RENATA (45): Zjistila jsem, že můj muž platí za sex studentkám

10. 3. 2019
RENATA (45): Zjistila jsem, že můj muž platí za sex studentkám
Všechno v jejím životě bylo perfektní. Renata měla skvělé děti, fajn práci a spolehlivého muže. Idylka trvala ale jen do chvíle, než se provalila drsná pravda.

„Děkuji vám, paní doktorko,“ se slzami v očích mi stiskla ruku moje pacientka. Pracuji jako soukromá psycholožka v našem městě už dvacet let a na pláč v poradně jsem zvyklá. Taktně počkám, dokud dotyčnou osobu nápor vzlyků nepřejde, a pak pokračuji v rozhovoru. Nenapadlo mě, že budu sama jednou potřebovat radu i útěchu.

Naučila jsem se, že občas musím říkat i nepříjemné věci. To už k mé profesi patří. Rodičům, kterým se narodilo postižené dítě, jsem šetrně, ale pravdivě popsala, co čeká je i jejich potomka. Pomáhám rozvádějícím se párům, osamělým lidem i těm, kterým se prostě jen těžko žije. Svou práci miluji a vždycky jsem ji toužila dělat. Možná proto se mi v soukromé praxi tak daří. Stejně šťastná jako v práci jsem byla donedávna i doma. Bohužel to už je minulost...

Se svým mužem jsem se seznámila ještě na škole a po dvouleté známosti jsme se vzali. Narodila se nám dcera, pak druhá a nakonec syn. Zvládala jsem práci i rodinu a jako matka byla dokonale šťastná. Idylicky se vyvíjel i vztah s manželem. Překonali jsme počáteční těžkosti, nedostatek peněz, zvládli kolotoč rodičovských povinností.

Pavel začal podnikat a dařilo se mu skvěle. Donedávna mi všechny kamarádky záviděly. Když jsme seděly u bazénu s kávou nebo sklenicí vína, vzdychaly: „Ty se tak máš. Úžasně ses vdala, děti studují a dělají ti radost, máš práci, která tě baví... To snad není ani spravedlivé.“ Věděla jsem, že mám život jako v bavlnce a že bych přála takové štěstí i jim a komukoli na světě.

Asi bych měla pocit ráje dodnes. Jenže nemám. Před měsícem do mé poradny zavítala mladá dívčina. Prý má delikátní problém, se kterým si neví rady. Vyprávěla mi, že vždycky toužila vystudovat vysokou školu, ale doma na její studium nebylo dost peněz.

Pak se přes internet seznámila se starším mužem. Chvíli si jen tak nezávazně psali, ale on nakonec navrhl, že za různé sexuální službičky je ochotný jí studium platit. Přišla se poradit, jak se má rozhodnout. Kamarádkám ani rodičům to prý vyprávět nechce. Stydí se.

Nebyl problém pro ni najít řešení. Vím, že existují stipendia pro sociálně slabší. Apelovala jsem na její hrdost i čest. Vždyť takovou zkušeností by si mladá holka mohla zkazit celý život. Jak jsme si povídaly a ona se uvolňovala, ukázala mi fotku toho sexuchtivého dobrodince. Byl to můj muž.

Nedala jsem na sobě nic znát a sezení ukončila. Z práce jsem ovšem nejela domů. Toulala jsem se do noci ve městě, brečela a hledala řešení. Když jsem si pak o tom s manželem promluvila, došlo mi, že ta dívka rozhodně nebyla jediná, komu Pavel za sex platil.

Dnes mám podanou žádost o rozvod a z příšerného šoku se snažím pomalu vzpamatovávat. Ale není to jednoduché. Nikdy bych nevěřila, že jako psycholožka nedokážu rozpoznat, že se za maskou milujícího a milovaného muže skrývá taková zrůda.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Včera byl Den matek a vy jste na svou maminku hodně mysleli. Pokud jste si na ni neudělali čas, navštivte ji dnes a obdarujte ji milým dárkem. Odpoutáte se od starostí, které jsou s…

Nejčtenější články

Doporučujeme