Richard Müller alias kníže Rohan?

24. 8. 2000
Určitě už jste slyšeli píseň s názvem Srdce jako kníže Rohan v podání Richarda Müllera, bodejň by jste ji neslyšeli, když ji hrají od rána do večera a za každou cenu se nám rádia snaží tuto píseň ohrát až k znechucení (což je smutný osud všech hitů).

Richard Müller alias kníže Rohan?

Určitě už jste slyšeli píseň s názvem Srdce jako kníže Rohan v podání Richarda Müllera, bodejň by jste ji neslyšeli, když ji hrají od rána do večera a za každou cenu se nám rádia snaží tuto píseň ohrát až k znechucení (což je smutný osud všech hitů). V žádném případě se nenechte tímto mýlit, protože tato píseň není vůbec to nejlepší z nového Richardova CD.
Je zde spousta opravdu skvělých a hlavně svým způsobem netradičních písní. Už to, že Richard zpívá česky, ale vlastně přesto slovensky (překrásný přízvuk Slováka nezapře) - právě tato "česko-slovenština" dodává celému CD největší kouzlo. Nemalý podíl na tom má samozřejmě Michal Horáček, který vymyslel veškerý text a ten stojí opravdu za to. Nejsou to žádné slova bez kouzla a pointy. Myslím si, že to Richard s Michalem Horáčkem jako textařem opravdu vyhrál. Na jedné písni se podílel i Petr Hapka a opravdu to na ní jde vidět. Je to skvělá hudba, naprosto pohodová s inteligentními texty a velmi příjemným hlasem Richarda Müllera. I obálka CD je originální a nezvyklá (jako všechny fotografie Jana Saudka). Jako hosty si Richard zvolil: Hanu Hegerovou, Ivu Bittovou, Annu K., Davida Kollera, Roberta Kodyma, Ivana Taslera �.výběr opravdu skvělý, zejména píseň s Hanou Hegerovou se mi zdá nadčasová. Kollera a Kodyma poznáte ihned po prvním zazpívaném slovu, protože jejich styl se jednoduše nezapře a trošku mi do Richardova image nesedí.
Přesto vám toto CD upřímně doporučuji, je to něco nového a moc příjemného. Mým soukromým favoritem je píseň s názvem "Až povezou mě na lafetě", proto vám přikládám i její text. Ale po pravdě řečeno je zde spousta vynikajících písní, kterým "kníže Rohan" nesahá ani po paty. Jestli budete mít možnost si nového "Müllera" poslechnout, tak nezaváhejte - neprohloupíte.

AŽ POVEZOU MĚ NA LAFETĚ
Jaro Filip / Michal Horáček

Až povezou mě na lafetě
tažené šesti vraníky,
dej pozor - jinak ušlape tě
dav, co se loučí s klasiky.
Nečekám zrovna na díky
za svoji roli v tomhle světě,
byl jsem však něčím veliký

  1. tak povezou mě na lafetě.

Až povezou mě na té lafetě,
přijďte mi dát své adieu.
Kdo může, aň se napije
na moji roli v tomhle světě
a zapláče si při trumpetě.


Až povezou mě na lafetě,
z paybecku spustí operu
s árií o jedné větě:
"Byl mužem veleprůměru".
Čtyřiapůlkrát nevěru,
náklonnost k levné cigaretě,
psa, kočku, kožky do sběru.
S tím povezou mě na lafetě.


Až povezou mě na té lafetě,
přijďte mi dát své adieu.
Kdo může, aň se napije
na moji roli v tomhle světě
a zapláče si při trumpetě.

Až povezou mě na lafetě,
špalírem dolů z Vinohrad,
za pravdu dejte mojí tetě,
že časti lhal jsem, někdy krad.
A seriály měl jsem rád.
A taháky psal po manžetě.
A ke stáru měl více brad�
Tak povezou mě na lafetě.


Až povezou mě na lafetě
tažené těmi koníky
k poslední statistické metě,
nebuďte mými kritiky.
Jsem chlap, co začal od píky
a tam i zůstal - v zimě, v létě.
Omluvte i své viníky
Až povezou mě na lafetě!Autor: -lev-


Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Konečně jste se dostali z područí nudných a nepříjemných povinností a objevily se před vámi nové možnosti rozvoje osobnosti. Pokud chcete usilovat o novu práci, máte skvělou šanci uspět.…

Nejčtenější články

Doporučujeme