RENATA (45): Chtěla bych se zamilovat, ale mužům vadí moje děti

11. 1. 2018
RENATA (45): Chtěla bych se zamilovat, ale mužům vadí moje děti
Renata celý život touží po lásce, osud je k ní ale v tomto ohledu krutý. Nyní sama vychovává děti a pomalu se vzdává naděje, že by ještě někdy zažila skutečný vztah...

Abych pravdu řekla, život se se mnou úplně nemazlil. Za některé věci si můžu sama, u jiných si říkám, co jsem komu udělala? Ráda bych ve svém životě aspoň na chvíli zažila funkční vztah plný lásky, ale zdá se, že mi to snad nikdy nebude dopřáno.

Nikdy jsem se nepovažovala za žádnou krasavici, ale ošklivá rozhodně nejsem. Prostě tak průměrně hezká, ale navíc rozhodně nejsem hloupá a nudná. Mám spoustu přátel, nezkazím žádnou legraci, jsem podnikavá a mám ráda svoji práci. Jen na chlapy jsem měla vždy smůlu.

Vlastně jsem nikdy neprožila pořádný dlouhodobý vztah, který by trval víc než půl roku a zahrnoval třeba i společné bydlení a podobně. Několik krátkodobých vztahů jsem sice měla, ale většinou ztroskotaly na tom, že se do mě ani jeden muž nezamiloval.

Zato já měla srdce zlámané na tisíc kousků. Každé další zamilování bylo bolestivější a čím dál obtížněji jsem se z něj dostávala. Takže zatímco moje kamarádky řešily postupně zásnuby, svatby a děti, já jsem se pořád plácala v nešťastných láskách, nepovedených vztazích a podivných románcích v naději, že lásku jednoho dne potkám.

Jednoho krásného dne jsem ale prozřela a rozhlédla jsem se kolem sebe. Uvědomila jsem si, že nejen kamarádky, se kterými jsem vyrůstala, ale i ty mladší, kterými jsem je postupně nahrazovala, už jsou všechny vdané a většina z nich již má děti.

Vlastně jsem zbyla jediná bez vyhlídky na perspektivní vztah a rodinu. Neměla jsem už ani téměř s kým trávit volné večery nebo jezdit na dovolenou, kde by kolem nás neběhala hejna dětí. A popravdě, i když mě kamarádky a jejich rodiny neustále zvaly na společné akce, necítila jsem se mezi nimi už dobře. I když jsem jim jejich štěstí přála, bolelo mě se pořád dívat na šťastné rodinky kolem sebe s vědomím, že mě takové štěstí asi jen tak nepotká.

V té době už mi bylo třiatřicet let, a tak jsem se rozhodla, že se svým životem musím něco udělat. Vzala jsem proto našetřené peníze a rozhodla jsem se hledat štěstí ve světě, když jsem ho u nás nepotkala. Sekla jsem se svojí kariérou a tři roky jsem střídavě žila v různých koutech světa. Pracovala jsem jako servírka, sbírala jsem víno, dělala jsem průvodkyni, zkusila jsem toho opravdu hodně.

Za ty tři roky jsem samozřejmě potkala i řadu zajímavých mužů, ale probíhalo to s nimi v podstatě stejně jako v České republice. Až nakonec spadla klec. V té době jsem pracovala na Bali na pláži, kde probíhaly neustále večírky. Na jedné takové party jsem skončila s turistou z Francie, jeho jméno ani nevím. Užili jsme si fajn noc a pak už jsem ho nikdy neviděla.

Jenže o pár týdnů později se mi připomněl formou těhotenského testu. Ano, byla jsem v jiném stavu, ale nevěděla jsem, kdo je vlastně otec. Po dlouhém uvažování jsem se rozhodla vrátit zpátky do rodné země a usadit se. Přece jen mi už bylo šestatřicet a tohle se zdálo jako jediná šance na to mít někdy dítě.

Nakonec jsem porodila dvojčata a měla jsem co dělat, abych zvládala jejich výchovu i práci a všechno kolem, takže první roky jsem neměla na muže ani pomyšlení. Jenže čím jsou děti starší a samostatnější, tím víc toužím prožít konečně ten pravý vztah. Ale stále se mi nedaří.

Seznámila jsem se s řadou nových mužů, vyzkoušela jsem dokonce i seznamky, a stále nic. Jakmile dojde na to, že mám dvojčata, na která jsem navíc úplně sama, někteří ještě chvilku vydrží, ale jakmile zjistí, že to není žádná sranda, dřív nebo později se se mnou rozejdou.

Pomalu ztrácím síly, protože to věčné zklamání se nedá snášet dlouhodobě. Na druhou stranu se odmítám smířit se skutečností, že prostě jednou pro vždy budu sama. Jenže co pro to můžu udělat? Jak zařídit, abych přece jen poznala láskyplný vztah?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je ve vašem znamení, a k tomu je v báječném sextilu s Plutem. Díky tomu jste otevření novým možnostem a neschází vám nadhled. Už se nenervujete kvůli maličkostem a životní výzvy…

Nejčtenější články

Doporučujeme