Rozhovor s finalistkou Miss Internet Šárkou Hrabalovou

21. 11. 2000
Protože jsme se pořád nemohly se Šárkou setkat na síti, volila jsem uskutečnit rozhovor pro mě ne příliš oblíbeným způsobem (raději mám přímější kontakt).

Rozhovor s finalistkou Miss Internet
Šárka Hrabalová

Protože jsme se pořád nemohly se Šárkou setkat na síti, volila jsem uskutečnit rozhovor pro mě ne príliš oblíbeným způsobem (raději mám přímější kontakt) - zaslala jsem jí otázky a do e-mailu připsala, že kdyby jí napadlo ještě něco, na co bych se jí mohla zeptat, stačí říct. A Šárka mi napsala, že bych se jí teda mohla ještě zeptat, jaký používá počítač. A hned si i odpověděla: � iMac DV, 400 MHz, proto to mam nekdy tezsi, napríklad s oteviranim doc souboru, co jsi mi poslala.� Když jsem si pak četla její odpovědi, litovala jsem ještě víc - napadalo mě dalších tisíc otázek. Jestli Vás také, navštivte její stránku, určitě ráda odpoví.

Adéla: Ahoj Šárko. Finále se blíží - jsi nervózní?
Šárka: Nervózní jsem jen když mám jít k zubaři. Na finále se už těším, bude to další zkušenost do života 

 

Adéla: Jak na Tebe zapůsobila zpráva, že jsi ve finále?
Šárka: Ani jsem to nějak nestačila vnímat, hodně mě to překvapilo. Oznámil mi to vlastně můj přítel, byla jsem zrovna v té době pracovně v Itálii


Adéla: Kdo se zasloužil o to, že jsi se do soutěže přihlásila?
Šárka: Přihlásila jsem se sama. Zkoušela jsem to už minulý rok, neuspěla jsem. Tak jsem zkusila štěstí i letos a vyšlo to.


Adéla: Zkus se představit nějakým přívlastkem, který nejlépe vyjadřuje Tvou osobnost. Ale když jich bude víc, nevadí!
Šárka: Hodnocení nechávám na ostatních.


Adéla: Víš, co mě na Tvé stránce nejvíce zaujalo? Připadá mi, že máš poněkud �mužské� koníčky. Každá žena má mít v sobě kousek muže, aby byla opravdovou ženou (a každý muž má mít v sobě kus ženy, aby byl opravdovým mužem). Řekni, co je na Tobě z �mužského�?
Šárka: Je pravda, že mám ráda motorky, rychlou jízdu, snowboardování, extrémní sporty, pocit, kdy mi stoupne adrenalin v krvi.


Adéla: Jak jsi se dostala k motorkám? Na stránkách chybí podrobnější vysvětlení. Řídíš, nebo se jen vozíš?
Šárka: K motorkám jsem se dostala přes mého přítele. Zatím se převážně vozím, párkrát jsem zkoušela i řídit. Jednou jsem rychle pustila spojku a motorka se začala stavět na zadní. Tak jsem raději skončila.


Adéla: Jakou největší rychlostí už jsi na motorce jela?
Šárka: Něco málo přes 220km/h, to víš, ve dvou se jí moc nechce.


Adéla: Psi. A hodně velcí. To dá jednomu zabrat, co? Proč je máš tolik ráda?
Šárka: To máš pravdu, někdy si člověk užije. Caesar (moje doga) mi dokáže dodat sílu do života, rozesmát mě, pobavit, někdy i řádně potrápit. Jak se říká:"Pes nejlepší přítel člověka." Máme doma stále veselo, Ketty (další hrdinka z mých stránek) očekává každým dnem štěňátka. Hned jak se narodí, tak je přidám na svůj web. Budou to kříženečci rádi bychom je darovali. Kdo bude chtít aň se mi ozve, moc nám to ulehčí.


Adéla: Další velkou část Tvých stránek zabírá cestování. Kde všude jsi již byla?
Šárka: Cestování je opravdu moje velká záliba. Mám projetou část Evropy a ještě vetší část USA. Příští léto plánujeme Hawaiské ostrovy, Aljašku a do budoucna Tibet, Nepál, Austrálie, Nový Zéland, Indonésie. Ale to je ještě daleko, jsou to zatím jenom sny.


Adéla: Kdyby ses mohla (nebo musela) odstěhovat někam do zahraničí. Kam by to bylo? A proč?
Šárka: Já už se vlastně stěhuji. Na zimu jezdíme do Vailu v Coloradu. Je to krásné malé městečko údolí Skalistých hor, v nadmořské výšce 2500m.n.m. Určitě bych se přestěhovala sem, nebo někam k moři.


Adéla: Jsi z Moravy, z Kroměříže. Neuvažuješ o tom, že bys šla do většího města? Nebo si myslíš, že dobrý web designer muže být oceněn i v menším městě?
Šárka: Uvažuji dokonce o tom, že se přestěhuji ještě do menšího. Velká města, to není pro mě. Cítím se nesvá, když se kolem mě prodírají davy lidí. Je jasné, že například v Praze bych byla oceněna lépe, ale změna životního stylu mi za to nestojí.


Adéla: Jak dlouho se věnuješ tvorbě webu?
Šárka: Už to budou 3 roky. Začala jsem se při nástupu do mého zaměstnání. Tady jsem se částečně seznámila se správou sítě. Později jsem se začalo zajímat o tvorbu více do hloubky a založila jsem si svoji malou firmičku zabývající se web designem, hostingem, 3D grafikou,... Stále je potřeba se zdokonalovat a učit nové věci.


Adéla: Chtěla by ses v budoucnosti specializovat v tomto oboru, nebo by ses věnovala i jiné práci?
Šárka: U web designu zůstanu.


Adéla: Jak často aktualizuješ svou stránku?
Šárka: Nemám moc času a trochu to zanedbávám.


Adéla: Počítáš s tím, že ji rozšíříš?
Šárka: Jakmile bude něco nového, hned to na stránky přidám. V USA budu mít více příležitostí, možná i času.


Adéla: Motivuje Tě to, že ses dostala do finále i k učení nových věcí na Internetu?
Šárka: Učím se bez ohledu na to jestli jsem v soutěži nebo ne. Zákazníci chtějí stále něco nového, zajímavějšího. Nejvíce mě učí a motivuje můj přítel. Moc mu za to děkuji.


Adéla: Jak si představuješ, že bude probíhat soutěžní večer?
Šárka: Už jsem takové finále soutěže jednou zažila, tak mám představu o tom, co to obnáší a co můžu čekat. Už se na to moc těším.


Adéla: S ostatními finalistkami jste se již viděly. Máš svůj tajný tip na favoritku?
Šárka: Myslím, že jsme vyhrály všechny. Každá z nás něco umí a není důležité, která bude první a která poslední.


Adéla: Co si myslíš, že Tobě osobně soutěž dala? Co Ti ještě dá?
Šárka: Určitě soutěž zvýšila návštěvnost mých stránek, poté co mě vyhlásili finalistkou, podle statistik serveru navrcholu.cz navštívilo mé stránky za den přes 430 lidí. Poznala jsem nové lidi a kamarády. A co mi dá ? To se teprve uvidí. 


Adéla: Ovlivnilo Tě například, nebo Tvé známé, že se Tvá fotka (i s ostatními finalistkami) objevuje v časopisech?
Šárka: Neovlivnilo. Přihlásila jsem se někdy v červnu nebo červenci, pak jsem na soutěž úplně zapomněla, odjela jsem do Itálie. Tam jsem se dozvěděla, že jsem se stala finalistkou. Teď mám spoustu práce a starostí, tak soutěž jde opět mimo mně. Ovšem babičky a rodina se zajímají nejvíce, vnučka v časopise přece není každý den, tak se musí přece ukázat všem sousedům.


Adéla: Uvědomuješ si, že se vlastně můžeš stát známou a populární? Dokážeš si to představit?
Šárka: Uvědomuji, ale nepřipouštím. Každopádně je to velice zajímavá představa, kdo by nechtěl být ? 


Adéla: Přeji Ti, aň je finálový večer pro Tebe šňastným!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte pocit, že k vám proudí lepší nálada od drahé polovičky. Že by se to nakonec vytříbilo? Ano, ale máte před sebou ještě dlouho cestu. Musíte být tolerantní. Myslíte hodné na své pohodlí…

Nejčtenější články

Doporučujeme