Rovné nebo vlnité

25. 6. 2007
Rovné nebo vlnité
Se svými vlasy je doopravdy spokojená jen málokterá žena. Každá touží po módním účesu a sem tam i po nějaké příjemné změně. Ta s rovnými vlasy by chtěla sexy lokny a majitelka kudrlinek by si přála rovný a hladký účes. Naštěstí si díky technickým vymoženostem můžete tato přání celkem jednoduše a pohodlně splnit.

Rovné prameny V posledních letech se stala velice oblíbeným nástrojem žehlička na vlasy. Jejím účelem je kštici narovnat a uhladit, a docílit tak efektu rovných vlasů. Aby byl výsledný efekt podle vašich představ a vlasy nebyly poničené a spálené, je dobré dodržovat správný postup žehlení a také používat vhodné kosmetické přípravky.

Při výběru žehličky se říďte především svými vlasy. Pokud máte vlasy krátké, tak zvolte žehličku úzkou. Pokud je máte naopak dlouhé, sáhněte po co možná nejširší. U žehličky si také všímejte materiálu použitého na žehlicích destičkách. Kadeřníci doporučují vybírat z žehliček, které disponují keramickým či teflonovým povrchem a regulací teploty. Vyhnete se tak poškození vašich vlasů. Zajímat byste se také měli o maximální teplotu (profesionální žehličky nabízejí teplotu nad 200°C) a samozřejmě možnosti jejího různého nastavení s ohledem k typu vlasů. Vybírat můžete z velkého množství značek a v různých cenových relacích, to už záleží jen na vás.

Abyste předešli při žehlení vlasů jejich poničení, je důležité používat kosmetické přípravky vyrobené právě pro tuto úpravu vlasů. Vhodný je např. uhlazující sprej got2b straight on od Schwarzkopf & Henkel. Obsahuje speciální, tepelně odolné přísady, které chrání vlasy až do teploty 200ºC. Zároveň vytváří mimořádně jemnou ochrannou vrstvu, která chrání vlasy před nežádoucími účinky vlhkosti vzduchu. Proto váš účes vydrží mnohem déle krásně rovný.

Před použitím žehličky naneste na pramen vlasů ochranný uhlazující sprej got2b straight on. Při jeho nanášení dodržujte vzdálenost minimálně 20 cm z důvodu rovnoměrného rozptylu a nezapomínejte použít sprej před žehlením každého dalšího pramínku. Při žehlení postupujte obdobně jako při foukání. Nejprve vyčesejte vrchní vlasy a zachyťte je pomocí sponky do falešného culíku. Začínejte se spodní částí vlasů s prameny zhruba 1,5 až 2 cm silnými. Jednotlivé prameny pak přežehlete tak, abyste se u žádného z nich nezastavila na více, než jen pár vteřin.

Svůdné vlny Zatímco některé ženy touží po super rovných vlasech, jiné by daly cokoliv za krásné vlny a dech beroucí objem. Odpovědí na druhé přání je úžasný semi-permanetní styling Headlines od Welly. S touto úpravou vlasů se může vaše kreativity rozvíjet skutečně naplno.

Headlines zaručují více objemu po dobu 6-8 týdnů (vytvrzují strukturu vlasů a dodávají jim nebývalý objem) a také maximální pružnost (díky pečujícím polymerům) a připraví vlasy pro kreativní styling – pro každou příležitost můžete mít jiný účes. O Headlines požádejte svého kadeřníka, který vybere variantu vhodnou právě pro váš typ vlasů. Ať již jsou normální, barvené, silné či melírované, tato úprava se hodí na všechny druhy kštice.

Celá procedura Headlines nezabere kadeřníkovi více než 45 minut. Široké prameny se natočí na papiloty nebo speciální natáčky Wella Creative Shapers, poté se na vlasy aplikuje zvolený typ Headlines Texxture Fluid, po určené době působení se Fluid opláchne a na vlasy je nanesena Headlines ustalovací emulze. Po stanovené době působení se emulze také opláchne a vlasy je možno dále tvarovat podle přání zákazníka, takže buď použít difuzér – pro vlnitý efekt - nebo vyfoukat kartáčem a fénem do hladkého a velmi objemného účesu. Díky použití papilotů či natáček lze vlasům dodat tvar jemných vln, které zajistí více pružnosti a objemu celého účesu (čím větší papiloty, tím vzdušnější bude výsledný efekt zvlnění).

Největší výhodou Headlines je možnost tvarovat vlasy libovolně – buď do vlnitého účesu pomocí difuzéru nebo do objemného a hladkého účesu pomocí kulatého kartáče a fénu. Účes perfektně drží v požadovaném tvaru.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se nese ve znamení změn, které zasáhnou prudce do vašeho života. Už nejste tak rozhodní a dáváte přednost věcem, které jsou pro vás nové a vlastně se vám nikdy nelíbily. To je…

Nejčtenější články

Doporučujeme