Rolling Stones po 15 letech v Praze: Jak se připravit na show rockových matadorů?

Rolling Stones po 15 letech v Praze: Jak se připravit na show rockových matadorů?

Rolling Stones se po dlouhých patnácti letech vrací do Prahy a jejich koncert bude rozhodně hudební událostí tohoto roku. Protože jde o opravdu monstrózní akci, bude probíhat trochu jinak, než jste možná zvyklí. Jak se na show, která proběhne 4. července na letišti Letňany v Praze, přichystat?

RFID Náramky

4. července 2018 vypukne jeden z letošních nejočekávanějších koncertů: Do Prahy se přivalí Rolling Stones. Každý návštěvník koncertu Rolling Stones obdrží speciální náramky RFID, aby se zjednodušil vstup do areálu, kde se koncert koná. Pokud jste si lístek koupili do 1. června, přijde vám náramek poštou, v opačném případě si vstupenku musíte vyměnit v prodejně Vodafone nebo přímo v místě konání koncertu. Náramky jsou voděvzdorné, přesto se nedoporučuje nasadit je dřív než v den konání koncertu - jakmile si člověk náramek sundá, už se do areálu nebude moci vrátit.

Jak použít náramky RFID? Podívejte se na video:

Cashless platby přes náramky

Cashless platba znamená bezhotovostní. Váš RFID náramek vám bude sloužit jako digitální peněženka k nákupům v místě konání koncertu Stoneů, a to pouhým přiložením RFID náramku. Nebudete tak muset mít obavy o svou peněženku během koncertu nebo hledat drobné po kapsách. Místo toho náramkem zaplatíte u všech stánků s občerstvením, u prodejců piva, u stánků s upomínkovými předměty atp. Nezapomeňte si ale do náramku on-line dobít kredit, abyste s ním mohli platit. Pokud vám kredit dojde, na místě bude několik míst, kde si ho také můžete dobít.

Kabelka

My ženy se bez kabelky a všech nezbytností v ní neobejdeme, tentokrát se ale budete muset srovnat do maximální velikosti 148 x 210 milimetrů. Díky RFID náramkům ale můžete peněženku nechat doma. Kdo bude mít větší zavazadlo či tašku, nebude do areálu vpuštěn, i když bude mít platnou vstupenku.

Šatny

Nepočítejte s tím, že si tašku nebo bundu budete moct na místě odložit do šatny, žádné úschovny a šatny zde nebudou. Do areálu není povolen vstup ani s deštníkem, v případě nepříznivého počasí se proto vybavte vhodným oblečením či pláštěnkou.

Parkování na koncertě a metro

Pokud nejste z Prahy a rozhodli jste se na koncert vyrazit autem, nechte ho v centru. V místě konání vzhledem k vysokému počtu návštěvníků nebude možnost parkování. Pořadatelé se však dohodli s Dopravním podnikem hlavního města Praha, a tak bude metro jezdit až do druhé hodiny ranní.

Zábavní zóna

Na koncertě se očekává minimálně víc než padesát tisíc návštěvníků. Show skončí nejpozději v jedenáct večer, lze však počítat s tím, že se do metra jen tak nedostanete. Aby pro vás čekání na spoj bylo co nejpříjemnější, bude i po koncertě v bezprostřední blízkosti areálu fungovat zábavní zóna, kde budete moct čas čekání strávit.

Pražský výběr a kapela Gotthard jako předskokani

Areál se pro veřejnost otevře ve dvě hodiny odpoledne. V 18 hodin koncert zahájí coby předskokan kapela Gotthard ze Švýcarska. V 19 pak na pódium přijde Pražský výběr. Rolling Stones by podle plánů měli začít hrát zhruba ve 20:30.

Další potřebné informace naleznete ZDE.

Poslechněte si hit Rolling Stones Anybody Seen My Baby:

Doporučujeme

Články odjinud