Robert Redford: Dokonalý idol stříbrného plátna je samotář

30. 3. 2018
Robert Redford: Dokonalý idol stříbrného plátna je samotář
Svýma modrýma očima, zlatavou kšticí a obrovským charismatem si podmanil nejedno dívčí a ženské srdce. Nebyl to ale jen hezounek z filmů – Robert Redford disponuje velkým talentem, za nějž hned dvakrát získal Oscara. V loňském roce oslavil osmdesát let. Co všechno ve svém životě zažil?

Na univerzitě začal pít

Je uznávaný a oblíbený herec, ale taky režisér a podporovatel nezávislých filmů. Jak by se dal charakterizovat? Coby mladý blonďatý herec se stal koncem šedesátých a v sedmdesátých letech sexy symbolem a ikonou filmu.

Později se charizmatický muž najednou rozhodl, že má po krk filmových hrdinů, a postavil se i za kameru jako režisér. A úspěšně. Do té doby hrál s takovými hvězdami, jako byly Natalie Wood, Barbra Streisand či Jane Fonda. Ta o něm loni na benátském festivalu dokonce prohlásila, že byl jejím nejlepším filmovým partnerem zejména v postelových rolích.

Redford se narodil v roce 1936 v Santa Monice v Kalifornii. Jeho otec byl nejprve mlékařem, později pracoval jako účetní v ropné společnosti. Na konci střední školy přišel o matku, která v něm probudila vášeň pro literaturu a filmy. Sportoval, moc rád se neučil, hrál tenis, fotbal a miloval romantiku. Smrt matky ho zlomila, a možná i proto na univerzitě začal pít. Přišel o stipendium, odjel do Evropy, kde studoval malířství. Zamiloval se do Paříže i Florencie, v roce 1958 se ale vrátil do USA a oženil se s Lolou Van Wagenen.

Robert Redford měl hrát v Adéla ještě nevečeřela! Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od pracovních problémů, které se začínají za celý týden kupit. Atmosféra není na pracovišti růžová a kolegové jsou největší problém. Ani náhodou nebuďte hrubí, jinak si to…

Nejčtenější články

Doporučujeme