Rodiče na třídních schůzkách

21. 4. 2000
Co si rodič v duchu říká na schůzkách (ne/poslouchá-li ? porovnává kvalitu kravaty třídního s domácím repertoárem ?, říká si, proč já blbec sem lez ?, má ta matikářka podprsenku, nebo nemá...? a co tělocvikář, jaké má svaly ?

Rodiče na třídních schůzkách

V poslední době nám posíláte různá témata k diskusím. Jednoho našeho čtenáře by zajímal názor na rodičovské návštěvy třídních schůzek.

…..Jsem středoškolským profesorem a na školách se jednou za čas konají třídní schůzky. My, kantoři, myslíme většinou na to, říct vše o ratolestech, pochválit i vyhubovat... Na druhou stranu si však také všímáme, kdo na schůzky chodí: maminky (nejen ty, které jsou na půli cesty mezi cestou z práce a nákupy, ale také ty, které se oblečou přirozeně vyzývavě a poutají tak pozornost koktajícího kantora), ale i tatínkové různých povah, charakterů a nátur. Nikdy jsem nebyl v pozici rodiče na rodičovských schůzkách. Zkusme vypátrat, co si rodič v duchu říká na schůzkách (ne/poslouchá-li ? porovnává kvalitu kravaty třídního s domácím repertoárem ?, říká si, proč já blbec sem lez ?, má ta matikářka podprsenku, nebo nemá...? a co tělocvikář, jaké má svaly ?). Myslím, že by to nemuselo být "marný".

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jeden člen rodiny potřebuje poradit a vy jste mu nablízku. Opravdu si spolu hezky popovídáte a otevřete mu v mnoha věcech oči. Myslete však na sebe. Za celý pracovní týden si to určitě…

Nejčtenější články

Doporučujeme