Brigitte Bardot Foto: Profimedia

Brigitte Bardot Foto: Profimedia

Sophia Loren Foto: Profimedia
Raquel Welch Foto: Profimedia
Ursula Andress  Foto: Profimedia
Claudia Cardinale Foto: Profimedia
6
Fotogalerie

Retro: Co se stalo se sex symboly minulého století?

Za absolutní sex symbol 20. století byla a stále je považována Marilyn Monroe. Vnadná blondýnka ale nebyla jediná, která muže okouzlovala svojí krásou, charismatem i tělesnými proporcemi. Kam zmizely další krásky, kterým muži padali k nohám?

 

Ošklivé káčátko Brigitte

To se ovšem nedá říct o další sexbombě minulého století Brigitte Bardot. Ta se narodila jako ošklivé káčátko, které v dětství nosilo brýle a rovnátka. Nakonec se z ní vylíhla nádherná labuť. Od chvíle, kdy natočila snímek A Bůh stvořil ženu, jí muži padali k nohám.

Brigitte se ale se ztrátou soukromí a popularitou neuměla vyrovnávat, a dokonce se několikrát pokusila o sebevraždu. Ještě před čtyřicítkou pověsila herectví na hřebík a začala se věnovat boji za práva zvířat. Po bývalém idolu mužů po celém světě už není v jejím vzhledu ani památky, možná i proto už nikdy nepřijala žádnou hereckou nabídku.

Klepněte pro větší obrázek

Které boty proslavila krásná "Bardotka"? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Párátko Sophia

Sophia Loren pochází z malé vesničky blízko italské Neapole. Sousedé ji familiérně oslovovali „párátko“. O pár let později se nestačili divit, když krásná Sophia vyhrála Oscara za roli ve filmu Horalka.

To ji katapultovalo mezi hvězdy Hollywoodu. Tady pak účinkovala nejčastěji po boku hereckého kolegy Marcella Mastroianniho, zahráli si spolu například ve snímcích Včera, dnes a zítra, Manželství po italsku nebo Zvláštní den.

Po roce 1980 však už žádné větší role nepřicházely a od 90. let se herečka na stříbrném plátně objevuje už jen sporadicky. Sexappeal jí ale zůstal, i ve svých 86 letech vypadá pořád skvěle.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 3 / 6

Modelka Raquel

Raquel Welch v mládí skutečně oprávněně vyhrála hned několik soutěží krásy a stala se úspěšnou modelkou. Fyzická krása oceněná v soutěžích jí otevřela dveře k herectví. Raquel měla tu čest si zahrát po boku Jeana Paula Belmonda ve filmu Zvíře. Dařilo se jí.

Za roli ve snímku Tři mušketýři dokonce získala Zlatý glóbus. Naposledy si zahrála v roce 2006 ve filmu Zapomeň na to, od té doby se sem tam objeví jen v seriálech. Raději tráví čas o samotě na svém soukromém ostrově Mustique, ačkoliv její krásu by i dnes rády obdivovaly davy jejích příznivců.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 4 / 6

Ursula, milenka Jamese Bonda

Ursula Andress je přesně ta kráska v bílých plavkách, která navždy proslavila postavu Bond girl. Byla to právě ona, která si po boku Seanna Conneryho zahrála v první bondovce Dr. No. Později jsme ji mohli vidět s Jeanem Paulem Belmondem ve filmu Muž z Hongkongu. S populárním hercem měla dokonce velmi osobní vztah.

Jejími životními partnery byli mimo jiné Marlon Brando nebo James Dean. Patří mezi 100 největších sexy symbolů filmové historie, a to také proto, že v roce 1965 nafotila sérii aktů pro časopis Playboy. S filmovou kariérou bohužel sekla už v roce 2005.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 5 / 6

Italská Tunisanka Claudia

Claudia Cardinale je dalším důkazem, že i modelka se může stát slavnou herečkou. Po vítězství v soutěži krásy odjela Italka vyrůstající v Tunisku za odměnu na výlet do Benátek, kde přijala roli ve filmu Zmýlená neplatí.

Proslavil ji však především kultovní western Tenkrát na Západě. Ve filmech se příležitostně objevuje dodnes, její hlavní životní náplní je ale v současné době funkce velvyslankyně UNESCO. Claudia žije v Paříži a je také aktivistkou za ochranu ženských práv v jejím rodném Tunisku.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 6 / 6

Aktivistka Jane

Jane Fonda má na svém kontě řadu aktivit. Coby herečka a idol mužů po celém světě získala hned dva Oscary za filmy Klute a Návrat domů. V minulosti se ale také věnovala modelingu.

Je spisovatelka, producentka i politická aktivistka. Jane Fonda je stále herecky aktivní a i přes všechny své aktivity si stále umí udržet mladistvý vzhled a sexappeal.

Klepněte pro větší obrázek

Doporučujeme

Články odjinud