Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 18. 3. 2019 | 12:03

Přiznávám,že jsem se přehlédla a že ten pán nebyl profesor,ale jen podnikatel.No ale přípis o psychovložce,ten sedí.Já osobně bych nikdy k takové paní,co si mnohdy neumí poradit ani sama se sebou,nešla pro nějaké rady a posudky.

Anonymizovaný 16. 3. 2019 | 14:57

Mně přišlo nejvtipnější, jak se z poměrně neutrálního až pozitivního označení "sexuchtivý dobrodinec" po zjištění že se situace týká paní psycholožky osobně stala z DOBROdince najednou ZRŮDA Z toho jen plyne že všemožní psychologové jsou jen trusiči knížecích rad, dokud se v podobné situaci sami neocitnou. Zajímalo by mě, jak vlastně paní psycholožka vidí své klientky či klienty, kteří za ní přijdou třeba s nevěrou, manžel se jim dost nevěnuje tak si najdou třeba i ženatého milence, či jako oběti kterým pomáhá nebo zrůdy. Od psycholožky bych čekal více konzistence.

helza 12. 3. 2019 | 09:39

@Anonymizovaný: Jak by se na druhé straně Renatin muž dozvěděl, že slečna hledá sponzora? Třeba je na fakultě taková sponzorsko-šlapkovská pomoc organizovaná a dívenka se přihlásila. Že se neradila s rodiči? Nedovedu si představit nikoho, v žádném věku, že se jde rodičů ptát na tento způsob podnikání. To o mladínkosti nic neříká.

helza 12. 3. 2019 | 09:33
Elynor 12. 3. 2019 | 06:44

@Anonymizovaný: Seznámili se přes internet. Takže ta žena /dívka musela vyvinout nějakou snahu seznámit se s mužem. Jak jinak by ho napadlo, aby jí napsal? A ona mu odpovídala. Nevíme, kdo komu napsal první, ale pořád na to seznamování přes net musí být dva, a jistě jí takovou nabídku neudělal, kdyby neměl pocit, že s tím bude úspěšný. Čili já bych z té slečny nedělala úplné neviňátko. No a brigády... jistě. Ale pro mladé slečny je tento způsob snadnější a příjemnější, navíc bych si tipla, že je za to i víc peněz, a ještě má slečna šanci ulovit úspěšného podnikatele, až se s ním pohoršená manželka rozvede.

Anonymizovaný 11. 3. 2019 | 23:13

Jinak v dnešní době znám plno vysokoškoláků, kteří se na VŠ živí brigádami. Skutečně není nutné pomáhat si sexem za peníze.

Anonymizovaný 11. 3. 2019 | 23:11

@Elynor: Vycházela jsem z toho, že autorka píše "mladá dívčina", to není zrovna označení pro ženu okolo 25, ale budiž. Dále z toho, že se to slečna zvažovala, styděla se a nechtěla si o tom povídat ani s rodiči, ani s kamarádkami... Prostě na základě těchto informací mi přišla opravdu hodně mladá. A toto mi také připadalo, že sama si rozhodně sponzora nesháněla, to by pak vůbec nedávalo smysl, že s tím jde k psycholožce. Ale jinak - co tady dává vždy smysl, že

Mata69 11. 3. 2019 | 13:47
Elynor 11. 3. 2019 | 13:46
Elynor 11. 3. 2019 | 13:44

@Anonymizovaný: Tam je psáno, že slečna toužila po vysoké škole. Toužit mohla i 5 let po maturitě, například. Nijak z toho nevyplývá, že by byla dosud na střední škole. Ani z toho nevyplývá, že by ji vydíral, mohla to být ona, kdo si sháněl takhle sponzora.

Rambíša 11. 3. 2019 | 13:27

Je to celé nějak nedovymyšlené...Snad učitel/profesor by neměl mít takové sex styky s žákyněmi/studentkami ??? Že by až tak riskoval svoji kariéru ? Mohl v případě nedostatku sexu doma chodit za peníze do nevěstince,nebo mít zdarma různé dámy,které si snadno mohl najít po netu např. Paní psychovložka jednala nějak mimo své téze,ukvapeně a bez rozmyslu.

Anonymizovaný 11. 3. 2019 | 12:40

no, paní je 45, po třech dětech a manžel nahání studentky na střední (na vysokou se tato teprve chystala). Nemusí to být tím, že by paní neměla o sex zájem a manžela zanedbávala, ale třeba manžel už nemá v ložnici zájem o ni a hledá dokonalé tělo bez obav z nemocí a bez vztahu. Jestli je mu okolo padesáti, tak mi to tedy přijde nechutné - víceméně vydírat teenagerky (chceš na vysokou, podrž)

helza 10. 3. 2019 | 17:00

Souhlasím s Karlem i Elynor, vpodstatě se vším, co bylo níže napsáno. Jsem částečně ochotna uvěřit, že si paní psycholožka , ač by v tom měla mít jasno, popletla hodnoty a považovala za úžasné štěstí budovat skvělou kariéru a luxus, místo aby základ štěstí hledala ve vztahu s mužem, ke kterému patří i naplňující sex a obojí si s péčí chránila. Ale už vůbec nejsem ochotna přijmout její reakci na provalenou nevěru. Myslím, že každé obyčejné ženské, alespoň trochu se zajímající o vztahové problémy, by došlo, že muže v oblasti sexu a nejspíš i ve vztahu samotném pořádně zanedbává. Je mi jasné, že nemohla "poznat, co se pod maskou milujícího muže skrývá", všímala si jíných aspektů jejich života. Ale hned se rozvádět a ještě k tomu považovat muže za zrůdu - tak tomu nevěřím. Leda že by se stalo ještě něco, o čem nám Renata nenapsala. Třeba že zjistila, že muž je pedofil, nebo něco podobného.

Anonymizovaný 10. 3. 2019 | 15:01

Článek je nejspíš výmysl. A pokud je alespoň jádro pravdivé, tak ať se paní "psycholožka" zamyslí sama nad sebou.

Anonymizovaný 10. 3. 2019 | 13:00

Kovářova kobyla a ševcova žena...článek polotovar. Ale než se rozvádět, snad se mohli pokusit spolu žít. Rozvod je dnes lék skoro na každý manželský neduh. Nezřídka se ukáže, že to bylo zbytečné a nic dobrého to nepřineslo.

Mata69 10. 3. 2019 | 10:53
Mata69 10. 3. 2019 | 10:52
Elynor 10. 3. 2019 | 10:07

@Mata69: Tak asi jsem to blbě pochopila. Vycházím z osobní zkušenosti, kdy mého mladšího syna poslali k psychologovi, a nebylo vůbec možné nějakého sehnat. Všude mi říkali, že pacienty neberou a když náhodou jo, tak cca za půl roku, dřív že rozhodně nemají čas. A že mu mám zaplatit soukromého psychologa, tam že ho vezmou hned. Což se stalo, platila jsem za návštěvu 1 800,- Kč za hodinu, přičemž to nikdy celá hodina nebyla, a výsledek nula. Od té doby mám o psycholozích mínění v záporných číslech. Nevalné mínění jsem tedy měla už předtím, protože mi nikdy nepomohli a k ničemu nebyli, ale tímhle případem se to dovršilo. Takže ohledně psychologů nejsem objektivní, to přiznávám.

Anonymizovaný 10. 3. 2019 | 10:05

@Mata69: Tu fotografii mohla mít v mobilním telefonu Ale jinak s Vámi i Elynor plně souhlasím. Ve článku není nic, jak s mužem žili. Zda se ona radši věnovala své praxi a on golfu s obchodními partnery nebo nevěře nic nenasvědčovalo. Od psycholožky bych očekával více analytické uvažování, kdy by zmínila třeba, že i po letech s mužem rádi jezdili na dovolené a chodili za kulturou nebo se naopak vůči sobě odcizili. Ale paní psycholožka se asi soustředila jen na vytahování před kamarádkami a rozdávání knížecích rad (na své praxi za peníze), jak se má žít. Její muž si právě asi řekl, že on má také nárok na nějaký luxus, tedy si platil studentky. Přeci nebude mít nějakou obyčejnou milenku, co by ho ještě otravovala s rozvodem a svatbou. Paní psycholožka mohla zachovat chladnou hlavu, neprat špinavé prádlo na veřejnosti, manžela jen seřvat a dál žít jako z katalogu a třeba si také najít milence. Takhle všechno zahodila. A nebo je její muž teď vysmátý, že už má od ní pokoj. Třeba ho doma jen sekýrovala, že ona psycholožka všemu rozumí a on vymýšlí blbosti, kdykoliv od své ženy chtěl nějakou diskuzi o nich dvou. Takže si radši za sex platil, neboť tím si kompenzoval, že doma je pod pantoflem.

Mata69 10. 3. 2019 | 09:33

Mě vůbec vadí ty prvoplánové detaily, které mají navodit dojem, jak si Renata skutečně dobře žila. Je "soukromá psycholožka", manžel začal podnikat, s kámoškami při kávě u bazénu (bazén přeci už dávno není žádná známka luxusu, nějaký má na zahradě kdekdo) atd. Souhlasím s Karlem níže, Renata celou dobu popisuje ten ráj na zemi, který jí kámošky závidí, jak si skvěle žijí - to tam je zdůrazněno až příliš často, aniž by nějak byl nastíněn vztah mezi manžely. Možná to tak šťastně a jako ráj na zemi manžel necítil, když si pořídil takový luxus, jako vydržovat dívku na studiích oplátkou za sex. Proč si radši neporidil normálně milenku, vyšlo by ho to jistě mnohem levněji (nevěru tímto neobhajuji a neuznávám). Holka si tedy šla vylejt srdce k psycholožce, tudíž si to asi opravdu musela zaplatit, vtipné je, že jí to možná zaplatil ten její dobrodinec No a on dneska někdo u sebe (notabene studentka, mladá holka) nosi fotky??!
No, paní báječná psycholožko Renato, mela jste se asi více věnovat manželovi, místo toho dávání na odiv jak skvělý život vedete. Báječný život a ráj na zemi bez nějakého přičinění je totiž pouhý sen a pohádka. A věta na závěr, že se z manžela stala taková zrůda - on snad ty studentky vraždil, týral nebo tak něco? Trochu silně slovo ne?

Mata69 10. 3. 2019 | 09:17

@Elynor: Soukromá psycholožka znamená, že má svoji soukromou praxi, že není zaměstnanec třeba nemocnice. Rozhodně to neznamená, že to není hrazené pojišťovnou, vždyť prakticky všichni lékaři jsou soukromí. Proto nechápu proč to tam autorka tak zdůrazňuje, nejspíš má pocit, že takto je to něco "vic" a chce udělat dojem.

Elynor 10. 3. 2019 | 08:50

Takže paní je "soukromá psycholožka" - jinými slovy to není placeno pojišťovnou, ale v hotovosti každá návštěva. To bývá dost drahé. Kde vzala chudá studentka, která potřebuje sponzora, peníze na návštěvu soukromé psycholožky? Dál - skutečně by léta ženatý muž, úspěšný podnikatel, byl natolik hloupý, aby svým milenkám studentkám rozdával svoje fotky? Aby je ony husičky pak ukazovaly kdekomu na potkání? Tomu se zdráhám uvěřit. Jestli by byl opravdu tak neopatrný, tak si to i zasloužil, že se to na něj provalilo. Třetí věc - kdyby měl manžel doma sex častěji než na velikonoční pondělí a boží hod, asi by nemusel hledat uspokojení jinde. Přičemž sponzorovat studentky je poměrně dost drahá varianta sexuálních služeb, to by pořídil i levněji, ne-li téměř zdarma (nepočítám cenu večeře a drinku) a hlavně bezpečněji. Čtvrtá věc - člověk, který má rád sex, není žádná "zrůda", to je normální lidská potřeba, a stejně tak bych mohla někoho odsuzovat za to, že má rád steaky a chodí na ně do restaurace, přestože jeho manželka vaří vynikající škubánky. Za páté - paní může zapomenout na sedánky u bazénu a vytahování se před kamarádkami, jak je úžasná, teď bude mít dost práce s tím uživit tři děti, nemyslím si, že si rozvodem nějak polepšila. Možná si výrazně polepší ta studentka, která teď zaujme to uvolněné místo u bazénu. :/

Anonymizovaný 10. 3. 2019 | 08:30

Nevěru neschvaluji. Ale dnešní příběh je napsaný hrozně. Do očí mi bije ten prvoplánový styl, kdy máme být šokování tím dějovým zvratem, kdy chudák Renata v jednom momentě zjistila krutou pravdu, že její krásný život byl pouhá iluze. Jenže pointu nám prozradí hned nadpis článku. Článek má devět odstavců, první čtyři jsou jen omáčka, jak se paní Renata měla krásně, další tři jsou popis sezení s tou studentkou, od které zjistila pravdu. Celkem tedy trvá sedm z devíti odstavců, než se dozvíme to, co je v nadpise. Ale z článku se naopak nedozvíme vůbec, jak to paní Renata měla s mužem v ložnici. Já tedy uznávám, že to je soukromá věc. Na druhou stranu nám paní Renata popsala, jak super se měla, ale tohle jaksi vynechala a přitom bych v tom viděl hlavní příčinu toho, proč muži bývají nevěrní. Asi zrovna tato část moc neklapala a paní Renata se jaksi zapomněla zmínit, aby si nemusela přiznat, že třeba její muž nebyl pouhý inventář, který měl dělat dojem na její kamarádky jako vše ostatní. Paní Renata je mi celkově nesympatická, neboť jako psycholožka si asi mohla s mužova chování v ložnici domyslet, jak na tom jejich vztah je. Ale když o tom není v článku jediná zmínka, usuzuji, že v ložnici nic nebylo, ale paní Renatu netrklo, že by to mohlo nějakého chlapa štvát. Škodolibě nakonec dodám, že každý vztah je o komunikaci a paní psycholožka Renata asi moc s mužem o jejich vztahu a sexu nemluvili ještě potřebuje na sobě zapracovat a možná si rozšířit znalosti z psychologie o párovou terapii, aneb kdo neumí, učí, každý umí radit druhým, atd. Ale uznávám, je to i chyba chlapa, měl se ozvat, ne si hledat jinou, ale třeba paní Renata už neměla zájem. Prostě tohle hlavní v článku chybí. Článek je jen omáčka o paní Renatě, ale nepíše se v něm nic konkrétního o jejím muži, jen je nám opět jen naservírován fakt, že paní Renatě došlo, že to je zrůda. V tomto případě by stálo za to znát názor i druhé strany. Čím dál méně jsem ochoten někomu jen tak věřit, že on/ona vše dělali bezchybně a vše je vina těch okolo.

Přečtěte si také

Horoskopy

Milujete zábavu a prahnete po nových vědomostech. Většinou to není vaše cesta, ale nyní to tak cítíte.…

Nejčtenější články

Doporučujeme