Rostou, tedy hrrrrr..na ně...

1. 8. 2000
Počasí posledních dní sice nepřeje koupání a slunění, tak jak by se na červenec slušelo, ale přeje především houbařům.

Rostou, tedy hrrrrr..na ně...

Klepněte pro větší obrázek Počasí posledních dní sice nepřeje koupání a slunění, tak jak by se na červenec slušelo, ale přeje především houbařům. Deštivé a relativně teplé dny mají za následek houbovou explozi snad ve všech našich lesích. Nejen fundovaní houbaři, ale i nenadaný houbařský laik odchází z lesa s košíkem plným hub. Rostou všechny letní houby a v posledních dnech se dokonce pod vlivem letošního zmateného počasí začínají objevovat i houby typicky podzimní jako např. václavky.

Houbaření je vynikající věc. Nejen, že si v lese nádherně odpočinete, ale přinesete si domů náramnou pochoutku. Ovšem pokud se rozhodnete sbírat houby pouze jedlé. Pokud nepatříte k příliš zkušeným houbařům, sbírejte houby, které bezpečně znáte a vyvarujte se experimentování. Následná otrava by nemusela být právě tou nejpříjemnější zkušeností. Dejte pozor i na skladování hub - pozor na houby zapařené!

Mykologové v posledních dnech upozorňují i na fakt, že houby absorbují řadu těžkých kovů, a proto bychom se měli vyvarovat sběru hub v průmyslových oblastech a v oblastech bohatých na těžké kovy ( např. Kutnohorsko). Také častá konzumace hub by nemusela našemu organismu prospět ( jednorázová konzumace by neměla překročit 300g hub/osobu).

Při houbaření nezapomínejte také na správný oděv, který vás bude chránit proti klíšňatům, jejichž aktivita je v srpnu největší.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ke konci září se dostáváte do lepší kondice a prahnete po sportovních činnostech. Nejlepší by byl romantický víkend ve dvou. Pakliže vám to s protějškem nevyjde, věnujte se dětem. Jen tak…

Nejčtenější články

Doporučujeme