Rozhovor s finalistkou Miss Internet, tentokrát Eva Hannichová

10. 11. 2000
Nejprve to vypadalo, že všechno půjde hladce. Napsala jsem Evě, jestli s ní můžu podniknout rozhovor a ona na to že ano. Zdánlivě jednoduchá, bezkonfliktní situace. Pak nám ale začal křížit cestu - Internet.

Rozhovor s finalistkou Miss Internet
tentokrát Eva Hannichová

 

Nejprve to vypadalo, že všechno půjde hladce. Napsala jsem Evě, jestli s ní můžu podniknout rozhovor a ona na to že ano. Zdánlivě jednoduchá, bezkonfliktní situace. Pak nám ale začal křížit cestu - Internet. První jsem nemohla najít internetovou adresu na chat dámy, protože se mi ztratila někde v útrobách sítě. Poté, co jsem jí od pana Švigy obdržela, zase nešla dáma. Díky rychlému rozhodování Evy jsme se domluvily na chatu ICQ. Ale můj počítač zlobil - ne a ne se napojit. Tak jsme se společně rozhodly, že zkusíme staré dobré ICQ (message) - a začaly jsme. Pak spadla síň � všechno bylo proti nám. Ale když se chce�rozhovor je na světě. Jednu věc vím - ta holka si jde za svým.

 

Adéla: Představ se nám, několika slovy, ale aby tam bylo to podstatné. Aby lidi věděli, kdo vlastně jsi?
Eva: No teda s takovým těžkým úkolem na mě jdeš :-)) Jsem člověk, který stále hledá a tápe, co vlastně v životě dělat, po cestě se setkává s různými lidmi a neustále se snaží něco nového naučit � člověk společenský, který má rád okolo sebe přátele, jimž může věřit a oni mohou věřit jemu�.

 

Adéla: Ke společenskosti se ještě vrátíme. Nicméně ještě předtím se Tě zeptám, nakolik si myslíš, že něco řekne o člověku jeho internetová stránka?
Eva: Myslím, že o něm řekne dost, pokud se dotyčný na svých stránkách skutečně "otevře" � ale i kdyby ne, tak poznáš jeho vkus, co ho zajímá, apod.

 

Adéla: Co řekla Tvá stránka o Tobě?
Eva: No ano� moje stránka je o stylu, o tom, co mám ráda, ale rozhodně na ní není všechno - pojednává o mně ve zkratce, to aby nenudila :-))

 

Adéla: Já v ní viděla tohle: je jednoduchá, přehledná, přitom velmi sdělná. Ale také vkusná �
Eva: Děkuji

 

Adéla: � takže předpokládám, nebo si myslím, nebo to vzbuzuješ, že jsi taková i Ty?
Eva: O to mi šlo! Řekla bych, že jsem taková, jaké jsou ty stránky.

 

Adéla: Zůstaňme tedy chvilku u vkusu - jmenovitě v oblékání. Myslíš si, že "šaty dělají člověka?
Eva: Rozhodně si to myslím :-)). Ale na druhou stranu to neznamená, že když uvidím někoho nevkusně oblečeného, že bych si o něm jako o člověku udělala špatný obrázek. Šaty sice dělají člověka, ale není to rozhodující.

Adéla: A jakou máš ráda módu?
Eva: Módu mám ráda hlavně pohodlnou, spíše sportovnějšího charakteru a trochu extravagance neuškodí :-)). Nejraději mám trička, taková obepnutá trička. O některých si moje máma myslí, že pasují velikostně spíše na desetileté dítě, tak si je asi umíš představit :-))

 

Adéla: Taková druhá kůže? Apropos, nechala by sis něco namalovat přímo na tělo?
Eva: Malovat na tělo??? Jo, proč ne. Ale do ulic bych si raději vzala tričko látkové :-))

Adéla: Když už jsme u toho malování - jde to dohromady, Ty a make-up?
Eva: Začala jsem se malovat v šestnácti � velmi jednoduše a to mi zůstalo doteď.

 

Adéla: Co podnikáš s vlasy?
Eva: Mám hladké rovné vlasy, už jsem si zvykla. Samozřejmě, kdysi jsem chtěla kudrnaté (to tak většinou bývá, že toužíš po tom, co nemáš), takže si chudák vlasy prošly i různými "zkudrňovacími" kúrami :-)) � jsem ale ráda, že je to pryč.

 

Adéla: Odbarvuješ se? Nebo jsi přírodní blond? Nebo to nechceš prozradit?
Eva: Klidně to prozradím� moje přírodní vlasy jsou černé jak havran!

 

Adéla: ?
Eva: Neee, jsou špinavě blonďaté a barvené je mám na barvu obilí

 

Adéla: A jak na Tebe působí vtipy o blondýnkách?
Eva: No některé jsou opravdu vtipné. Mám ráda vtipy, můžou být o čemkoliv. Akorát mám problém, že si je nepamatuji.

 

Adéla: Máš ráda vtipy, to je sympatické. A máš ráda třeba � feminismus?
Eva: Jak souvisí vtipy s feminismem? No, proč ne. Jak bych to řekla � nenazvala bych se feministkou, ale někteří lidé (mužského pohlaví), kteří znají mé názory, by to možná feminismem nazvali :-))

 

Adéla: Chceš, aby měly ženy stejné platy, připadá Ti, že jsou mužští protěžovaní v zaměstnání � přibliž to, prosím.
Eva: To, co píšeš, to je samozřejmé. Ale mám na mysli například postavení ženy v rodině.

Adéla: A to je?
Eva: Je tu samozřejmostí ve většině rodin, že žena zastane téměř veškeré domácí práce, postará se o děti, bude chodit do práce a ještě dobře vypadat a chlap se jí to moc nesnaží ulehčit.
Ale jak si to kdo zařídí, takové to má.:-)) Já bych chtěla, aby moje rodina fungovala trochu jinak.

 

Adéla: Možná je to trošku předčasné, ptát se, kdy plánuješ rodinu. Ale na to, jak bys chtěla, aby fungovala, bych se Tě mohla zeptat, že?
Eva: Chci mít rodinu založenou na lásce :-)) a mám představu rovnocenného partnerství. A taky se rodinným životem nechci připravit o své "já". No uvidíme, jak to dopadne. Třeba nakonec budu tou uhoněnou ženskou, která se bude pohybovat mezi prací a kuchyní� Neee, pomoooc, to nechci!

 

Adéla: jsi podnikavá dívka?
Eva: Asi ano�. se spoustou nápadů, které bych chtěla jednou uskutečnit. Chtělo by to více odvahy.

Adéla: Mně se nezdá, že bys měla málo odvahy - ale pravda, povídáme si spolu půl hodiny. K čemu konkrétně Ti chybí odvaha?
Eva: Poslední dobou se mi honí hlavou jeden projekt, přemýšlím o něm již déle � no pořád není uskutečněn. Ale věřím, že jednou�

 

Adéla: Jestli ho tedy prozrazením nechceš zakřiknout, tak budiž. Jsi ale podnikavá nejenom v práci - na Tvé stránce se nachází hodně slušný počet podniků, které navštěvuješ se svými známými�
Eva: No nejenom podniky, ale i divadla, kina, výstavy� jo, jsem takový organizátor. Teď zrovna zajišňuji Silvestra :-))

 

Adéla: Kam na Silvestra?
Eva: Ten bude v chaloupce na Šumavě.

 

Adéla: Zábava, alkohol�.
Eva: Ne, jen tvrdé drogy� hi hi

 

Adéla: Tak to je v pořádku :-)) Jsi vůbec někdy večer doma?
Eva: Jelikož je můj pokoj doma 2x4 metry, tak tam moc času netrávím. Spíše tam přespávám� chudák maminka, až si to přečte :-))

 

Adéla: Pracuješ někdy doma? Nosíš si práci domů?
Eva: Doma mám 486, moc to neběhá. Když potřebuji dělat mimo práci (třeba mé stránky), tak dělám ve firmě u přítele.

 

Adéla: Klientela, které děláš nebo aktualizuješ stránky, je dost dobrá. Kde ses naučila dělat web design?
Eva: Vše jsem se naučila v práci.

 

Adéla: Měla jsi někdy pocit, že to nezvládneš, že se to nenaučíš, že je to na Tebe příliš? Nebo jsi hned věděla, že zrovna tohle je Tvůj šálek čaje?
Eva: Měla jsem z toho od začátku dobrý pocit. Učila jsem se postupně.

 

Adéla: A máš se ještě co učit?
Eva: No určitě. Člověk se učí celý život, ne?

 

Adéla: jasně. Popojedem. Bavilo Tě focení?
Eva: Abych se přiznala, tak moc ne. Myslela jsem, že je to záživnější práce. Raději bych fotila já, než se nechala fotit.:-))

 

Adéla: Ale výsledek se Ti líbil, ne?
Eva: Noooo � líbí se mi teď víc ty novější barevné fotky (jsou asi čtyři), černobílé se mi líbí tím prostředím. Okolí se mi zdá zajímavější, než já. Ale posuzuji každou fotku individuálně.

 

Adéla: Dám Ti teď otázku k Miss Internet, ano? Jak si ji představuješ? Jak by měla vypadat? Co by měla dělat? Co by měla umět?
Eva: Měla by být sympatická, inteligentní, s určitým šarmem, smyslem pro humor� to, že by měla mít určité znalosti o Internetu je jasné. Měla by umět zaujmout.

 

Adéla: A co by měla podnikat - až vyhraje? Měla by být nositelkou nějakých vznešených idejí - jako třeba ekologických, protiválečných, charitativních - jako je tomu v případě soutěží Miss ČR?
Eva: To je každého věc. Já bych viděla přiblížení Internetu větší veřejnosti. Vždyň o to v této soutěži jde. Pokud bude chtít Miss Internet zachraňovat svět, proč ne? :-)) Ale zachraňovat svět se dá i bez titulu.

 

Adéla: Díky. Přeji Ti, aň splňuješ všechna kritéria, která chceš. A určitě hodně štěstí v soutěži!
Eva: Já děkuji.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Celým říjnem proplouváte v poklidné náladě a nesnažíte se tlačit na pilu. Jste toho názoru, že všechno má svůj čas. Neberete si nic osobně ani vážně. Optimistický duch vás drží nad vodou.…

Nejčtenější články

Doporučujeme