Rodičovský horoskop na týden 19.9. – 25.9.

18. 9. 2009
Rodičovský horoskop na týden 19.9. – 25.9.
Ve spolupráci s astroložkou Jarmilou Gričovou jsme pro vás připravili tzv. rodičovské horoskopy. Je to vlastně horoskop pro vás o vašich dětech. Dovíte se, zda tento týden budou hodné, nebo zda budou pokoušet vaše nervy.

Najednou zjistíte, že jeho sebevědomí, které dával v poslední době najevo při každé vhodné i nevhodné příležitosti, najednou vyvanulo. Neptejte se, co se děje, protože vám sám vysvětlí, že přišel na to, že jsou v jeho okolí lidé, kteří jsou v nějakém ohledu podstatně lepší než on.

Momentálně je na tom skvěle. Pozitivně ho ovlivňuje nejen Slunce z Panny, ale i Merkur a Venuše, které do tohoto znamení vstupují. Jde o dítě, které byste v žádném případě neměli ponižovat tím, že na něj budete dohlížet. Zvládne to sám a navíc daleko lépe, než byste to dokázali vy.

Vstup Slunce do spřízněného znamení Vah zásadně vylepší vztah, který k sobě máte. Od středy budete mít až dojem, že vám dítě v nestřeženém okamžiku vyměnili za skvělého a komunikativního jedince, který dělá všechno pro to, abyste na něj mohli být náležitě pyšní.

Jeho příznivým dnem bude pondělí. Pokud se chce ve škole nechat vyvolat, má šanci získat opravdu dobré ohodnocení. Stejně skvěle se mu bude dařit ve sportu, v osobním životě i ve všem, co ho zajímá. Vy mu nebraňte v aktivitě a buďte rádi, že se mu konečně začalo dařit.

Asi nezbude, než abyste si spolu vážně pohovořili o penězích a roli, kterou hrají v životě. Lvíče si má totiž tendenci lidi kolem sebe kupovat a různě je korumpovat. S vaší pomocí si má šanci uvědomit, že podobné jednání k ničemu nevede a že mu k užitku ani v delším časovém horizontu nebude.

Pokud usoudí, že je doma šéf, nezbývá, než mu rázně vysvětlit, že se v tomto ohledu mýlí. K upřímnému rozhovoru na toto téma dojde patrně v úterý, kdy má pod vlivem konjunkce Merkura se Saturnem ve svém znamení pocit, že právě pohltil veškerou moudrost světa. Vy mu musíte vysvětlit, že to tak není, ale lehké to nebude.

Když ho budete podrobně a soustředěně studovat, budete mít pocit, jako byste prohlíželi rodinné album. Sami nevíte, jestli se jeho zděděné rysy projevily až teď, nebo zda jste je dosud nepozorovali, ale to nic nemění na intenzitě, se kterou je budete vnímat.

Zatímco se všichni ostatní s dětmi hádají, vy jste spolu v naprosté pohodě. Zajímavý bude zejména víkend, kdy se s vámi rád a dobrovolně vypraví na výstavu, do botanické zahrady nebo na podobnou akci, na níž se nejen pobavíte, ale zároveň se dozvíte spoustu nových věcí.

Děti z tohoto znamení zvlášť potřebují, aby se v jejich životě dělo něco opravdu zajímavého. Zkuste alespoň trochu nabořit obvyklé rodinné stereotypy a dělat věci jinak, než míváte ve zvyku. Začít můžete třeba tím, že místo pracného vaření večeře vyrazíte na pizzu nebo na něco podobně dobrého.

Týden patří k těm naprosto normálním. Školou povinný Kozoroh může sice přinést ze školy známku, za kterou ho nepochválíte, ale bude z toho tak zkroušený, že mu řeknete sotva polovinu z toho, co jste původně chtěli. Druhému rodiči o jeho úletu pro jistotu neřeknete vůbec.

K vaší velké radosti se přestávají orientovat podle toho, co prosazují kamarádi, a začínají se alespoň trochu řídit vlastní hlavou. Přesto – nebo právě proto – byste měli reagovat obezřetně a vůbec nedávat najevo, že jste si nějaké zásadní změny v jeho jednání všimli.

Neobyčejně vás překvapí svou cílevědomostí a tahem na branku. Ve středu můžete navíc čekat odpolední ostrý hovor, v němž vám vytkne vaše nedůsledné chování. Jeho argumentací i pozorovatelským talentem budete tak překvapení, že se na účinný odpor nezmůžete.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Někdo z kolegů vám nepřeje úspěch a může vyvolat dojem, že se ženete za penězi a jdete doslova přes mrtvoly. Dávejte si pozor na fámy a klepy na pracovišti. Na sto procent se nálada ke…

Nejčtenější články

Doporučujeme