Rodičovský horoskop na týden 14.11. – 20.11.

13. 11. 2009
Rodičovský horoskop na týden 14.11. – 20.11.
Ve spolupráci s astroložkou Jarmilou Gričovou jsme pro vás připravili tzv. rodičovské horoskopy. Je to vlastně horoskop pro vás o vašich dětech. Dovíte se, zda tento týden budou hodné, nebo zda budou pokoušet vaše nervy.

V neděli, kdy se Saturn dostává do kvadratury s Plutem, si svého Beránka nenápadně, ale o to intenzivněji všímejte. Je docela možné, že jeho rozpustilost nepramení ze špatného vychování, a není to tedy vaše vina, ale že je jeho původem viróza, která ho lapila a která se ještě do konce víkendu projeví.

Jeho představy o vlastní budoucnosti vás překvapí dokonalou promyšleností a časovou návazností. S dítětem z tohoto znamení nedebatujte o tom, zda bude či nebude během života ministrem, ale o tom, co musí vystudovat a jak se připravit, aby své budoucí postavení zvládl a nedělal tam ostudu.

Pokud jste se rozhodli, že na Vánoce nebudete doma, ale pojedete na hory, řekněte to Blíženci co nejdřív a těšte se z jeho radosti. Na všechno nové se nepředstíraně třese a když bude moci spolužákům vyprávět, že ho nečekají nudné rodinné svátky, ale spousta nových zážitků, bude se tvářit jako hvězda.

I když vám připadá, že s dítětem z tohoto znamení není problém, nahlas to raději neříkejte. Uvědomte si, že momentálně procházíte obdobím, kdy se mu veškerá přání plní skoro dřív, než je stačí pořádně vyslovit, a proto se nemá proč zlobit. O tom, že umí být stejně protivný jako všechna ostatní znamení, se přesvědčíte nejpozději v poslední prosincové dekádě.

V pondělí, kdy bude pod vlivem kvadratury mezi Sluncem a Neptunem, musíte brzdit jeho fantazii. Bez zábran si vymýšlí a vy k tomu musíte přistupovat diferencovaně podle věku. Zatímco s předškolákem si klidně můžete hrát na zvířata, dítě skoro dospělé by mělo fantazii a pravdu důsledně odlišovat.

Vstup jeho vládce Merkura do Střelce ho dostane do situace, kterou bude jen obtížně zvládat. Najednou něco nechápe, něco mu nejde a on naprosto neví, jak s tím naložit. Jako rodiče to budete mít těžké, protože musíte prokázat pochopení pro jeho starosti, ale zároveň mu vysvětlit, že se musí snažit sám, protože to za něj nikdo neudělá.

Když se vám dítě z tohoto znamení v úterý pod vlivem sextilu mezi Merkurem a Saturnem rozhodne udělat radost podle svých představa, budete mít co dělat, abyste se nezačali smát. Jeho snahu kladně ohodnoťte a v žádném případě nedávejte najevo, že byste za jeho starost nebyli vděční.

Jde o dítě, které napíná ze všech sil vaši trpělivost tak, až přemýšlíte, zda to je náhoda nebo zda to dělá schválně. Počítejte s týdnem, kdy bude negovat všechno, co napadne vás (pokud je větší), a kdy si převrátí denní režim tak, že bude v poledne hluboce spát, zatímco o půlnoci bude řádit (pokud je menší).

Přelomovým dnem bude pondělí, kdy se do jeho znamení dostává Merkur a kdy zároveň proběhne v jeho dvanáctém domě novoluní. Nejednou vám začne povídat o tom, co se v jeho životě aktuálně děje, a vám se začnou do logických souvislostí skládat věci, kterým jste zatím nerozuměli.

Při šíři jeho zájmů není divu, že se občas cítíte jako taxikář, který ho pořád jen vozí z kroužku na kroužek. Když vám ostatní rodiče povídají, jak se bojí chvíle, kdy děti vyrostou a nebudou je potřebovat, vy je moc nechápete, protože se sami na tuto životní etapu velice těšíte.

Ve čtvrtek, kdy narazí na kvadraturu mezi Venuší a Marsem, se s ním budete domlouvat jen těžko. Najednou bude mít pocit, že ho nemáte dost rádi, protože po něm pořád něco chcete a nenecháte ho růst jako dříví v lese. Nakonec mu vysvětlíte, že právě tím se vaše láska projevuje, ale dá vám to dost práce.

Další týden, kdy se vám Rybička stará o překvapení za překvapením. Při pondělním novoluní ve Štíru s vámi zapřede debatu na téma, které vás dost vykolejí. O ničem takovém jste s ním dosud nemluvili a teď se musíte srovnat s tím, že dítě samo má na problematiku ucelený názor, k němuž není co dodat.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Hvězdy vám přejí skvělou náladu a hodně energie. Jen si dávejte pozor na svou činorodost a vynalézavost, některé členy rodiny může zaskočit. Ne všichni mají tolik vitality a chtějí s vámi…