Richard Gere zamlada Profimedia

Richard Gere zamlada Profimedia

Od malička miloval muziku a toužil se stát trumpetistou Profimedia
Hrál ale na více hudebních nástrojů, skvěle ovládal taky kytaru a klavír Profimedia
Ve filmu Pretty Woman se z něj stal idol žen Profimedia
S Julií Roberts tvořili na plátně sympatický plán Profimedia
19
Fotogalerie

Richard Gere: Sexy sedmdesátník je čerstvým otcem. Jak to zvládá?

Na svém kontě má řadu slavných filmů včetně romantického trháku Pretty Woman. Právě slaví sedmdesátku, ale při pohledu na něj a jeho mladou ženu a malé dítě byste ani neřekli, že má dědečkovský věk. Nadšený buddhista, který se potkal i s Dalajlámou, se stal podruhé otcem na začátku tohoto roku a prý si pozdní otcovství velice užívá. Richard Gere vypadá mimořádně šťastně, a to je asi taky důvod, proč je i v tomto věku naprosto fit a zdráv.

Chtěl být trumpetistou

Richard Gere se narodil 31. srpna 1949 v Pensylvánii jako druhé dítě z pěti. Od malička miloval muziku a toužil stát se trumpetistou. Přitom hrál na více hudebních nástrojů, skvěle ovládal taky kytaru a klavír, a dokonce skládal hudbu ke školním představením.

Kromě hudby pobýval velmi rád na farmě, kde pomáhal dědečkovi se zvířaty. Ve škole mu to šlo, byl bystrý a po střední škole začal studovat dramatické umění a filozofii. Po dvou letech ale utekl, aby se mohl věnovat hudbě, především své milované trubce. Kromě toho začal hrát v divadle v Seattlu.

Pokračování 2 / 5

Nejslavnější byla Pretty Woman s Julií Roberts

V divadle slavil úspěchy, ve filmu prorazil až v 70. letech. Doslova přes noc se stal hvězdou po účinkování ve filmu Americký gigolo (1980). Pak začaly přicházet další role, v nichž zazářil a také zúročil svůj hudební talent. V Pretty Woman hraje v jedné ze scén skvěle na klavír (mimochodem, tu píseň složil sám Richard) a není to jediná role, v níž si zahrál na nějaký hudební nástroj. Po Pretty Woman následovaly další skvělé filmy včetně Prvního rytíře, Nevěsty na útěku (tu si vyžádali fanoušci , kteří chtěli, aby se Gere znovu potkal před kamerou s Julií Roberts), Návratu Sommersbyho či Chicaga.

Pokračování 3 / 5

Přátelství s Dalajlámou 

Už v osmdesátých letech se začal Gere zajímat o východní filozofii a taky byl velmi aktivní v charitě. Cestoval po zemích zmítaných válkou a navštěvoval utečenecké tábory. Zamiloval se do buddhismu, setkal se s Dalajlámou a v současnosti projevuje silné protibetské aktivity, kvůli kterým má zakázaný vstup do Číny. Je spoluzakladatelem Tibet House, neziskové organizace na ochranu tibetské kultury.

Pokračování 4 / 5

Richard Gere a ženy

Pokud jde o jeho vztah k ženám, má je samozřejmě rád, ale svobody si velmi dlouho cenil. Poprvé se oženil v roce 1991, to mu už bylo 42 let. Tehdy se jeho ženou stala topmodelka Cindy Crawford. Podruhé se oženil s herečkou Carey Lowell. S tou měl svého prvního syna Homera Jamese, kterému je dnes osmnáct let. Ani druhé manželství nevyšlo, pravděpodobně kvůli jeho aférce s indickou moderátorkou.

V roce 2014 se potkal v Itálii se španělskou aktivistkou Alejandrou, kterou si nakonec vzal. Svatbu měli utajenou a probíhala v buddhistickém duchu. Katolička Alejandra dokonce přestoupila na buddhismus. Letos v únoru mu porodila jeho druhého syna Alexandera. Prohlašuje o něm, že je velmi citlivý, pozorný a pokorný manžel i otec. Ani on nešetří chválou a říká: „Jsem nejšťastnější člověk ve vesmíru. Jsem ženatý s krásnou, inteligentní a citlivou ženou, která ráda pomáhá lidem, je zábavná, trpělivá, umí odpouštět a je skvělá kuchařka. Dělá nejlepší saláty na světě! Nemůžu se mít líp.“

Pokračování 5 / 5

Je maximálně šťastný

Jeho naladění k buddhismu se projevuje i v tom, jaké názory na život má. Je velmi pokorný, ale zároveň říká: „Nikdo z nás odtud nevyvázne živý, tak na sebe nebuďme tak přísní. Jezte to, co vám chutná. Procházejte se na slunci. Skákejte do oceánu. Říkejte to, co máte na jazyku. Buďte milí, buďte divní, snažte se být šťastní a dělejte vše proto, aby i ti kolem vás byli šťastní. Není čas na nic jiného.“ Tahle Richardova zkušenost odráží slova Dalajlámy, který lidi často povzbuzuje k tomu, aby si hýčkali štěstí, které je smyslem života.

Doporučujeme

Články odjinud