Romy Schneider: Kvůli Delonovi se pokusila zabít, přišla o syna a trpěla žalem

1. 6. 2018
Slavná představitelka císařovny Sissi Romy Schneider patřila mezi nejkrásnější herečky své doby a svět jí ležel u nohou. Její život byl však samá tragédie. Herečka by se za pár měsíců dožila osmdesáti let, zemřela však předčasně.

Chtěla být malířkou

Krásná Romy Schneiderová se narodila v Rakousku, ale měla rakouské i francouzské občanství. Celé dětství prožila v Alpách, kde se o ni starala babička, protože maminka byla coby herečka s časem na štíru a řešila jiné starosti. Ze své dcery ale chtěla mít skutečnou dámu, a tak Romy poslala na internátní školu. Malá modrooká holčička tehdy toužila stát se malířkou nebo vyrábět šperky. K herectví se dostala až později.

K filmu ji dostala matka

Byla to právě její matka, která ji v roce 1953 přivedla k filmu. Tehdy si spolu zahrály ve filmu Až bílé šeříky vykvetou. A již o dva roky později přišla její nejslavnější role, která ji z vteřiny na vteřinu dostala mezi nejslavnější světové hvězdy – císařovna Sissi. Hned o rok později se točilo pokračování filmu Sissi, mladá císařovna a o Romy už věděl celý svět. Za další dva roky přišel třetí díl a pak se začaly hrnout nabídky z Francie. Právě Paříž jí změnila život. Ve městě lásky totiž potkala svůj osud – Alaina Delona.

Byla to láska na první pohled a Romy kvůli populárnímu herci zcela změnila svůj život. Její rodiče tušili, že tento vztah nedopadne moc dobře a jejich lásce příliš nepřáli. Nevěřili totiž, že by herec, po němž toužily tisíce žen, s Romy vydržel celý život. A měli pravdu. Vztah nejdříve vypadal idylicky a po roce se pár dokonce zasnoubil. Po pěti letech byl ale zničehonic konec. Když se Romy jednoho dne vrátila domů, čekal na ni od Alaina pouze pugét růží a vzkaz, že odchází. Romy se zhroutil celý svět.

Pokusila se o sebevraždu

Protože nevěděla kudy kam, pokusila se Romy vzít si život. Podřezala si žíly, ale pokus jí naštěstí nevyšel. Přesto se z nešťastné lásky nikdy úplně nevzpamatovala. Možná právě natruc Delonovi si vzala prvního muže, který jí přišel do cesty. Byl to také herec, jmenoval se Harry Meyen a byl o čtrnáct let starší. V roce 1967 se manželům narodil syn David. Romy ale po boku Harryho jen trpěla, protože ji psychicky týral. A tak se v roce 1973 i se synem sbalila a od manžela utekla.

Zlomená žalem přísahala, že už se nikdy nevdá. Touha po manželském životě ale byla silnější, protože už o dva roky později si začala s mladším Danielem, který jí připomínal její velkou lásku Delona. Byl to lenoch a lajdák a přiživoval se na její slávě, Romy to však nevadilo. Toužila po dalším dítěti. První pokus nevyšel a Romy potratila, v roce 1977 se jim ale nakonec narodila dcera Sarah.

Jak to s Romy Schneider dopadlo? Čtěte ZDE

Další příběhy slavných naleznete ZDE.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na miláčka vám nezbývá víc času kvůli povinnostem, jež považujete za neodkladné. Vaše láska se bude tvářit utrápeně, ale nedovolí si cokoli říct. Rychle by vám mělo dojít, že nad vaším…

Nejčtenější články