Komentáře k článku zpět na článek

Evik2 23. 4. 2013 | 21:29

Martinka to myslí dobře, že?, Akorát se nemůže srovnat s myšlenkou, že rodiče stárnou , a že jim ubývají síly. Chtěla by pro ně to nejlepší. Ale rodiče jsou už ve věku, kdy si můžou dělat opravdu jen to, co chtějí a kromě zaměstnání už nemusí dělat vůbec nic!!!!! I když práce kolem domu, jak už tu bylo napsáno je pořád dost a dost. Nechtějí sportovat, nech je. Já sportovala celý život, teď mi bude 60 a už se mi nechce. Našla jsem si koníčka, který mě po fyzické stránce vůbec nezatěžuje, ale spíš naplňuje spokojeností. Nechej mamku s taťkou, ať si dělají co chtějí a Ty sama naplánuj nějaký príma výlet a nabídni jim, jestli s Tebou třeba nechtějí jet nebo jít. A uvidíš jaký k tomu zaujmou postoj. Píšeš, že rodiče žijí jeden pro druhého. To je v dnešním světě už tak vzácné, že by Tě to mohlo jedině těšit. Mohla bych tu psát celý román o vztazích rodičů s dětmi, ale jednou Martinko, i Ty dospěješ k tomuhle poznání. Máš všechno ještě před sebou, ale život běží jak splašený kůň. Ani se nenaděješ , dětí budou velké, bude Ti padesát a Ty si ohledneš dozadu za svým životema řekneš si: " Kde se ten všechen čas poděl? ". A to , že se časem, až rodiče zestárnou, budeš o ně muset postarat, je naprosto normální. A budeš ráda, že je ještě máš, i když jsou už moc staří. Protože jednou tu nebudou a bude Ti moc smutno.

Durga 20. 4. 2013 | 16:41

realitka: Chápu, že to myslíte dobře. Ale z vlastní zkušenosti vím, že bych dětičky hnala hodně daleko, kdyby se snažili mě někam taha, kam se mi nechce. Je možné se zeptat, nabídnou, ale nepřemlouat, nepřesvědčovat a hlavně - nekritizovat. Je to opravdu JEJICH život. Přiznávám, že kdyby se mi pokoušely organizovat můj volný čas moje odrostlé dětí, tak s ními rychle vyběhnu. Jediné, co snesu, je v nutném případě se starat o vnoučata. Já osobně bych se zeptala rodičů, jestli tento způsob života je opravdu jejich přáním a podle toho bych se chovala dál.

hapehape 15. 4. 2013 | 20:15

Dítko si klidně pořiďte, věk na to máte, ale ne jako vzpruhu pro rodiče !! starat se musíte vy mladí!!!, což se mi jeví, že z toho rychle vycouváte, babi s dědou se s ním určitě rádi pomazlí a bude pro ně radost, ale ne 24 hodin.Postaráte se jim o pejska, kdyby někam spolu odjeli? Zvete je na návštěvu k vám ? Pečete s mamkou např. vánoční cukroví nebo si vyzvednete krabici dobrot? Pomůže přítel tatínkovi např. s natíráním plotu? Je mi přes padesát a taky v práci převážně "koukám do počítače", na děti i vnučku se těším, ale když odjedou, vychutnám si svůj klid.

realitka 15. 4. 2013 | 15:12

Nesouhlasím s většinou příspěvků. Je dobře Martino, že si rodičů všímáte. Ano, jsou již v určitém věku, kdy požadují klid. Mají za sebou stěhování, opravu domku a jsou poněkud "opotřebovaní". Ale neměli by rezignovat na život! Je mi 50 let manželovi 53 a užíváme si život jak nikdy. Děti jsou z domu, užíváme si sex, v zimě jezdíme do termálů, v létě zvelebujeme zahradu a koupeme se v bazénu. Žijeme na vesnici ale minimálně 1x za rok jedeme do Pahy do divadla. Občas si vyjedu s dcerami na nákupy. Doporučuji vám zejména maminku takto zapojit. Vemte ji na nákupy, udělejte si rodinný výlet do míst z vašeho nebo jejich mládí. Zapojte se do jejich života, ne pouze návštěvou u nich, kdy určitě ještě pro vás chystají hostinu když přijedete, jsou pak z návštěvy unavení. Vemte je na výlet vy, nebo jim ukažte nějakou lákovou nabídku ze slevomatu, které přece nemůžete odolat. Zejména důchodci využívají tyto nabídky. Držím palce.

arreaux 14. 4. 2013 | 22:46

Milá slečno, oni jsou unavení a dávají přednost klidu. Navíc si myslím, že okolo domu je určitě také dost práce, kterou vy asi nevidíte, ale která je třeba udělat.

JanaJanska 14. 4. 2013 | 19:05

Milá Martinko, obdivuji tě, že si svých rodičů všímáš, ale myslím si, že nemusíš mít strach, ono je to určitě přejde. Je mi 60let a mívám podobné výkyvy v pilnosti, jako tvoje rodiče. To víš, v paneláku v mrňavých místnostech, koukali jste, aby jste někam vypadli. Jestli svůj řadový domek předělávali svými silami, byli z paneláku zlenivělí a tak je v podstatě dlouhodobá aspoň dvouletá ? práce naprosto vyčerpala-taky dlouhodobě, navíc si svůj vysněný domeček evidentě užívají. Když už si ale začínají stěžovat na klouby atd., myslím si, že už svítá a je otázkou času, kdy se z toho gauče zvednou, koupí si třeba kola a budou si rovnat těla, když řadovka vpodstatě žádný pozemek nemá, kde by se vyžili. Bydlíme v domě s velkými zahradami celý život a tu je práce denně až do podzimu-pěstuji kytky i na sušení, keře, bobuloviny atd. Přesto koukám jít do divadla, za kamarádkami, máme klub seniorek, příp. spakuji batoh, ráno se vytratím a dopoledne zavolám domů, že se vrátím až se vrátím a poznávám krásy našich měst. Nemějte o rodiče strach.-).

alebi 13. 4. 2013 | 15:48

Milá Martino, i vy zjistíte v padesáti letech, že síly ubývají a budete ráda, že si po práci sednete s knížkou a budete odpočívat. I mě je přes padesát, a i já doma slyším od dětí- mami dělej něco, sportuj, běž mezi lidi, neseď doma! A tak stále dokola vysvětluji, že po osmihodinovém běhání za pultem jsem nejraději sama, s knihou,nebo s počítačem a opravdu po ničem jiném netoužím. A co se týče vašich rodičů- už jen to, že bydlí v domku znamená nikdy nekončící práci v domě i na zahradě, takže nevěřím, že by pořád jen seděli a nic nedělali. Možná všechno dělají během týdne, a když vy přijedete na víkend, tak vidíte rodiče odpočívat. Nechte je žít jejich život, a nesnažte se je změnit.

Otan 13. 4. 2013 | 09:03

Nech je žít tak, jak jim to vyhovuje. S přibývajícím věkem se člověk zklidní. Mají kolem domku nepořádek? Pokud ne, tak možná ani nevíš, že ještě po práci musí pracovat kolem domku - sekání trávy, zahrada apod. Nechej je.

Lydia558 12. 4. 2013 | 19:42

Milá slečno nechte rodiče na pokoji,je to jejich rozhodnutí ,celý život snili o domku a teď si to konečně užívají.Víte kolik roků ještě budou muset pracovat ?Kolik jste odpracovala Vy sama. ? Mě je 58 a sama na sobě vidím a hlavně cítím,že elán je prostě pryč,už nezvládnu to co kdysi - zahradu,zvířata dům a jako bonus těžce postižený manžel po havárce.Buďte ráda,že jsou zdraví a raději naplánujte nějaký společný výlet a postavte je před hotovou věc a nedělejte to moc často.Přeji úspěch.

Durga 12. 4. 2013 | 08:09

lebahu: Když ti to vyhovuje, tak je to tvoje věc. Ale to přece neznamená, že tohle budou dělat všichni. Prostě lidé mají různé zájmy. Padla tady slova o PC. V 69 letech vedu důchodcovský kroužek práce na PC.

Durga 12. 4. 2013 | 07:04

Martino, nevím, kolik let ti je, ale domnívám se, žes určitě měla období, kdy ti moc a moc vadilo, když ti rodiče - ve snaze udělat to nejlepší - mluvili do života a jako všem mladým se ti to nelíbilo. Tak si na to vzpomeň a nech je žít jak se jim líbí. Vzhledem k jejich věku jsi zřejmě už dost stará a asi by se ti nelíbilo, kdyby ti někdo kecal do života a chtěl tě usměrňovat. Rodiče jsou v období, kdy vlastně tak trochu odpočívají po te hektické době, kdy měli spoustu starostí atd. Takže je nech žít. A znovu opakuji:Je to JEJICH život a nemluv jim do něj. Možná se vzpamatují, až jim začneš posílat vnoučata na hlídání. Ty si určitě žiješ svým životem a vůbec by se tio nelíbilo, kdyby se tě sněžili předělávat.

hankamishka 12. 4. 2013 | 01:28

nemyslím si-že se bojí-že se o ně bude muset starat...-chtěla by je vidět tak, jak byla zvyklá-sportující- a nějaké zájmy venku...
ale jak je dům..-a ne byt.-tak s pejsanem nemsejí tolik toho...-jsem ve věku jejích rodičů- a taky jsem unavená-ani nevím -z čeho...
a myslím si-že pořád je kolem domu sposta práce-které ona navidí-a musejí se udělat (i když jak ppíše-vše už si kolem domku udělali)
a nastane teď jaro-teplo-a bude to jinek-než skoro půl roku teď -letos chladnoa zima byla dlouho...

lebahu 11. 4. 2013 | 22:14

Jestli je v padesáti normální gepět doma a čučet na seriály tak zaplať buh se vymykám normě. A jsem vděčná dceři, která mě občas vytáhne s partou puberťákůna nějakou šílenost která by mě v mým pokročilým věku nenapadla.

buturenka 11. 4. 2013 | 22:05
Denise1 11. 4. 2013 | 21:50

Je to věkem a je to normální. Je velký rozdíl jak se cítíte ve 40 a jak je znát 50 let. Mám pocit. že ty děti svý rodiče až buzerují.

malich 11. 4. 2013 | 20:22

Slečna své rodiče nemiluje, kdyby je milovala buď by to pochopila nebo aspoň akceptovala...
Je to sobec, který myslí jen na sebe a chce,aby svět fungoval podle ní..
Ale co vychovali, to mají..

Kathreen 11. 4. 2013 | 18:03

Je neuvěřitelné, jak některé děti vidí a vnímají své rodiče. Mata69 - vystihl jste to přesně, jak to cítím i já. Slečna se bojí, že by měla rodičům pomáhat. A není osamocená s takovým názorem, bohužel...

Betyyna 11. 4. 2013 | 17:59

Mladá slečna či paní zřejmě netuší, co to obnáší celý den v práci "jen sedět a koukat do počítače" - a už vůbec si nedovede představit, jak člověku s věkem ubývají síly. O zbytku "článku" je vůbec škoda se vyjadřovat.

Mata69 11. 4. 2013 | 17:30

Asi je těžké smířit se s tím, že rodiče jindy aktivní, jsou už takoví leniví...Ale oni můžou být vážně už více unavení...pohodlnější. Přijde mi hrozné o své mamce napsat, že v práci "jen kouká do počítače". Ono i takové koukání do počítače může být velice namáhavá a vyčerpávající práce, milé děvče. Jestli je důvodem fakt jen to, že se bojíte, že se o ně budete muset postarat, tak to je síla teda. Asi by bylo fajn, kdyby je jednoho dne někde na tůře klepla pepka a bylo by hotovo ne?
No nevím, jestli jim to tak vyhovuje, je to jen a jen jejich věc.

Přečtěte si také

Horoskopy

Nezkoušejte nic nového, pokud se na to skutečně necítíte. Na druhou stranu nebuďte až moc stydliví. To…

Nejčtenější články

Doporučujeme