Rozhovor s Hankou Kousalovou a Pavlem Zedníčkem

28. 7. 2005
Rozhovor s Hankou Kousalovou a Pavlem Zedníčkem
Již skoro dva roky můžeme potkávat usměvavou Hanku Kousalovou s Pavlem Zedníčkem. Jejich vztah vzkvétá, dokonce natolik, že si do nového roku pořídili nové společné bydlení. S Hankou Kousalovou a Pavlem Zedníčkem jsme se sešli v jejich zrekonstruovaném bytě v historické části Prahy. Přivítali nás se skleničkou dobrého vína a jelikož byla atmosféra velmi příjemná, podařilo se nám Hanku i Pavla vyzpovídat, jak se jim společně bydlí.

Na začátek se vás zeptám, jak dlouho se již znáte a kdy jste začali uvažovat o společném bydlení? H.: Seznámili jsme se před dvěma lety v září na Novoměstském hrnci smíchu, což je festival komedií, jehož je Pavel prezidentem. Netušila jsem, že budu někdy přítelkyně prezidenta.. :-)) P.: Uvažovat o společném bydlení jsme začali asi po roce. Přeci jen je praktičtější mít se víc po ruce…

Nedávno váš byt prošel rekonstrukcí, měli jste při zařizování neshody? P.: Já ne! H.: Já... vlastně taky ne. Možná, co se barev na stěnách týká, já bych možná byla odvážnější... P.: Já vím, byla by růžová ložnice.. H.: Neměla být růžová, ale losová! To už je jedno. Je zkrátka hezká. P.: No vidíš!

Jaký je Váš nejoblíbenější kousek nábytku u vás doma a proč? H.: Myslím, že u Pavla jednoznačně dominuje plazma LG. To ale není nábytek, že? P.: Když stojí na stolečku, tak to musí být, kurňa, nábytek... H.: To je jedno, momentálně je to Čmaňova láska. No láska, něco jako uspávadlo. Pustí si thriller a do deseti minut spí. S ovladačem v ruce! Už mu ho ani neberu, aby se neprobudil. P.: To je rozumné!

Kdo u vás doma vaří? H.: Já!!! Ale jsou stížnosti… P.: Cože??? H.: Nejdřív hlásíš, že máš hlad, že bys snědl číslo z baráku, pak si dáš dva talíře guláše a končíš přednáškou o tom, že když budeme takhle jíst, tak budeme tlustý... Tak nevím, jestli by nebylo lepší, kdybych nevařila… P.: Jen vař, to vysportujem! H.: Já tušila, že mi to neprojde.

Přepínáte si vzájemně programy, když sledujete televizi? H.: Už jsem to vzdala. Pochopila jsem, že ovladač je mužská hračka. Jen pořád nechápu, jak si sedneš před obrazovku a za pět minut projedeš všechny kanály, co jsou na satelitu. Tak rychle, že ani nemůžeš za tu pikosekundu zjistit, o čem ten který film je! P.: To by ses divila! H.: Ach jo. No nic, jsou důležitější věci na světě. P.: No vidíš. Třeba klid.

Kde je to vaše místečko, kde relaxujete? H.: Čmaňovo u televize! P.: Náhodou nejsem televizní maniak, třeba v koupelně se mi dobře relaxuje! Nebo na tenise. H.: Mně kdekoli. A strašně ráda chodím spát. Takže v posteli.

Mate rádi pořádek? P.: Mám rád pořádek ve věcech. Čisto a uklizeno. H.: A moc se ti nelíbí moje sklony vytvářet různé kupičky a hromádky z věcí, viď? P.: Už jsem si zvyknul… H.: Haha, když už to psychicky nevydrží, kupičky uklidí. To se mi moc líbí. Ale nezneužívám toho. P.: Ještě aby!

Kolik času doma strávíte? P.: Když nejsme na cestách, jsme doma moc rádi. Užíváme si to. H.: Souhlas, taky to tu mám ráda.

Pracujete často doma? Vyžadujete od partnera / partnerky ticho a klid? P.: Jasné! Hanka když píše, tak se uvelebí na sedačce v pololeže, na kolena si položí počítač a jede. Nesmím rušit! H.: Protože pak ztrácím myšlenky! P.: Já si vždycky zalezu k sobě do pracovny a čtu scénáře nebo něco dělám na počítači… H.: No právě. A pak se ti něco stane s počítačem a přilítneš jako na hokeji a rukama naznačuješ ,,technickou“. P.: Ale nemluvím! H.: (Smích) Ne, nemluvíš. Ale já pak honím tu myšlenku, co mi utekla… P.: Však ty to zvládneš… H.: S tebou vždycky!

Můžete našim čtenářkám sdělit, jaký je váš nejnovější a nejstarší kousek nábytku? P.: Nejstarší je určitě stůl v pracovně. Je z předminulého století a byl tu už za minulých majitelů. Je tak těžký, že se jim ho asi nechtělo stěhovat. H.: Hm, je krásnej. Od Ježíška dostal nový kabát a moc ti to u něj sluší! P.: Nech toho! No a nejnovější jsou asi truhlíky na kytky…

Máte nějaký každodenní rituál? P.: Ani nevím. Hanka musí každé ráno sejít dolů pro dvoje noviny…bez toho by asi její den nezačal. H.: To je fakt, dělám to tak už patnáct let. Někdy je taky nestihnu přečíst, ale ten pocit, že je mám…to je asi ten rituál. Co tvoje rituály? P.: Kurňa, asi nejsem závislej na rituálech. Mně baví, že je každej den jinej!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Úterní maraton v práci vám vůbec nevadí, ba právě naopak se s náročnými úkoly hravě poperete. Každý z nich pro vás představuje výzvu. Dáte na frak všem kolegům, kteří si z vás utahovali.…

Nejčtenější články

Doporučujeme