RM Gastro peče vánoční cukroví pro Azylové domy a matky samoživitelky

3. 12. 2020
RM Gastro peče vánoční cukroví pro Azylové domy a matky samoživitelky
V rámci charitativního projektu vedeném Nadačním fondem humanitární pomoci upeče RM Gastro celkem 300 ks vánoček a 20 kg vánočního cukroví.

Po dvou týdnech příprav se kuchaři společnosti RM Gastro, českého výrobce profesionálního gastrozařízení, pouští do pečení. Do druhé adventní neděle mají připravit celkem 300 ks vánoček a 20 kg vánočního cukroví. Suroviny jim poskytli dobrovolníci a Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj. Distribuci potřebným zajistí Nadační fond humanitární pomoci.

Klepněte pro větší obrázek

Málokdo by si dnes své Vánoce dokázal představit bez cukroví. Přesto se v České republice každoročně nachází nemalé množství lidí, kteří nemají možnost Vánoční svátky tímto způsobem oslavit.
Matky samoživitelky se často potýkají s finančními problémy a na pečení kvůli neúprosnému pracovnímu vytížení jen marně hledají čas. Mnohé z nich se také vlivem okolností ocitají na ubytovnách, kde pro pečení zcela chybí zázemí. Obdobným problémům čelí také lidé, kteří své Vánoce tráví v Azylových domech.

Klepněte pro větší obrázek

Proto se společnost RM Gastro rozhodla poskytnout své zázemí i kuchaře a z dostupných surovin napéct co největší množství vánočního pečiva. Voňavé rohlíčky, linecké a vánočky pak ze skladu RM Gastro v pražských Horních Počernicích poputují přímo k potřebným napříč celou Českou republikou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Vodnáři, během volného dne se uvolníte. Zatoužíte po cestování a poznání nových míst. Na počasí se vymlouvat nebudete, prostě se vám nechce sedět doma a čekat na to, co přijde. Váš…