ROVNÉ A SPLIHLÉ! Už nikdy! Jak účesu dodat objem? Inspirujte se triky celebrit...

28. 4. 2016
Máte rovné, tenké vlasy a toužíte po bohaté hřívě. Nejste sama. Obdobný problém trápí i mnoho slavných a krásných žen. Jak jej řeší?

Vlasy jsou a vždycky byly korunou krásy a symbolem ženskosti. Ačkoli se módní trendy opakují a historie se vrací, jedno je jisté. Objemu se ženy u svých účesů snažily dosáhnout vždycky. Jenže pokud k vám příroda nebyla štědrá a nadělila vám na hlavě jemné chmýří, dosáhnout nadýchaného účesu bývá problém. Řešení však existuje, stačí jen vědět, jak na to. Inspirovat jsme se tentokrát nechaly hollywoodskými kráskami.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Základem je péče

Vytvořit bohatý a trvanlivý účes z jemných vlasů se může zdát jako nemožné. Ale i na takový „problém“ má řešení. V prvé řadě je důležité nepodcenit vlasovou péči. Sáhněte po vlasových přípravcích, jež jsou speciálně určeny pro jemné vlasy. Kvalitní přípravky obsahují speciální složky, jež proniknou do vnitřní struktury vlasu, vyplní poškozená místa a obalí ho jemným filmem. Díky tomu se vlas krásně zpevní a zvětší se jeho průměr. Vlasové přípravky se snažte vybírat pečlivě. Produktů existuje celá řada, ale investujte spíše do těch kvalitních, které jsou spolehlivé a také déle vydrží.

Na co si dát pozor: Pokud máte příliš jemné vlasy, tak se snažte vyvarovat šamponům 2v1, protože použité kondicionační látky vlasy zatěžují a vaše vlasy po nich budou splihlé.

  •  

Věnujte vlasům dostatečnou péči jako modelka Miranda Kerr S krásnou a bohatou kštící se nenarodí každý. Své o tom ví i modelka Miranda Kerr, která se snaží používat výhradně kvalitní a prověřené produkty určené na jemné vlasy bez objemu.

Umíte si správně fénovat vlasy?

I správným fénováním můžete vykouzlit objem. Vlasy po umytí opatrně rozčešte a potom naneste do konečků malé množství tužidla. Vlasy nechte chvilku proschnout. Měly by být ale stále vlhké, aby se vám podařilo dosáhnout vytouženého objemu. Vlasy fénujte v předklonu, aby se přirozeně nadzvedly už od kořínků. Pokud chcete pomocí fénu vytvářet různé účesy, pak zvolte fén s difuzérem a studeným vzduchem. Tyto doplňky jsou zejména vhodné pro vysoušení a úpravu jemných a zplihlých vlasů. Vlasy se nejdříve teplým vzduchem vytvarují a pak se studeným vzduchem zafixují. Na závěr můžete nanést stylingový přípravek.

  •  

Bohatá kštice alá Penelope Cruz

Španělská herečka Penelope Cruz je jednoznačně symbolem ženskosti. Kromě bronzové pleti a čokoládových očí každého na první pohled upoutá svými vlasy. K dokonalé hřívě si dopomáhá fénem s difuzérem, který dokáže vykouzlit ten správný objem.

Barva dělá divy

Pokud vyberete správný odstín, můžete docílit i optické úpravy proporcí. Je všeobecně známo, že tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, zatímco světlé odstíny zvětšují objem a rozšiřují. S barvou přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu, podpoříte tvar střihu a zvýrazníte střihové efekty. Stejná kouzla dokáže melír, který doladí strukturu vlasů a střihu.

  •  

Olivia Palermo ví jak na to

Módní ikona Olivia Palermo přešla postupně od tmavé barvy ke světlejší hnědé. Barva působí více přirozeně a navíc ji přidává i na objemu.

Pár tipů od kadeřníka:

• Po každém mytí si vlasy důkladně vysušte, a to tak, že hlavu dejte do předklonu a vlasy sušte pečlivě od kořínků.

• Pokud chcete docílit objemu, nejlepší je vyfoukat vlasy přes kulatý kartáč a případně pak vlasy upravit jenom prsty.

• Pokud sníte o vlnách, natočte ještě vlhké vlasy na velké natáčky, prosušte a nechte volně proschnout.

• Nakonec vytočte natáčky a vlasy jen prsty prohrábněte nebo je pročešte kartáčem a lehce přelakujte.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Pro všechny členy rodiny jste velkou oporou a dokážete jim dobře poradit. Ať už se vám svěří s jakýmikoliv nesnázemi, tak je klidně vyslechnete, a především je nesoudíte. Milí Raci,…