Romy Schneider Profimedia

Romy Schneider Profimedia

Romy Schneider Profimedia
Romy Schneider Profimedia
Romy Schneider jako císařovna Sissi Profimedia
Romy Schneider a Alain Delon Profimedia
10
Fotogalerie

Romy Schneider: Kvůli Delonovi se pokusila zabít, přišla o syna a trpěla žalem

Slavná představitelka císařovny Sissi Romy Schneider patřila mezi nejkrásnější herečky své doby a svět jí ležel u nohou. Její život byl však samá tragédie. Herečka by se za pár měsíců dožila osmdesáti let, zemřela však předčasně.

Chtěla být malířkou

Krásná Romy Schneiderová se narodila v Rakousku, ale měla rakouské i francouzské občanství. Celé dětství prožila v Alpách, kde se o ni starala babička, protože maminka byla coby herečka s časem na štíru a řešila jiné starosti. Ze své dcery ale chtěla mít skutečnou dámu, a tak Romy poslala na internátní školu. Malá modrooká holčička tehdy toužila stát se malířkou nebo vyrábět šperky. K herectví se dostala až později.

K filmu ji dostala matka

Byla to právě její matka, která ji v roce 1953 přivedla k filmu. Tehdy si spolu zahrály ve filmu Až bílé šeříky vykvetou. A již o dva roky později přišla její nejslavnější role, která ji z vteřiny na vteřinu dostala mezi nejslavnější světové hvězdy – císařovna Sissi. Hned o rok později se točilo pokračování filmu Sissi, mladá císařovna a o Romy už věděl celý svět. Za další dva roky přišel třetí díl a pak se začaly hrnout nabídky z Francie. Právě Paříž jí změnila život. Ve městě lásky totiž potkala svůj osud – Alaina Delona.

Byla to láska na první pohled a Romy kvůli populárnímu herci zcela změnila svůj život. Její rodiče tušili, že tento vztah nedopadne moc dobře a jejich lásce příliš nepřáli. Nevěřili totiž, že by herec, po němž toužily tisíce žen, s Romy vydržel celý život. A měli pravdu. Vztah nejdříve vypadal idylicky a po roce se pár dokonce zasnoubil. Po pěti letech byl ale zničehonic konec. Když se Romy jednoho dne vrátila domů, čekal na ni od Alaina pouze pugét růží a vzkaz, že odchází. Romy se zhroutil celý svět.

Pokusila se o sebevraždu

Protože nevěděla kudy kam, pokusila se Romy vzít si život. Podřezala si žíly, ale pokus jí naštěstí nevyšel. Přesto se z nešťastné lásky nikdy úplně nevzpamatovala. Možná právě natruc Delonovi si vzala prvního muže, který jí přišel do cesty. Byl to také herec, jmenoval se Harry Meyen a byl o čtrnáct let starší. V roce 1967 se manželům narodil syn David. Romy ale po boku Harryho jen trpěla, protože ji psychicky týral. A tak se v roce 1973 i se synem sbalila a od manžela utekla.

Zlomená žalem přísahala, že už se nikdy nevdá. Touha po manželském životě ale byla silnější, protože už o dva roky později si začala s mladším Danielem, který jí připomínal její velkou lásku Delona. Byl to lenoch a lajdák a přiživoval se na její slávě, Romy to však nevadilo. Toužila po dalším dítěti. První pokus nevyšel a Romy potratila, v roce 1977 se jim ale nakonec narodila dcera Sarah.

Jak to s Romy Schneider dopadlo? Čtěte ZDE

Další příběhy slavných naleznete ZDE.

Doporučujeme

Články odjinud