Sarah Michelle Gellar zamlada hrála v aseriálu Buffy, přemožitelka upírů Profimedia

Sarah Michelle Gellar zamlada hrála v aseriálu Buffy, přemožitelka upírů Profimedia

Sarah Michelle Gellar se sem tam objeví v nějaké malé roli Profimedia
Mena Suvari si zamlada v několikadílné americké komedii Prci Prci Prcičky Profimedia
Mena Suvari ve filmu Americká krása Profimedia
Mena Suvari nyni Profimedia
13
Fotogalerie

Richards, Davis, Suvari: Herečky, které měly dobýt Hollywood. Proč to nevyšlo?

Chtěly být slavné a úspěšné a toužily po skvělých rolích. Začínaly v romantických komediích, Hollywood jim dal šanci, ale něco se zkrátka nepovedlo. Jakým herečkám se i přes dočasnou slávu nepodařilo dobýt stříbrná plátna?

Sarah Michelle Gellar

Hollywood dokáže být k hvězdám někdy krutý a nespravedlivý. Své o tom velmi dobře ví i blondýnka Sarah Michelle Gellar, která odstartovala svoji kariéru poměrně úspěšně jako hvězda teenager seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Na výsluní se vyhřívala dlouhých šest let, když pak ale seriál skončil, zazářila už pouze ve filmech Vřískot a Scooby-Doo. Herecky aktivní je sice dodnes a tu a tam se objeví v seriálu nebo filmu v malé roli, působí to ovšem, jako by se po ní slehla zem.

Pokračování 2 / 6

Mena Suvari

Většina milovníků filmů si Menu Suvari pamatuje především díky její roli v několikadílné americké komedii Prci Prci Prcičky. Že má ale talent zahrát i kvalitní dramatickou roli, dokázala ve snímku Americká krása a na její koupel v okvětních lístcích růží se dodnes vzpomíná. Za tento výkon byla dokonce nominována na cenách BAFTA v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Tím ale její slibně se rozvíjející kariéra dostoupila vrcholu, a i když stále účinkuje v seriálech i filmech, o žádnou větší a zajímavou roli už nezavadila.

Pokračování 3 / 6

Denise Richards

Do roku 1999 hrál mladé a krásné Denise Richards osud do karet. Žádné extra role sice na kontě neměla, zato ale měla celou kariéru před sebou. Ta měla odstartovat tím, že získala roli Bond Girl v bondovce Jeden svět nestačí. Denise ale tuto příležitost neproměnila, naopak. Za svůj herecký výkon po boku Pierce Brosnana v roli Jamese Bonda získala cenu Zlatá malina jakožto nejhorší herečka ve filmu. Od té doby se víc než její výkony řešilo její nevydařené manželství s hollywoodským bouřlivákem Charliem Sheenem. Denise se už nikdy nepodařilo vyšplhat na vrchol, roky utekly jako voda a z krásné blondýnky je postarší odkvetlá herečka s plastikami, která se naposledy objevila v reality show.

Pokračování 4 / 6

Alicia Silverstone

Pamatujete si ještě tu roztomilou mladou dívku, která zazářila ve videoklipech kapely Aerosmith Cryin‘ a Crazy? Tato herecká příležitost jí otevřela dveře do Hollywoodu, kde jí do klína spadla role rozmazlené Cher v kultovní teenage klasice Bezmocná a o dva roky později už hrála ve snímku Batman a Robin. Těžko říct, co se stalo, ale od té doby už získávala jenom vedlejší a zapomenutelné role a žádný její další herecký výkon se nedal označit jako pozoruhodný tak, jak to předvedla v roli Cher.

Pokračování 5 / 6

Kristin Davis

Kristin Davis je přesně ta herečka, která se stala obětí své jediné velké role. Tou byla puritánská Charlotte v kultovním seriálu devadesátých let Sex ve městě. Když se ale populární série v roce 2004 přestala natáčet, Kristin už o žádnou pořádnou a výraznou roli nezavadila. Tedy, až na dvě, což byly paradoxně role ve dvoudílném filmovém pokračování Sexu ve městě. Jak to tak vypadá, Hollywood si možná oblíbil Charlotte, ne však Kristin Davis.

Pokračování 6 / 6

Mary-Kate a Ashley Olsen

Dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen se staly slavnými ještě v době, kdy byly doslova v plenkách. Tehdy se totiž střídaly v roli maličké Michelle Tanner v rodinném seriálu Plný dům. Roztomilá dvojčata se okamžitě stala miláčky diváků, a tak jim režiséři šili filmy přímo na míru. Jejich vrstevnice s nimi prožívaly filmová dobrodružství, a dvojčata si tak v dětství a mládí zahrála ve více než padesáti filmech a seriálech. Jak ale rostla, jejich půvab se vytrácel a s ním ubývaly i herecké nabídky. Dnes jsou z „Olsenek“ vyžilé smrtky s řadou plastik a jejich smetanu v Hollywoodu slízla jejich sestra Elizabeth, jejíž hvězda stále stoupá.

Doporučujeme

Články odjinud