Richard Tesařík a Yo Yo Band na Dámě

25. 5. 2001
Richard Tesařík a Yo Yo Band na Dámě
Na trh přichází dvojalbum skupiny Yo Yo Band s názvem Velbloud ten se má - Do bačkor ne. Nyní máte možnost poslat otázku pro Richarda Tesaříka. Richard podle otázek vybere 3 z vás a ti získají 2 CD Velbloud ten se má - Do bačkor ne.

Richard Tesařík a Yo Yo Band na Dámě

Skupina Yo Yo Band se proslavila díky své temperamentní hudbě a chytlavým textům. V loňském roce oslavili její členové 25 let svého působení na hudební scéně. Největší zlom nastal s albem Karviná a hitem Rybitví, který katapultoval Yo Yo Band mezi nejzářivější hvězdy show businessu. V současné době pracuje Yo Yo Band na zbrusu nové desce, která bude dle slov kapelníka Richarda Tesaříka veselá a taneční. Příznivci kapely již znají část písniček, texty najdete exklusivně na stránkách skupiny www.yoyoband.cz">www.yoyoband.cz.

Richard Tesařík je textařskou duší celého Yo Yo Bandu. Díky němu vznikly takové hity jako Kladno, Rybitví, Jó já jsem srab, Jedem do Afriky či Gejza. Kdyby se neživil hudbou, chtěl by trénovat sportovce. V mládí se věnoval atletice, dnes rodinnou štafetu převzali oba synové, Štěpán přivezl domů titul Mistra Evropy a řadu dalších ocenění.

Z hudby poslouchá nejraději Boba Marleyho (jeho velký hit "No women, no cry" Richard přezpíval spolu s Vladimírem a Jindrou Malíkem na albu Soul), Carlose Santanu, Arethu Franklin, ale také Beatles. Jan Hřebejk ho obsadil do svých veleúspěných filmů Pelíšky a Musíme si pomáhat. V obou případech si Richard zahrál vojenského důstojníka. Ve chvílích volna rád a dobře vaří, potrpí si na čínskou, italskou, francouzskou i českou kuchyni. Se svým bratrem Vladimírem účinkují v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet, kde excelují v rolích hrobníků.

Na trh přichází dvojalbum skupiny Yo Yo Band s názvem Velbloud ten se má - Do bačkor ne. Vydavatelství Sony Music Bonton tak vychází vstříc všem fanouškům Yo Yo Bandu a poprvé na CD nosiči vydává první dvě alba z 80. let. Jako bonus se objevuje na dvojalbu 11 dříve vydaných singlů. Celkem se jedná o 30 skladeb a více než 2 hodiny taneční hudby, kterou ocení nejen fanoušci skupiny Yo Yo Band, ale všichni příznivci dobré české muziky.

Nyní máte možnost poslat otázku pro Richarda Tesaříka. Richard podle otázek vybere 3 z vás a ti získají 2 CD Velbloud ten se má - Do bačkor ne.