Rozchod

8. 2. 2007
Rozchod
Většina romantických komedií se odvíjí podle osvědčeného schématu: chlapec potká dívku, všechno se daří, pak se to na chvíli pokazí, ale nakonec všechno nevyhnutelně dospěje ke šťastnému konci. A chlapec s dívkou mohou spolu mohou spokojeně žít až do smrti. Ale co když už jsou vyčerpaní po dalším dlouhém dni? Co když už je začala každodenní rutina dohánět k šílenství? Co když všechny ty drobnosti, které je dříve sbližovaly, už oběma jen lezou na nervy?

Právě v tomto okamžiku začíná děj romantické komedie Rozchod!, která vypráví o často komických, místy bolestných, ale pokaždé zábavných manželských etudách, provázejících rozklad kdysi pevného a láskou prostoupeného vztahu. Vince Vaughn a Jennifer Aniston se představují v rolích Garyho a Brooke – páru, který nechá zdánlivou malichernost přerůst v obrovskou hádku a po dvou letech společného života se najednou ocitá na prahu rozhodnutí, zda má společná cesta ještě smysl.

Ani jeden z manželů však nehodlá společný byt opustit a v kdysi spokojené domácnosti propuká nelítostná válka. K oběma stranách konfliktu se připojují přátelé a rodinní příslušníci, z nichž se každý ze své vlastní perspektivy snaží Garymu či Brooke poskytnout cenné životní rady.

Na Garyho straně je jeho nejlepší kamarád Johnny O, vyrovnaný obchodník s nemovitostmi Riggleman a jeho bratři a obchodní partneři – svérázný workoholik Dennis a přehnaně zdvořilý Lupus. Brooke přispěchá na pomoc její věrná rádkyně Addie se svým vybouřeným manželem Andrewem, výstřední bratr Richard, který žije zejména svou mužskou pěveckou kapelou The Tone Rangers, dobromyslná matka a v neposlední řadě povedení spolupracovníci – skvělá a hrůzu nahánějící majitelka galerie Marilyn Dean a naivní recepční Christopher.

Gary a Brooke se – inspirováni náměty své početné rádcovské obce – snaží kout všemožné pikle, které by jim měly pomoci vyštípat toho druhého z bytu nebo jej naopak získat zpět. Nakonec si však oba uvědomí, že klíčem k vítězství nemusí být zůstat posledním „přeživším“, ale poznat ten okamžik, kdy je nejvyšší čas zakopat válečnou sekeru.

Film Rozchod! zrežíroval Peyton Reed podle původního scénáře Jeremyho Garelicka a Jaye Lavendera. Autory námětu je trojice Vaughn, Garelick a Lavender. Do Reedova tvůrčího týmu patří kameraman Eric Edwards, hlavní výtvarník Andrew Laws a návrhářka kostýmů Carol Oditz. Film Rozchod se na DVD objeví od 12. února 2007, samozřejmě v českém i anglickém znění.

autor: Simona Foto: Bontonfilm

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes je Evropský den hudby, proto ho oslavte se vší parádou. Zaposlouchejte se do tónů, které milujete a zvednou vám náladu. A stejně jako procházka, četba knih a hry s dětmi, vám prospěje…

Nejčtenější články

Doporučujeme