Rozhovor Daniela Hůlky

2. 11. 2000
Ve středu 25. října 2000 představil Daniel Hůlka světu své nové album

Rozhovor Daniela Hůlky

Ve středu 25. října 2000 představil Daniel Hůlka světu své nové album "Rozhovor". Slavnostního křtu, konaného ve známé pražské restauraci "U Vejvodů" se zúčastnila také celá řada známých osobností českého showbusinessu.

 

Slavnostní večer se konal v restauraci "U Vejvodů". Album "Rozhovor" pokřtil Jozef Bednárik, režisér muzikálu Drákula, v němž Hůlka zahájil svou hvězdnou kariéru.. Popřát přišla celá řada známých umělců - Bára Basiková v doprovodu svých dcer a manžela, profesor Jankovský, který Daniela vyučoval zpěvu a také ho připravil na návrat na operní scénu, Ota Balage (na albu spolupracoval jako autor), Petr Janda (se svou skupinou Olympic doprovázel píseň Taky jsem se narodil bos), Bohouš Josef , kolegové z veleúspěšného Drákuly - Leona Machálková, Pavel Vítek, Hana Křížková, Adéla Šeďová, textař Zdeněk Borovec, Vendula Svobodová, Richard Hes a další hvězdy a hvězdičky hudební i filmové scény.

 

Nedílnou součástí večera bylo také předání zlaté desky za Hůlkovo předchozí album "Živé obrazy". Toto ocenění předal ředitel hudebního vydavatelství Monitor EMI pan Vladimír Kočandrle. Poté se Daniel Hůlka představil publiku také jako hráč na kytaru, když zazpíval ze své nové desky píseň "Města". Po skončení oficiální části následovala celá řada rozhovorů s hvězdou večera a fotografování.

 

"Rozhovor" se na pultech obchodů objevil již 16. října. Jedná se o album plné překvapení. Hůlka sám se zde představuje jako autor, hráč na kytaru a zpěvák pohodové muziky. Nečekejte žádné árie, ale příjemné písničky plné romantiky a zamýšlení se nad světem. Hůlkův hlas zní sametověji. Hodiny zpěvu u profesora Jankovského a následný návrat na operní scénu celkovému podání a atmosféře rozhodně přispěly.

 

Vedle 13 původních skladeb, z nichž tři Daniel sám napsal, se tu objevuje jediná cover verze. Volba padla na hit skupiny Olympic "Taky jsem se narodil bos". Píseň "Rozhovor", podle které je celé album pojmenované, nazpíval zpěvák s Bárou Basikovou, druhý duet "Štěstěna" s Bohoušem Josefem.

 

Kromě samotné desky stojí za zmínku také booklet plný fotografií z dílny Davida Krause. Stejně jako se změnil hudební styl Daniela Hůlky, nastala změna také ve zpěvákově vizáži. Svou obvyklou černou barvu vyměnil za šedou, béžovou a dokonce bílou a přísný až nepřístupný výraz tváře za úsměv.

Autor: text i foto: Simona Kerberová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto říjnovém období se dočkáte příjemných chvil a nečekaných změn. Hned v pondělí zjistíte, že jde všechno jako na drátku a můžete si dovolit i nové věci. Nadřízený je s vámi spokojený…

Nejčtenější články

Doporučujeme