Román pro muže šlape na paty Kajínkovi

28. 9. 2010
Román pro muže šlape na paty Kajínkovi
Film Román pro muže vidělo v Čechách a na Slovensku přes 100 tisíc diváků za víkend! Nový český film režiséra Tomáš Bařiny podle stejnojmenného knižního bestselleru a scénáře Michala Viewegha, potvrdil své ambice stát se jedním z diváckých hitů podzimu.

Klepněte pro větší obrázek

V hlavních rolích filmu Román pro muže se představili Miroslav Donutil, Vanda Hybnerová, Miroslav Vladyka, Táňa Pauhofová a Jan Budař.

Snímek byl uveden do premiéry v Čechách i na Slovensku ve stejném termínu (23.9.2010) a během prvního víkendu jej dohromady zhlédlo přes 100 tisíc diváků.

V českých kinech si připsal Román pro muže za premiérový víkend na své konto 89 105 návštěvníků, a tím se zařadil (společně s filmy Kájínek a Ženy v pokušení) do trojice snímků s nejúspěšnějšími startovními návštěvnostmi roku 2010. Na Slovensku jej pak vidělo během prvního víkendu 17 550 lidí.

Celková částka, kterou diváci utratili v Čechách za vstupné, činila neuvěřitelných 11 540 666 korun.

Klepněte pro větší obrázek

Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců - Cyrila (Miroslav Donutil), Bruna (Michal Vladyka) a Anety (Vanda Hybnerová), kteří mají kvůli předčasné smrti rodičů mnohem pevnější pouto, než bývá obvyklé. A to přesto, že se povahově snad už nemůžou víc lišit.

Cyril je cynický bonviván s těmi nejlepšími kontakty a jednoduchým vkusem, jenž mu velí vždycky sáhnout po tom nejdražším. Aneta má výrazně vyvinutý smysl pro spravedlnost a citlivou duši, která čím dál víc okorává vlivem neuspokojivých partnerských vztahů. A Bruno je typický „obyčejný člověk", jenž z nalinkovaných kolejí práce - rodina občas odbočuje jen k neškodným erotickým fantaziím na internetu. Bruno také trpí nevyléčitelnou nemocí, která se stane katalyzátorem nápadu uspořádat velkolepou sourozeneckou jízdu do Tater, do nejlepšího hotelu, s báječnou lyžovačkou a nádhernou prostitutkou jménem Tali (Táňa Pauhofová), která má Brunovi splnit všechna jeho poslední přání. Jenže plán na nezapomenutelnou dovolenou výrazně naruší tragikomické střety mezi sourozenci, vyplývající z jejich povahové a názorové rozdílnosti. Do Tater za nimi navíc vyrazí nevyzpytatelný „majitel" krásné Tali (Jan Budař), který už tak napjatou situaci ještě zahustí.

ČTĚTE TAKÉ:
Ve kterém ročním období se hubne nejlépe?


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Partnerské soužití nemusí být teď takové, jaké byste si ho představovali. Vaše ego je nastaveno na stoprocentní prožitky. Umíte naplno milovat, ovšem v případě, že vás někdo zradí, tak…

Nejčtenější články

Články odjinud