Říznete se při každém holení? Co dělat, abyste se vyhnuli zranění žiletkou | iStock

iStock

Říznete se při každém holení? Co dělat, abyste se vyhnuli zranění žiletkou

Období odhalených nohou i jiných partií se opět přiblížilo. I když jste si možná dala přes zimu od holení pauzu, je třeba se opět vyzbrojit vaším oblíbeným holicím strojkem. Jestli ale neustále zápasíte se zraněními, zkuste tyto tipy, jak jim předejít.

Zkuste lehký peeling

Odumřelé buňky na vašem těle dokážou působit neplechu a podporují přenos bakterií. Ideální proto je dopřát si před holením jemný peeling, který vám pomůže se odumřelé kůže zbavit. V závislosti na tom, z jakého místa zrovna chloupky odstraňujete, použijte buď jemný obličejový peeling pro choulostivější oblasti, nebo klasický peeling určený pro celé tělo. Snažte se neholit se každý den, pokud to však nejde jinak, není nutné peeling používat pokaždé, tím byste pokožku spíše poškodila.

Jaké existují možnosti holení chloupků? Podívejte se na video:

Úvodní fotka: iStock

Pokračování 2 / 5

Vyzkoušejte olej před holením

Ano, i oleje před holením už existují. Možná vám to přijde zvláštní, ale právě při holení vám mohou hodně pomoct. Stačí pár kapek, které pomůžou pokožku chránit a způsobí, že holicí strojek bude po kůži snadno klouzat, nezadrhne se a nezpůsobí zranění. Olej také zabrání podráždění, začervenání nebo zarůstání chloupků.

Pokračování 3 / 5

Udržujte čistý strojek

Během holení v holicím strojku zůstává spousta chloupků a zbytky odumřelých buněk, takže zde vesele bují bakterie, což následně vede k zarůstání chloupků i k poraněním. Dbejte proto na dokonalou čistotu svého holicího strojku. Po každém použití ho nejen důkladně propláchněte pod tekoucí vodou ze všech stran, ale následně také očistěte tamponkem namočeným v alkoholu. Snažte se navíc strojek uchovávat v suchém prostředí, nejlépe mimo koupelnu, aby bakterie neměly možnost ve vlhku bujet.

Pokračování 4 / 5

Použijte vodu po holení

Voda po holení už se vyrábí i pro ženy. Nemyslíme tím ale nějaký levný sprej plný alkoholu, ten sice dokáže bojovat s bakteriemi, v závěru ale vaši pokožku spíše vysuší a způsobí šupiny a svědění. Existují ale také vody po holení určené pro ženy, které neobsahují alkohol a kůži krásně zvlhčí a uklidní, takže sníží pravděpodobnost jejího podráždění.

Pokračování 5 / 5

Pozor na těsné oblečení

Ideální je se holit večer předtím, než půjdete do postele, takže čerstvě oholenou pokožku nebude dráždit žádná látka. Pokud to však nejde, dbejte na to, abyste oblékla spíš bavlněné spodní prádlo, v němž může pokožka dýchat. To samé se týká i kalhot, vyhněte se těsným střihům a umělým materiálům, zejména silonkám. Stačí pár hodin, než se kůže vzpamatuje a vrátí se do normálu.

Doporučujeme

Články odjinud