RENATA (50): Kolegyně je stále singl, má vysoké nároky na budoucího partnera

3 komentáře

Elynor
2. července • 6:23

Vyřešila bych to jednoduše. Renatu a Emilku bych propustila a jejich práci rozdělila zbývajícím dámám. Ty by pak neměly čas na pracovišti krafat a řešit chlapy, ušetřila bych dvě mzdy, zvýšila by se produktivita práce. Renata a Emilka by měly náhle důležitější starosti a přestaly by vymejšlet fíkoviny. Jen doufám, že to nejsou státní zaměstnankyně a neplatíme je tudíž všichni, daňoví poplatníci. Aby tohleto byly úřednice, to by vysvětlovalo, proč se obecně na úřadech nestíhá, všechno trvá věčnost, nedodržují se lhůty a dělají se chyby. Na druhou stranu být to soukromá firma, majitel by s nima dávno vyběhl. Možná je to nadnárodní korporát, tam se schová leccos. ]:-D Bohužel i takováhle drůbežárna.

mambule
2. července • 7:26

@Elynor: Vyhodit někoho z práce je poměrně obtížné i kvůli mnohem větším prohřeškům než je plkání na pracovišti. Článek sice evokuje prostředí kanceláře, ale může jít i o úplně jiné pracoviště, kde se nepracuje hlavou, ale rukama, takže plkání není na překážku. Kromě toho všude bývají přestávky na oběd a často se chodí kolegové - kolegyně najíst spolu. A i v té kanceláři - moje příbuzná dělala mzdovou účetní, v kanclu seděly 4 ženské, které se 3 dny v měsíci mohly při uzávěrce přetrhnout, ale zbylých cca 17 dní v měsíci absolutně neměly do čeho píchnout a tak plkaly a plkaly a plkaly.

Elynor
3. července • 5:00

@mambule: To jo, například jedna příbuzná kdysi byla na pracovišti takového druhu, že tam X ženských celou šichtu sedělo a balilo součástky do několika vrstev obalů a krabic a beden, aby to mohlo být odesláno kamsi, kde to zase jiné ženské vybalovaly. Na tuhle práci nepotřebovaly hlavu, takže u toho taky krafaly a semlely první poslední. Ovšem to bylo za socíku, kdy byla zhusta umělá zaměstnanost a tak lidi dělali i takovéhle zbytečné práce. Naivně se domnívám, že dneska se to už neděje. ]:-D Jinak zastávám názor, že do práce se chodí vydělávat na chléb vezdejší, ne se družit. Móda teambuildingů už taky pomalu odeznívá a osobně ani neznám nikoho, kdo by z toho byl nadšenej, lidi se účastnili z povinnosti, mnohdy mimo běžnou pracovní dobu a většina by si uměla představit lepší naplnění svého času, než někde tajtrlíkovat pod taktovkou někoho z "lidských zdrojů" a utužovat tak kolektiv. Drbárna na pracovišti je zjevně pořád, ale to neznamená, že by se to mělo omlouvat, tolerovat, nebo snad dokonce podporovat. Pokud Renata a Emilka a další touží probírat chlapy, ať jdou po práci na kafe a dělají to tam.

Doporučujeme

Články odjinud