Rowlingovou v noci obtěžuje Harry Potter

13. 3. 2007
Rowlingovou v noci obtěžuje Harry Potter
Práce na sedmé, a prý už definitivně poslední knize dobrodružství Harry Pottera, která má vyjít ještě letos, nedopřeje Joanne K. Rowlingové (42) klid ani v noci. Čarodějnický učeň, kterého se podle nejnovějších zpráv rozhodla v posledním díle knihy přece jen usmrtit, ji pronásleduje i v posteli.

LONDÝN - Práce na sedmé, a prý už definitivně poslední knize dobrodružství Harry Pottera, která má vyjít ještě letos, nedopřeje Joanne K. Rowlingové (42) klid ani v noci. Čarodějnický učeň, kterého se podle nejnovějších zpráv rozhodla v posledním díle knihy přece jen usmrtit, ji pronásleduje i v posteli.

"Často se mi zdá, že v přeplněné hale hledám takřečené horkruxy, jak ve svých knihách nazývám okultní předměty, do nichž mohou mágové vložit kus své duše," svěřuje se spisovatelka.

"Jsem přitom obklopena personálem kavárny, kde jsem napsala podstatnou část rukopisu. Všichni se pohybují na chůdách, díky nimž na mě pohlížejí ze čtyř a půl metrové výšky."

Co jí podivným snem zjitřená představivost naznačuje? "Zřejmě to, že bych před spaním měla pít méně kávy," soudí úspěšná autorka. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Do práce se chystáte s velkými obavami, ale nutno říci, že se atmosféra trochu uvolní. Člověk, který vás celý leden obtěžuje, se stáhne do ústraní. Konečně se jeho ústrky a posměšky vrátí…

Nejčtenější články

Doporučujeme