Retro Silvestr: Takhle nás bavila televize v minulém století

Retro Silvestr: Takhle nás bavila televize v minulém století

Vzpomínáte si ještě na doby, kdy silvestrovská televizní zábava měla úroveň a vtip? Ano, bylo to v minulém století. Zavzpomínejte s námi, kdo nás poslední noci v roce bavil!

Televarieté

Dlouhých 27 let běžel na Československé televizi revuální pořad Televarieté. Na obrazovkách nechyběla estráda ani na Silvestra. Pořadem provázeli Jiřina Bohdalová a Vladimír Dvořák, kteří v průběhu odehráli několik zábavných scének a také zvali známé hosty.

Za dlouhé roky vysílání se v Televarieté blýskly téměř všechny známé osobnosti té doby včetně Karla Gotta, Heleny Vondráčkové, Ivety Bartošové, Petry Janů, Petry Černocké, Pavla Bobka nebo Dalibora Jandy.

Možná přijde i kouzelník

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn – trio, které nezkazí žádnou legraci. Právě oni byli hlavními protagonisty legendární show, u které se nejen na silvestra bavily celé rodiny. Nezapomenutelní hosté, rozmanité scénky i nejrůznější taneční kreace. Nechyběly ani známé písně, občas i v netradičním podání. A všichni čekali na kouzelníka…

Vladimír Menšík

K nejúspěšnějším silvestrovským televizním pořadům tradičně patřily ty, ve kterých vystupoval jedinečný vypravěč a neopakovatelný herec a komik Vladimír Menšík. V posledních letech jeho života natáčelo brněnské studio jeho silvestrovská vystoupení téměř každoročně.

V roce 1993 pak dlouholetý Menšíkův televizní spolupracovník, dramaturg Jaroslav Sedlák, vytvořil z jednotlivých monologů a vystoupení, která nalezl v brněnském televizním archivu, střihový pořad, který se od té doby stal stálicí v silvestrovských vysíláních České televize.

Pokračování 2 / 3

Šaráda

90. léta minulého století má řada z nás jistě spojená mimo jiné s pořadem Šaráda, který se občas na obrazovkách objevil i na silvestra. Tímto zábavným občasníkem provázeli Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř, kteří se po dlouhých letech spolupráce skvěle doplňovali a dokázali pobavit statisíce diváků u televizních obrazovek. Karel Šíp z nich nevymizel, dodnes moderuje talkshow České televize Všechnopárty.

Pokračování 3 / 3

Silvestry na Nově

V 90. letech začala vysílat televize Nova, která na obrazovky vrátila televizní estrády, o kvalitní zábavě však už nemohla být řeč. Novácké silvestry v režii Jiřího Adamce, kterého vystřídal Martin Čech, byly většinou plné trapných rádoby vtipných scének, vystoupení na playback, křečovitých monologů i dialogů a nedozírné nudy.

Pravděpodobně v té době lidé začali více vyrážet na poslední noc v roce do ulic, protože jim televize neměla co nabídnout.

Doporučujeme

Články odjinud