela podlehla, a teprve minulý víkend jsme si udělali tajný výlet na hory, kde jsme celé dva dny strávili v malém útulném penzionu. Po něm už bylo jasné, že jsem se naprosto bláznivě zamilovala a že mě čekají krušné chvíle.

A teď, babo, raď. Dana mám pořád strašně ráda a po letech s ním strávených vím, že bude skvělý manžel i táta a život s ním bude v pohodě. Oproti tomu o Adamovi vlastně pořád nevím téměř nic. Netuším, jaké by to bylo s ním žít, jestli by na něj byl takový spoleh jako na Dana, jestli bych mu třeba mohla věřit, že je mi věrný…

Ale vím, že ho miluji. Naprosto zoufale a hluboce, celým svým srdcem. Jenže láska časem vyprchá… A co bude dál? Naše svatba s Danem je už kompletně připravená a přesně za měsíc ze mě má být vdaná paní. Někomu budu muset zlomit srdce nebo se vzdát Adama i Dana. Jen prostě nejsem schopná se rozhodnout, kterou možnost si vybrat…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Se svým životem jste po včerejšku spokojeni. Ve vztahu je sice trochu nedýchatelno, ale nic, co by se nedalo vydržet. Jediným zádrhelem mohou být nevhodné investice, pofidérní půjčky,…

Nejčtenější články

Doporučujeme