Komentáře k článku zpět na článek

helza 18. 4. 2019 | 10:04
Mata69 17. 4. 2019 | 18:46

@helza: A víš, že je i tohle možné! Kdoví? Třeba už má Laura Poláková plný zuby toho, jak si všímáme, že jí nesedí časové souvislosti, že jsou v příbězích kraviny, tak si tu s námi hezky píše jako nějaký nový Karel nebo kdovíkdo, aby odvedla naši pozornost a hlavně - abychom debatovaly.

helza 17. 4. 2019 | 17:46

@Mata69: Mám pocit, že na takové komentáře nemá cenu odpovídat. Na druhé straně mě takové bláboly tak vytočí, že nakonec stejně odpovím. Přitom mám už delší dobu pocit, že nám sem Dáma nasadila pod jmény Roman, Karel a pod. Trolla a my klikáme jak trotli. Protože na druhé straně, pokud se za těmito jmény skrývá živý člověk, pak mám pocit, že potřebuje urgentně pomoc. Ale stejně nevím jak bych mu pomohla.

Mata69 17. 4. 2019 | 17:19
Mata69 17. 4. 2019 | 17:18

@Roman: Fakt jste mě docela rozškrtl, ty "naše" hormonální přípravky ženy neberou jen tak pro nic za nic, ze svýho rozmaru. A věřte, že spousta žen by je s chutí brát přestala. Berou je taky kvůli vám sakra.

Mata69 17. 4. 2019 | 17:17

@Roman: Ten odkaz jsem vám dala proto, abyste si přečetl, že užívání HA může způsobit mrtvici, když jste tomu nevěřil. Tudíž můj odkaz neobsahoval veškeré informace o škodlivosti užívání HA. A když se tak pohoršujete nad tím jak to škodí i mužům, tak jak je možné, že vám přijde v pořádku, aby chlap ženě řekl "postarej se o to, abychom neměli děti"? Notabene když věděl, že ty děti mít prostě nemůže. Očekával, že bude brát antikoncepci naprosto zbytečně, jen aby se přesvědčil o jejích morálních kvalitách. Takže kdyby nikdy neotěhotněla, dodržela to, co po ní chtěl, znamenalo by to, že by dlouhodobě brala HA naprosto zbytečně. Vy jste teda úžasnej. A já samozřejmě nepopírám škodlivost a další důsledky braní HA, ale zdá se, že je pro muže táááák pohodlné nechat to na ženách a věřím tomu, že kdyby byly i podobné preparáty pro muže, se stejnými možnými vedlejšími účinky, že by se braní takového preparátu bránili zuby nehty. Takže při vašem rozhořčení předpokládám, že jste se s vaší partnerkou (pokud nějakou máte) zařídili úplně jinak, že HA nebere.

helza 17. 4. 2019 | 14:17
helza 17. 4. 2019 | 14:12

@Roman: Mně před 12. lety ano. A neurochirurgie má takových pacientek plno. Ale že HA oklikou přes vodu škodí i mužům, je taky pravda, to mi ani nedošlo. Pravděpodobně takto škodí všem.A k tomu jednomu odkazu. Internet není učebnice mediciny. Pokud tam někdo něco nenapíše, neznamená to, že to není. Krom toho článků o mozkových mrtvicích je Google plný a že příčinou může být HA se zmiňují všechny. Normálně mozková mrtvice postihuje staré lidi, mrtvičky v mladém věku okolo 30. let a podobně, jinou příčinu, než HA ani mít nemohou a těch je nejenom hodně, ale čím dál tím víc.

Roman 17. 4. 2019 | 13:50

@Mata69: Jeden odkaz za vsechny, ktery vam ale nerekne, ze NAM MUZUM ty vase hormonalni pripravky skodi a delaji z nas impotenty. Jsou obsazene ve vode, kteeou pijeme a ze ktere to nejde normalni cestou odstranit! Naproti tomu jsem jeste neslysel, ze by nekterou damu trefilo z uzivani antikoncepce.

helza 16. 4. 2019 | 15:50

@Elynor: Rozvod je rozvod a rozvedení manželé jsou rozvedení a nemají už možnost uzavřít nový církevní sňatek. Neplatnost manželství znamená, že jako by k sňatku vůbec nedošlo.

Elynor 16. 4. 2019 | 11:41

@helza: A co jsem já psala jiného? Vždyť píšeš jinými slovy totéž. Ano, pokud by jeden z manželů podal k soudu návrh na neplatnost manželství, a soud o tom rozhodl, může být manželství prohlášeno za neplatné. Ale ty důvody jsou opět přesně zákonem stanovené, kdy může soud takové rozhodnutí vydat. Ve výsledku bych řekla, že je to dost jedno, jestli soud řeší neplatnost manželství, nebo rozvod. Oboje jinak než rozhodnutím soudu nelze, a bude s tím nejspíš stejný opruz a složité prokazování, a pak člověk dostane rozhodnutí soudu, kterým je povinen se řídit.

helza 16. 4. 2019 | 11:10

@Elynor: Já bych do toho ten papír z matriky a následnou "bumážku" neplantala, tím se rovnocennost nemění, protože to jsou podmínky i pro sňatek na radnici, navíc to není úplně tak.
Dále píšeš: "Je možné uzavřít občanský sňatek, a potom ještě sňatek církevní. Obráceně to není možné." Což bych upřesnila:
Pokud snoubenci uzavřeli nejdříve občanský sňatek, nemá jejich následný církevní obřad právní následky. Je to pak už jenom obřad, sňatek už uzavřeli na radnici, nebo někde kde chtěli.
Pokud nejdříve uzavřeli církevní sňatek, nemohou již uzavřít sňatek občanský, jelikož jsou už formálně i právně sezdáni a manželé už se jaksi znovu nežení. A proč by to taky dělali.
Možná se v tom blbě reju, ale v tomto případě jde tu rovnocennost, která opravdu není jenom formální. Například má dcera i všech 7 bratrů jejího muže, měli sňatek církevní, na radnici nikdy nebyli. Papír z matriky vyplňovali na faře, o "bumážku" se taky postarala farnost. A všichni jsou právně oddáni, nikoliv jenom formálně.A co se týče toho prohlášení, že jsou seznámení se svým zdravotním stavem. To nejsou plané řeči, to je myslím i na tom papíře z matriky písemně a není pravda, že to "úřední platnost nemá". Pokud tohle někdo podepíše a potvrdí, přitom je po vasektomii, tak vědomě podvádí. A pro tento podvod může být manželství prohlášeno za neplatné, což má u církevního sňatku význam podstatný, podvedený partner se totiž může vdát, či oženit znovu. Nevěra, podvod se selháním antikoncepce a podobně může být poze důvodem k rozvodu, což v církvi znamená nemožnost dalšího církevního sňatku.

helza 16. 4. 2019 | 10:40

@Karel: "A to si ten chlap jako celou tu dobu nesmočí?" ... Nic takového jsem nenapsala a vůbec nic takového v podmínkách křesťanského sňatku není, nevím, kam na to chodíte. Pokud jste něco takového vyvěštil, pak pro upřesnění - pokud snoubenci žijí před sňatkem sexuálním životem, pak tím hřeší a nemohou přijímat svaté přijímání. To je vše. Svátostí smíření a sňatkem se "očistí" a vše dají do pořádku. Do kostelů chodí i mnoho žen, které nejsou vdané, ale mají partnera, někdy i děti, někdy i více dětí s více partnery. Nic se neděje, pouze nemohou přijmout a sníst ten malý oplatek, představující tělo Kristovo. Mohou se sice vyzpovídat a tím smýt svoje hříchy, ale pokud se nechystají svůj způsob života změnit, pak taková svátost smíření neplatí.

Elynor 15. 4. 2019 | 23:11

@j66: Kdyby jí zatajil, že nemůže mít děti, a ona žila v omylu, že děti budou, byl by to podvod. Ale on jí rovnou řekl, že děti nebudou. Kdyby jí zatajil syfilis a ona se od něj nakazila, taky by to byl podvod. Kdyby zatajil rakovinu a ona ho pak musela nemohoucího ošetřovat a vzdát se vlastního osobního života, i to by byl podvod. Kdyby zatajil protézu místo nohy, musela by být slepá nebo nesvéprávná Jo, já s tím souhlasím. Snoubenci mají znát navzájem svůj zdravotní stav. Cca před rokem se tady v diskuzi někdo se mnou do krve hádal, že nic takového snoubenci nepodepisujou. Nabyla jsem tudíž dojmu, že to je považováno za formalitu, o které většina lidí asi ani neví, že to existuje, a myslím si to pořád.

Elynor 15. 4. 2019 | 22:54

@helza: Ano, různé církve si mohou stanovit všelijaké podmínky ještě nad rámec zákona. Ale to už je čistě osobní věc těch lidí, co jsou ochotni absolvovat navíc, to není povinnost. A taky je potom čistě jejich osobní věc, jak vážně a závazně to berou. Právně to vymahatelné není. Ale to už jsme se dostali někam daleko mimo všechna témata diskuze. Jen bych ještě dodala, že sňatek v kostele nerovná se církevní sňatek. Jsou totiž kostely, a není jich málo, kde jedinou podmínkou je zaplacení poplatku. Pak se tam může odehrát i sňatek občanský, neoddává ovšem kněz, ale úředník. Jde jen o to prostředí. Totéž pak různé zámecké či hradní kaple a podobné prostory.

Elynor 15. 4. 2019 | 22:37

@Mata69: To není tak úplně pravda. Je možné uzavřít občanský sňatek, a potom ještě sňatek církevní. Obráceně to není možné. A je možné uzavřít pouze církevní sňatek tehdy, když snoubenci donesou papír z matriky, že splnili všechny náležitosti, které jsou požadovány pro občanský sňatek, jmenuje se to osvědčení pro církevní sňatek. A po uzavření církevního sňatku zase musí doručit další bumážku zpět na matriku. V každém případě ale musí být dodrženy podmínky stanovené zákonem o rodině. Ano, formálně jsou si občanský a církevní sňatek rovnocenné a mají stejné právní následky. Což pořád nemění nic na faktu, že to, co se při tom samotném obřadu odříkává, může být klidně cokoliv, nebo všelicos, protože to žádnou úřední platnost nemá. Platí ten úřední dokument, řádně opatřený podpisy a razítky.

j66 15. 4. 2019 | 21:45

@Elynor: Tak snoubenci podepisují, že znají svůj zdravotní stav. Pokud jeden z nich zatají podstatnou informaci, že nemůže mít děti nebo má syfilis, rakovinu , protézu místo nohy tak já to beru jako podvod a manipulaci. Pro mne to teda cancy nejsou.

Karel 15. 4. 2019 | 20:05
Karel 15. 4. 2019 | 20:03

@Elynor: Si myslím, že redakce která má tak mizerne diskuse nemá ani na ten nejmizernější honorář. Třeba po dnešku dostanou lepší a lépe placené reklamy.

helza 15. 4. 2019 | 20:02

@Elynor: Mata má pravdu, církevní sňatek je dávno už rovnocenný sňatku na radnici. Podle statistik uzavírá dnes asi 1/10 snoubenců sňatek církevní, žadatelů o sňatek v kostele, je ale mnohem víc. Problém je v tom, že například katolický sňatek vyžaduje pět podmínek - manželství mohou uzavřít pouze muž a žena, ani jeden z nich nesmí být už dříve ženatý či vdaná, musí se brát dobrovolně, musí chápat svazek jako nerozlučitelný a nesmějí odmítat děti. Povinným přepokladem taky je, že jsou oba pokřtění katolíci. Pokud tomu tak není, žádá se o dispens (povolení) příslušného arcibiskupa.Navíc katolické svatbě předchází povinné přípravy snoubenců, trvající cca 1/2 roku, pokud jsou snoubenci praktikující katolíci a jsou seznámeni s vírou a křesťanstvím. Některé páry ale docházejí ke knězi třeba i rok.

helza 15. 4. 2019 | 19:42

@Roman: Dosti mě překvapuje vaše neinformovanost. Nebyla by první, ani poslední, kterou by to potkalo. Rizikové faktory mozkové mrtvice jsou hypertenze, fibrilace síní, kouření, cukrovka, vysoký cholesterol a obezita. Ale také užívání hormonální antikoncepce. Rozdíl je v tom, že mrtvice následkem hormonální antikoncepce postihuje už mladé ženy, i dvacetileté, osumadvacetileté a pod.- tam je vždy na vině právě hormonální antikoncepce. Zkuste si do vyhledávače zadat "antikoncepce a mozková mrtvice", nebo se zeptejte nějakého lékaře. Já osobně jsem hormonální antikoncepci brala a skončila s prasklým mozkovým aneurysma, dodnes jsem na vozíku. I u mě byla jako příčina uvedena právě antikoncepce.

Mata69 15. 4. 2019 | 18:04
Elynor 15. 4. 2019 | 17:39
Elynor 15. 4. 2019 | 17:35

@Karel: To záleží na tom, s čím porovnáváte. Pro mne je čtyřicátník málem ještě mladej chlapec. Pro jednu dvacetiletou slečnu může být stařec nad hrobem, pro jinou taky dvacetiletou slečnu šarmantní pán v nejlepších letech.

Elynor 15. 4. 2019 | 17:29

@Roman: Romane, tyto romantické cancy typu "v nemoci i ve zdraví", které se u svateb zhusta recitují, ty nejsou nijak právně závazné. To je jenom taková omáčka okolo a můžete si vymyslet libovolnou, dle osobního zaměření. Tomu se říká svatební slib. Připouštím, že jsem se nevyjádřila přesně. Manželský slib je součástí církevního sňatku, a církev jej asi za závazný pokládá, byť úředně nemá žádnou váhu, a sám o sobě nestačí, pokud nebylo manželství řádně uzavřeno ještě před církevním obřadem.
Měla jsem na mysli zákonné ustanovení, které říká "Snoubenci jsou povinni předložit stanovené doklady, jakož i prohlásit, že jim nejsou známy okolnosti vylučující uzavření manželství, že navzájem znají svůj zdravotní stav a že zvážili úpravu budoucích majetkových vztahů, uspořádání budoucího bydlení a hmotné zajištění rodiny po uzavření manželství." Úřední dokument. Na základě kterého se udělá zápis do matriky a posléze vystaví oddací list. To plno lidí ani netuší, že něco takového podepsali, páč to kolikrát ani nečetli. To je to podstatné. Svatební slib ani manželský slib podstatné nejsou, to si můžete slibovat hory i s horákama.

Mata69 15. 4. 2019 | 16:31
Mata69 15. 4. 2019 | 16:29

@Roman: trochu brzděte než někoho nařknete, že plácá hovadiny. Zbytečně ukazujete jak prdlajz víte. A pohledejte trochu na netu o vedlejších účincích hormonální antikoncepce, možná pak uvidíte, že to není žádná hovadina. Sama vím o jedné ženě, která měla mrtvici z HA ve třiceti. Proč myslíte, že při braní HA stále doktor(ka) dělá ženám jaterní testy, proč jsou vyloučené skupiny žen, které jí brát nesmí nebo se jim její užívání nedoporučuje? Asi proto, že to taková neškodná záležitost není. Abyste neměl starosti s hledáním - zde jeden odkaz za všechny: https://www.antikoncepce.cz/poradna/prehledne-clanky/... ...

Karel 15. 4. 2019 | 15:33
Roman 15. 4. 2019 | 15:24
Roman 15. 4. 2019 | 15:17
Roman 15. 4. 2019 | 15:15

"Rodila jsem jeho dite...." to asi tezko. Dite bylo vas obou, takze to rozhodne nehazte jen na nej. Ja osobne mam zkusenosti s tim, ze svine jsou zensky. Dve me podvadeli. A ted mam stesti.

Karel 15. 4. 2019 | 14:06
Mata69 15. 4. 2019 | 13:08
Mata69 15. 4. 2019 | 13:07

@Karel: Heleďte se, přestaňte tady ze svého přítele dělat chudáka podvedeného chlapa. Píšu níže, že oba měli máslo na hlavě a ani jeden z nich nebyl zrovna ukázka ctnosti. Takže nějaký jeho zraněný city nebo její zraněný city jsou mimo mísu. A že by to nebavilo žádnýho chlapa? No, naštěstí každej chlap nevstupuje do vztahu takto jako ten váš kámoš. A ne každá ženská je zlatokopka. Vystihl to někdo níže - jaký šel, takovou potkal. Nehráli férově ani jeden.

Elynor 15. 4. 2019 | 12:58

@helza: Mno, ona by asi taková věrná, poctivá, čistá milující duše nepřistoupila na podobnou obchodní výměnu, jakou zde p. Karel popsal. Ano, zdravotní stav by znát měla, to se prohlašuje při manželském slibu, stejně tak měl on znát ten její zdravotní stav. Dost pochybuju, že se tím zabývali. Velmi pochybuju, že se tím zabývá 99% všech snoubenců, že vůbec vědí, že to je součástí manželského slibu. Ano, souhlasím, že asi chtěl mít manželku pod kontrolou - inu, kdo by nechtěl mít pod kontrolou svou investici? Že ji nutil polykat hormony? Jakpak to? Vždyť je dnes dostupno mnoho různých druhů antikoncepce, u některých se vůbec žádné hormony nevyskytují, u jiných třeba ano, ale "nezobou se". Nemyslím, že by ji nutil užívat jeden konkrétní druh antikoncepce a ještě se tím bavil - co by na tom jako bylo zábavného? Muži takhle neuvažují. Obvykle je jim fuk, co žena používá jako antikoncepci, začne je to zajímat až v okamžiku, kdy se po nich žádá použít kondom, nebo když žena přijde s tím, že antikoncepce "selhala". Myslím, že slečna se mohla svobodně rozhodnout, jestli přijme takový vztah a podmínky, a nemusela si ho brát, nemusela s ním žít, nemusela ani nic zobat, ale řekla si, že jí ten luxusní život v přepychu za to stojí. Mně by to za to nestálo, takže si nebudu představovat, že bych s takovým mužem žila, když vím, že by se to nestalo. Ale pořád nevidím nic špatného na tom, že jiným lidem tato forma soužití může vyhovovat, to jsou daleko horší případy, co se takhle člověk dočte na všech internetech. Tihle se asi nebrali z lásky, nejsou možná vzorem křesťanské morálky, a nemusela bych mít dvojdomek ani s jedním z nich, ale konec konců mi to nemusí trhat žíly.

Karel 15. 4. 2019 | 12:45

@Mata69: Protože tyhle ženský šlo jen o její vlastní pocity, na toho chlapa a na jeho pocity kašlala. Jediné co ji trápilo bylo to aby je uživit. No a pěkně na to dojela. Kterého chlapa by tohle bavilo?

Karel 15. 4. 2019 | 12:31

@helza: Musím vás vyvést z omylu. Když se to všechno provalilo tak ta hvězda šla na potrat. Takže o děcko ji vlastně nešlo. A pak snad rok škemrala aby jí odpustil. A ten její nový ji taky poslal do někam, když zjistil, že už mu nebude moci od manžela nosit prachy.

Karel 15. 4. 2019 | 12:21
helza 15. 4. 2019 | 11:35

@Mata69: V dlouhodobém vztahu jsou také kritická léta. A ta padají na muže i na ženy. Navíc se obávám, že dnes mnoho žen žije s pocitem, že mají právo - vlastně kvůli mediální masáži a masáží FB a jiných sítí - spíše povinnost, chovat se v těhotensví, šestinedělí, v době kojení a tak dál nesnesitelně a očekávají, že muž je bude tišit, chlácholit a pomáhat jim. A trpět, když to tak nebude. Paní Renata píše, že se obává, jak zvládne druhé dítě, když to první je tak malé. Znamená to, že s tím má problém. Nikdy se nezeptala sama sebe, zda je muži vedle ní dobře? Nikdy nezatoužila svého muže svést k intimitě? To všechno se sice může stát tak nějak nepozorovaně. Ale zjištění, že má milenku je okamžikem zlomu, okamžikeme pravdy. Ta chvíle rozhodně není vhodná na to, "uhodit na něj", "vytřískat" z něj přiznání a vyčítat. Toto je poslední okamžik uvědomit si, že mému muži doma něco chybí a uděla všechno, co je v mých silách to napravit. Ne naříkat nad sebou, jak odila a on zahejbal. Ale bojovat. Každá žena je dost silná na to, aby to zvládla, pokud se nebude zaobírat tím, co je spravedlivé, co se píše, jak to má být, jak to mají jiné ženy, ale prostě se tou nevěrou nakopne a postaví se na nohy. Na vlastní nohy. Jenom tak ho může získat zpět. A když už ho chtít nebude, Pak stejně musí umět život ustátn a těch vlastních nohou .

helza 15. 4. 2019 | 11:07

@Elynor: Myslím, že první, kdo porušil pravidla byl onen muž a to už při sňatku, kdy odsouhlasil, že ona zná jeho zdravotní stav. Myslím, že vasektomie je dost podstatná indispozice pro manželství a jít do svazku a tajit ji podvod a porušení pravidel je.Když to vezmu kolem a kolem, pak by to byl docela vtipný příběh o tom, jak zloděj okradl zloděje, kdyby nebyl pro všechny zaangažované tak smutný. I když - slečna má nakonec dítě i muže a že je bez peněz, možná přehodnotila své priority, poznala trvalejší hodnoty života a jsou šťastni. A občas ji možná napadne, že díky se své zradě osvobodila ze zlaté klece a spárů intrikána a budé ráda, že to tak dopadlo. Onomu obchodníkovi se sexem už vasektomii a nedůvěru k lidem, nikdo nezvrátí a schopnost milovat nenaučí. Takže řeknu-li si, že "po ovoci poznáš chléb", pak ... ?

Mata69 15. 4. 2019 | 11:04

Já bych se tedy vrátila znovu k článku (ačkoliv diskuze na Karlovým kamarádem je taky zajímavá ). Znovu jsem si příběh přečetla...tak už úvod je mimo - paní tam píše, že ta nevěra zasáhne tím víc, když je ženská právě v porodnici. Ale ona když v té porodnici byla, nic jí nezasáhlo, o té nevěře ještě nevěděla. Soukromý ráj si asi představuji trochu jinak, než jako paní - že pán začal častěji chodit do hospody (proč tam chodil, když to doma byl ráj?), že o druhé dítě nestál a začal do tý hospody chodit ještě častěji (a na tréninky "do města") - to jí přišlo pořád OK? A jó, ona byla vlastně TOLERANTNÍ. A ani jí nevadilo, že spolu přestali intimně žít - no to je pecka, jí to nevadilo, a pak se diví, že měl milenku. A jí to přišlo v pořádku, že se to nějak jakože "časem srovná"...jak jako srovná? Je to pořád stejný, ženská má pocit, že je všechno v pořádku, tady dokonce je to přirovnáno k soukromému ráji, a nevěra dle ní přišla z čistajasna a diví se proč a jak mohl! Žádné signály nic, vždyť všechno bylo tak zalité sluncem. Až na to, že manžel byl víc v hospodě než doma (by mě zajímalo jak stíhal to jeho podnikání), že spolu nespali, že druhé dítě nechtěl (to se o tom nebavili, jestli si druhé pořídí nebo ne?). A paní je vyvalená jak poledne, že má manžel dva roky milenku. Chjo.

helza 15. 4. 2019 | 10:45

@Elynor: Čtu od zadu, možná se stane, že už někdo napsal to, co teď napíšu. Ano, je možné, že ta žena "zahejbala", ale taky je jisté, že ji takto měl "pod kontrolou", když netušila, že on je neplodný. Ano, poctivá a věrná nebyla a on měl dobrý důvod takové ženě už nevěřit. Ale v případě, že by byla věrná, poctivá, čestná, milující, ve všem, i finančně zcela samostatná, pak by žila s mužem, který by ji záludným, řekla bych, že až patologickým způsobem měl po dontrolou a navíc ji donutil ničit si zraví polykáním hormonů. Nemluvě o tom, že by se možná i bavil tím, jak je blbá, že je polyká. Zkus si představit, že bys s takovým mužem žila. Jak by to bylo dál? To by tě nechal zobat patáky až do tvé menopauzy, nebo by ti to řekl? A kdyby ti to řekl, jak by ses cítila? Možná bys taky díky tomu zobání byla už na vozejku, taková pořádná mrtvička pak totiž může uhodit už v hodně mladém věku.

helza 15. 4. 2019 | 10:29

@Karel: Uvědomujete si Karle II., že ten váš známý vpodstatě nutil mladé děvče polykat hormony a vážně si ničit zdraví i když věděl, že to vzhledem k jeho neplodnosti není potřebné? A vzhledem k tomu, co může hormonální antikoncepce zapříčinit, řekla bych, že to už je na žalobu.

Elynor 14. 4. 2019 | 22:24

Ovšem teda tři věty příspěvku p. Karla tady udělaly daleko zajímavější a zábavnější diskuzi než celý článek. Paní Renata se musí cítit hluboce uražená, že nás její příběh téměř nezaujal.

Elynor 14. 4. 2019 | 22:21

Taky bych to viděla tak, že to byl spíš obchod než veliká láska. Ona se mu líbila, učinil jí nabídku, ona tu nabídku akceptovala. Nesvéprávná nebyla, to by se nemohli vzít. Oba dostali, co chtěli. Osobně na tom nevidím nic špatného. Nikde není psáno, že se lidi nesmějí brát z jiných důvodů než z čiré romantické lásky. A ten, kdo první porušil dohodnutá pravidla, byla zřejmě ona. Takže je naprosto v pořádku, že pán následně od své části dohody odstoupil. Nevidím důvod, proč ho za to odsuzovat, že je sobecký atd. Ano, je sobecký. Nechce se mu živit dítě kukačku. Kdo by to byl řekl.

j66 14. 4. 2019 | 21:14
Mata69 14. 4. 2019 | 20:57

@Karel: Já bych to uzavřela tak, že oba z toho vašeho příběhu mají máslo na hlavě - jak ten váš kámoš, co jí tak nějak opomněl (schválně) sdělit, že ty dětičky nebudou i kdyby čert na koze jezdil a ona, že se na něj (asi mnohem lépe situovaného) snažila hodit otcovství. Ani jeden z nich mi nepřijde zrovna jako ryzí charakter. Tak asi. Rozhodně to nebyla žádná láska, ale z obou stran čirý kalkul.

Karel 14. 4. 2019 | 20:10
Karel 14. 4. 2019 | 19:41

@j66: Jenže ono jí třicet nebylo a ještě ani není. Kdyby na jeho podmínku nepřistoupila, tak by do ní neinvestoval city a prachy. No nic, má děvče na co vzpomínat.

Karel 14. 4. 2019 | 19:37
Betyyna 14. 4. 2019 | 19:17
j66 14. 4. 2019 | 19:02

@Elynor: Souhlasím, že informaci, že manžel nechce děti měla. Nicméně ve dvaceti ta informace není pro ženu tak důležitá jako ve třiceti. Já "selhání" antikoncepce taky považuji za podvodné jednání. Na druhou stranu, pokud je to podmínka staršího muže vůči mladé bezdětné ženě, tak je to z jeho strany prostě sobecké. Příroda ji prostě dostihne a děti bude chtít mít. Pokud ji ten muž má aspoň trochu rád, tak nakonec prostě "selže" antikoncepce a víceméně se s tím oba spokojí. Horší je pokud tam je citový vztah jen z jedné strany a druhá strana to zneužívá a manipuluje s tím, kdo je závislý.

Elynor 14. 4. 2019 | 18:43

@j66: Já bych to tak jednoznačně neviděla. Slečna z Karlova příběhu na tu podmínku přistoupila dobrovolně. Věděla to dopředu, a souhlasila s tím. Nikdo jí nedržel pistoli u hlavy. Zřejmě ji lákala vidina života v přepychu, ale to je prostě něco za něco. Uzavřela s ním dohodu, a pak ji porušila. Vsadila na to, že jí to projde a nevyšlo to. Ale nedá se její selhání házet na to, že neměla všechny vstupní informace. Tu podstatnou a důležitou informaci znala, a je úplně fuk, jestli on dítě nechtěl nebo nemohl mít, každopádně ona věděla, že jde do bezdětného vztahu a že to tak má zůstat. Kdykoli mohla říct "sorry, rozmyslela jsem si to, chci dítě, rozejdeme se". Ale hrát to na "selhání" antikoncepce... Kdyby antikoncepce skutečně tak často selhávala, jak mnohé ženy tvrdí, dávno by to výrobce stáhnul z trhu a nahradil něčím spolehlivějším.

Elynor 14. 4. 2019 | 18:22

@Karel: Nezbláznila, já nejsem vdaná. To mi jen tak připadalo, že třeba máte ten úmysl a bojíte se, že jste nepotkal tu pravou. Tím lépe, když se ženit nemíníte a popsaný problém není váš osobní.

Karel 14. 4. 2019 | 18:19
Karel 14. 4. 2019 | 18:16

@j66: Co? No bohatství a blahobyt. To že v žádném případě nechce děti ji taky řekl. Ona za to slíbila, že prostě děti nebudou. No a vzhledem k tomu že mu zahejbala kde se dalo tak nakonec zabřezla. No a snažila se přesvědčit naprosto neplodného chlapa přesvědčit, že se stalo. Největší sranda byla, že ten co ji to umotal byl starší než manžel a chudý jako vandrák a stejně tak líný.

Mata69 14. 4. 2019 | 16:54

@Karel: Jo, tak to je ten váš známý opravdu charakter! O co mu šlo? Utáhnul holku na prachy a tohle bylo co jako? Asi to fakt byla oboustranná ryzí láska.

Mata69 14. 4. 2019 | 16:52
j66 14. 4. 2019 | 16:50

@Mata69: Pokud ten chlap, říkal, že nechce děti, tak se měl postarat sám a té holce to říct, že děti mít už nikdy nebude. Protože je celkem pravděpodobné, že ve dvaceti děti mítřana nechce a souhlasit s takovou podmínkou bude, ale ve třiceti si to dost pravděpodobně rozmyslí. Podle mne je to dost sobecké za strany toho muže. Pochopitelně "selhání" antikoncepce je taky hodně hraniční s podvodem a já bych tak nepostupovala, ale to už je ne konkrétní situaci v daném čase těch dvou.

j66 14. 4. 2019 | 16:43

@Karel: Dost dobře nechápu vzniklou situaci. Takže on si vzal mladou holku, co zřejmě utáhl na prachy a chtěl po ní lásku nebeskou? Co jí nabídl on? Pokud ji neřekl, že je neplodný tak to byl z jeho strany podvod jak vyšitý. On je sadista masochista nebo jaké úchylky psychopat, ale normální takové chování není.

Karel 14. 4. 2019 | 16:25
Karel 14. 4. 2019 | 16:24
Karel 14. 4. 2019 | 16:22

@Mata69: Kdepak, jen děvče zkoušel. On měl udělanou vasektomii. V mládí prodělal rakovinu a byl naprosto neplodný. Takže se nedivte, že tu šlapku vyhodil.

Karel 14. 4. 2019 | 16:19
Mata69 14. 4. 2019 | 16:11

@Karel: Ten váš známý je pěkný idiot a sobec. Ne proto, že tu "kunu" vyhodil, ne proto, že ona ho nejspíš obelhala ( i když selhat může opravdu každá antikoncepce), ale proto, že řekl, že je to její starost. Takže ona se musí cpát hormonama, aby pán tvorstva mohl bez rizika těhotenství kukat jak libo. Proč se nezařídil sám kdyz chtel mit jistotu, ze ona nebude těhotná? To by byl míň chlap? Nebo tu záminku pro vyhazov chtel mit v záloze?

j66 14. 4. 2019 | 15:45

@Karel: Pokud nechtěl mít děti, tak si měl udělat vazektomii a nedávat žádný podmínky mladé ženě. To dělá jen sobec a daném případě ještě i blbec.

Elynor 14. 4. 2019 | 14:37

@Karel: Tak si z toho známého vemte ponaučení, a až se budete chtít ženit, uplatněte zkušenosti "z krizového vývoje", a uzavřete s nastávající chotí předmanželskou smlouvu. Neprůstřelně sepsanou právníkem a notářsky ověřenou. Sice vás to neochrání před nechtěným potomkem, spermie si pořád budete muset hlídat sám, ale třeba vám to dodá nějakou jistotu ohledně majetku, přepychu, baráku a podobných záležitostí. Nic lepšího vám poradit neumím.

Evamarie 14. 4. 2019 | 14:24
Evamarie 14. 4. 2019 | 14:24
helza 14. 4. 2019 | 14:04
helza 14. 4. 2019 | 14:03

@Karel: Nový Karle. Kdysi zde chodil jeden mladík s podobnou rétorikou jako vy. Možná to dokonce jste vy. Ale k vašim příspěvkům - nechci vám oponovat, jelikož to nejde. Myslím si, že mezi námi vůbec nejde o rozdílnost názorů, ale o střet vztahu k lidem - o váš a náš respekt a lásku k člověku. A myslím si, že tady platí biblické: "neházej perly sviním, otočí se a rozdupou tě".

helza 14. 4. 2019 | 13:52

Opět mě zarazila anketa.
1) Ano, nepřála bych to nikomu
2) Ne, naštěstí nikdy
3) Právě ji prožívám
Z těch tří možností jsem si nevybrala. Nevěru jsem zažila a nijak mi nevadila. Můj ex byl takový, jaký byl a tohle můj problém rozhodně nebyl. Později dělal jiné věci, které na pováženou opravdu byly.

Karel 14. 4. 2019 | 13:39

Jeden známý se ve čtyřiceti zamiloval do mladé holky. Nakonec se vzali a on měl jedinou podmínku. Nebudou mít děti a na starosti to má ona. Zahrnoval ji přepychem, měla nač si vzpoměla. No co čert nechtěl, za tři roky mu onámila, že bude taínek, páč pry selhala antikoncepce. V tu chvíli jela z baráku jako kůna.

Karel 14. 4. 2019 | 13:35
Karel 14. 4. 2019 | 13:34

@Mata69: Dítě se už narodilo před nějakým časem. Takže s ní už pěknou řádku měsíců nespí. S podvodnicí. Taky proč by to dělal? Má milenku a už se k ní i odstěhoval. A ta ženská si to všechno zavinila sama.

bojovník 14. 4. 2019 | 13:22

Prosím vás, kde jste vyčetli, co mu ta paní řekla? To je dojmologie. Přece logicky mohli oba počítat s druhým dítětem!

Mata69 14. 4. 2019 | 13:03

@Karel: A jinak teda co je to za vztah nebo co to je - ona mu lže, že si nemusí dávat pozor, on s ní spát chce, ale případnou odpovědnost za dítě odmítá.

Mata69 14. 4. 2019 | 13:00

@Karel: Ale o tom to je, ona mu řekne, ze si davat bacha nemusí, jemu je to pohodlnější, příjemnější, tak rád uvěří, místo toho, aby se sichroval třeba kondomem. Ale pak to taky není žádný chudák. Buď spím s někým, s kým to dítě eventuálně budu akceptovat a pokud s tou osobou spát chci, ale dítě s ní ne, tak nemůžu být bláhový důvěřivec.

bojovník 14. 4. 2019 | 12:40

Smutný příběh, ale bohužel dnes asi banalita, znám totiž desítky podobných prostřednictvím profese, okolí i kamarádek. "Kecy v kleci" nikomu nepomůžou. Je to tvrdá realita dneška, což neznamená, že maminku nelituji!

Karel 14. 4. 2019 | 12:07

@Mata69: Určitě mu ta biologická bomba kecala že si nemusí dávat pozor. A on jí chudák podvedený uvěřil. Tak má co chtěla. Dvě děti na krku, hypotéku a on jí zaplatí pár drobných.

Mata69 14. 4. 2019 | 11:56

@Karel: Když chlap dítě nechce, měl by se podle toho taky zařídit a ne spoléhat na ženskou a pak brečet, že je dárce spermatu. To bylo při aktu pohodlné nechat to na ní, že ano, ale pak se nelze divit.

Mata69 14. 4. 2019 | 11:54

Elynor to všechno vystihla, k tomu už nemám co dodat. Jen bych zbytečně opakovala vyřčené.
No a najednou dva Karlové v diskuzi! Hnedle mi první příspěvek neseděl na "našeho" Karla

Elynor 14. 4. 2019 | 11:31

@Karel originál: Tady je najednou Karlů inu, říkala jsem si, že Karel takovej drsňák přece nebýval. Tak snad vás rozeznáme. Jinak máte pravdu v tom, že pokud chlap utíká do hospody několikrát za týden, aby nemusel domů, je něco špatně. Když nejde domů rád, aby políbil ženu, pohladil dítě a byl rád, že je s nimi doma. Ale kdyby mu to manželka direktivně zatrhla a prohlásila, že domů musí, žádná hospoda, to by něco vyřešilo? Chodil by domů o to radši? Asi ne, že. Napřed by bylo dobré zjistit, proč to ten muž dělá. Proč nechce domů, proč je mu v hospodě líp. Podle mě je to v příběhu z článku opět 50 na 50 - oba zanedbali a zvorali něco podstatného, proč už spolu nedokázali žít. A vůbec se nepokusili s tím něco dělat, opět ani jeden z nich. Smutné. Ale asi se to stává častěji, než by jeden myslel.

Elynor 14. 4. 2019 | 11:20

@Karel: Ale no tak. Zas nedělejte hloupého, přece vám tady nebudu dělat přednášku o možnostech antikoncepce. Když chlap nechce dítě, musí si a) dobře vybrat, s kterou ženou co bude dělat, b) používat důsledně kondom, c) nebo praktiky, při kterých se dá otěhotnět leda zázrakem. Inspiraci najdete ve filmech pro dospělé. Pochopitelně pokud se přes všechna opatření stane, že je dítě na cestě, a cítíte se jako zneužitý dárce spermatu, nemusíte z toho mít radost, to by snad nikdo nečekal, ale pořád je tady ta šance, že to není vaše. No a pokud se zjistí, že to přece jenom vaše je, tak je to teda pech, a radost z toho furt mít nemusíte, ale to dítě za to nemůže. K matce můžete chovat pocity rozporuplné, a určitě vám to ani nepřeju, ani nezávidím, jestli vás tohle potkalo. Ovšem od zodpovědnosti za to dítě už neutečete. Neříkám, že je to tak dobře, ani že je v pořádku, jak se taková žena dobere dítěte a alimentů, jenomže tohle se přece vůbec netýká případu, jaký popisuje článek. Tam to první dítě - z lože manželského - chtěli oba. Snad. Teprve to druhé jen zhoršilo průšvih, který mezitím nastal.

Karel 14. 4. 2019 | 11:03
Karel 14. 4. 2019 | 11:01

Velký problém je, že si ženský pořizují děti na poslední chvíli. Stará matka je protiná matka i manželka. A od staré nervózní kozy se utíká mnohem líp k mladé klidné a bezdětné. Ale ať se pán neplete, milenka taky časem bude chtít děti.

Karel 14. 4. 2019 | 10:55

@Karel originál: Čau jmenovče. Podle mě z nevěry ženský zbytečně moc nedělaj. Kdyby mu nelezla do telefonu a neřvala na něj kvůli tomu, že si někde užil, tak by ho milanka za chvíli přestala bavit a děcka mohla mít tátu.

anonyma 14. 4. 2019 | 10:24

kazda zena by se mela zamyslet o tom jestli chce dite a proto take s kym, jen proto aby si myslela, ze u tebe muz zustane, pak to je prastene, muz zustane jenom proto kdyz ji miluje... deti ho uni neudrzi... a pokud ano pak je to jenom ze zoufalstvi.... tech je vice druhu....

Karel originál 14. 4. 2019 | 08:59

Koukám, že přišel jiný Karel. Snad dámy poznají, že mé názory vždy byly o něco rozumnější. Jak jsem již několikrát psal, nevěru neschvaluji. Ale nechápu ženy, které manželovi tolerují chození do hospody. Možná jednou za měsíc budiž. Ale párkrát do týdne je cesta do pekel. Taková žena dělá nesmyslně hloupý a pro nic dobrý ústupek. Už je pozdě radit, že tohle si partneři musí ujasnit hned. Nebude fungovat žádný vztah, kde mlčky jeden druhému přehlíží něco, co mu vadí. Jinak ani nechápu ženy, které čekají, že narození dítěte muže změní a stane se z něj dobrý otec. To je starý naivní mýtus a divím se, že tolik žen stále tajně doufá, že porodem se vyřeší všechny vztahové problémy. Ten chlap byl podrazák a nic ho neomlouvá. Ale Paní Renata to mohla vidět mnohem dříve.

Elynor 14. 4. 2019 | 08:57

@Karel: Ženy nejsou samosprašné, na to, aby byly, jak píšete "neustále březí", je potřeba ten chlap. Si musíte dávat trošku pozor, kam ho strkáte, a nevěřit hned každé, že bere prášky. Jak jsem onehdy zaslechla, že jeden otec dával poučení do života synovi - "nikdy nespi s něčím, co by sis případně nemohl vzít" - pregnantně řečeno. Dlužno dodat, že pro ženy to platí taky. Ale nezoufejte, nechte udělat testy, třeba to není vaše.

Elynor 14. 4. 2019 | 08:39

Krásně bulvární titulek, ale opět mimo obsah textu. Ona v době, kdy chovala čerstvě narozené miminko, nic nevěděla o tom, kde on byl a jestli měl v té době milenku. To se dozvěděla až o dost později. Navíc v okamžiku, kdy ona rodila jeho dítě, mohl být na stovce jiných míst, než právě u milenky, a je dost pravděpodobné, že seděl v té hospodě, čučel do půllitru a zoufale přemýšlel, jak udrží životní úroveň rodiny. Že po spatření drobečka muž zjihne, to je čirá naivita rozbouřených hormonů. Nezjihne v situaci, kdy druhé dítě nechtěl a ví, že je doma jen za živitele, že už dávno přestal být partner a manžel, a že manželku zajímalo jen dítě. Tak teď ji budou zajímat děti dvě a on bude pořád jen ta chodící peněženka, a zas bude utíkat z domu, kde se necítí dobře, do té hospody, na fotbal, kickbox a když potká nějakou, která se na něj bude dívat jako na muže, tak... no. Takových příběhů jsou desítky. Denně to můžeme číst po všech internetech. Lidi neumějí žít spolu, což je částečně možná i tím, že dorůstají děti z neúplných manželství, které nepoznaly, jak vypadá párové soužití. Děti vychovávané pouze matkami, babičkami, tetami, bez otců a dědečků. Pak se někdo diví, že čím dál víc lidí žije bez partnera, a nemá rodinu jako prioritu, radši dělají kariéru, cestují, rozvíjejí svoje zájmy a koníčky a na sex mají kamarády a kamarádky "s benefity". A děti si pořizují až tehdy, když už zapracují biologické hodiny u žen, a pak to dopadá tak, jak je v článku popsáno, nebo všelijak podobně. No a tím vznikne další generace, která vyroste opět jen s matkou, a ještě zahořklou, která jim předá nenávist k mužům, viz poslední věty článku. Krása. Upřímně, já bejt chlap, a číst na internetu tyhle příběhy, tak jsem celoživotně starý mládenec, než mít perspektivu, že dopadnu jako ten zoufalec z článku. Mimochodem, když se pán odstěhoval k milence, co se stalo s tou autodílnou? Tu si tam přestěhoval taky? Nebo dochází denně do té dílny pracovat? Co se stalo s hypotékou na dům, a s manželovou firmou? To by mě z hlediska praktického na celém příběhu zajímalo nejvíc.

Karel 14. 4. 2019 | 08:38

Se dámy nedivte, že vám chlapi zahejbaj. Jste protivné, pořád něco chcete a v horším případě jste neustále březí. Nevaříte, neuklízíte o nic se nestaráte jen sedíte se stejně postiženýma na FB a chválíte se jak jste dobré.

Dáma1 14. 4. 2019 | 06:42

Poznala jsem něco podobného a ta bolest je nepředstavitelná už jen proto, že jí prožíváte vlastně trojnásobně..za sebe a děti. Ale i tak všichni muži opravdu nejsou stejní, je to hlavně o charakteru a z jakého je chovu:) Hezkou neděli všem.

Přečtěte si také

Horoskopy

A je tady finále velice úspěšného týdne, ve kterém nelze pochybovat o výrazném profesním růstu. Jen si…

Nejčtenější články

Doporučujeme