Rozhovor s Hankou Kousalovou a Pavlem Zedníčkem

28. 7. 2005
Rozhovor s Hankou Kousalovou a Pavlem Zedníčkem
Již skoro dva roky můžeme potkávat usměvavou Hanku Kousalovou s Pavlem Zedníčkem. Jejich vztah vzkvétá, dokonce natolik, že si do nového roku pořídili nové společné bydlení. S Hankou Kousalovou a Pavlem Zedníčkem jsme se sešli v jejich zrekonstruovaném bytě v historické části Prahy. Přivítali nás se skleničkou dobrého vína a jelikož byla atmosféra velmi příjemná, podařilo se nám Hanku i Pavla vyzpovídat, jak se jim společně bydlí.

Na začátek se vás zeptám, jak dlouho se již znáte a kdy jste začali uvažovat o společném bydlení? H.: Seznámili jsme se před dvěma lety v září na Novoměstském hrnci smíchu, což je festival komedií, jehož je Pavel prezidentem. Netušila jsem, že budu někdy přítelkyně prezidenta.. :-)) P.: Uvažovat o společném bydlení jsme začali asi po roce. Přeci jen je praktičtější mít se víc po ruce…

Nedávno váš byt prošel rekonstrukcí, měli jste při zařizování neshody? P.: Já ne! H.: Já... vlastně taky ne. Možná, co se barev na stěnách týká, já bych možná byla odvážnější... P.: Já vím, byla by růžová ložnice.. H.: Neměla být růžová, ale losová! To už je jedno. Je zkrátka hezká. P.: No vidíš!

Jaký je Váš nejoblíbenější kousek nábytku u vás doma a proč? H.: Myslím, že u Pavla jednoznačně dominuje plazma LG. To ale není nábytek, že? P.: Když stojí na stolečku, tak to musí být, kurňa, nábytek... H.: To je jedno, momentálně je to Čmaňova láska. No láska, něco jako uspávadlo. Pustí si thriller a do deseti minut spí. S ovladačem v ruce! Už mu ho ani neberu, aby se neprobudil. P.: To je rozumné!

Kdo u vás doma vaří? H.: Já!!! Ale jsou stížnosti… P.: Cože??? H.: Nejdřív hlásíš, že máš hlad, že bys snědl číslo z baráku, pak si dáš dva talíře guláše a končíš přednáškou o tom, že když budeme takhle jíst, tak budeme tlustý... Tak nevím, jestli by nebylo lepší, kdybych nevařila… P.: Jen vař, to vysportujem! H.: Já tušila, že mi to neprojde.

Přepínáte si vzájemně programy, když sledujete televizi? H.: Už jsem to vzdala. Pochopila jsem, že ovladač je mužská hračka. Jen pořád nechápu, jak si sedneš před obrazovku a za pět minut projedeš všechny kanály, co jsou na satelitu. Tak rychle, že ani nemůžeš za tu pikosekundu zjistit, o čem ten který film je! P.: To by ses divila! H.: Ach jo. No nic, jsou důležitější věci na světě. P.: No vidíš. Třeba klid.

Kde je to vaše místečko, kde relaxujete? H.: Čmaňovo u televize! P.: Náhodou nejsem televizní maniak, třeba v koupelně se mi dobře relaxuje! Nebo na tenise. H.: Mně kdekoli. A strašně ráda chodím spát. Takže v posteli.

Mate rádi pořádek? P.: Mám rád pořádek ve věcech. Čisto a uklizeno. H.: A moc se ti nelíbí moje sklony vytvářet různé kupičky a hromádky z věcí, viď? P.: Už jsem si zvyknul… H.: Haha, když už to psychicky nevydrží, kupičky uklidí. To se mi moc líbí. Ale nezneužívám toho. P.: Ještě aby!

Kolik času doma strávíte? P.: Když nejsme na cestách, jsme doma moc rádi. Užíváme si to. H.: Souhlas, taky to tu mám ráda.

Pracujete často doma? Vyžadujete od partnera / partnerky ticho a klid? P.: Jasné! Hanka když píše, tak se uvelebí na sedačce v pololeže, na kolena si položí počítač a jede. Nesmím rušit! H.: Protože pak ztrácím myšlenky! P.: Já si vždycky zalezu k sobě do pracovny a čtu scénáře nebo něco dělám na počítači… H.: No právě. A pak se ti něco stane s počítačem a přilítneš jako na hokeji a rukama naznačuješ ,,technickou“. P.: Ale nemluvím! H.: (Smích) Ne, nemluvíš. Ale já pak honím tu myšlenku, co mi utekla… P.: Však ty to zvládneš… H.: S tebou vždycky!

Můžete našim čtenářkám sdělit, jaký je váš nejnovější a nejstarší kousek nábytku? P.: Nejstarší je určitě stůl v pracovně. Je z předminulého století a byl tu už za minulých majitelů. Je tak těžký, že se jim ho asi nechtělo stěhovat. H.: Hm, je krásnej. Od Ježíška dostal nový kabát a moc ti to u něj sluší! P.: Nech toho! No a nejnovější jsou asi truhlíky na kytky…

Máte nějaký každodenní rituál? P.: Ani nevím. Hanka musí každé ráno sejít dolů pro dvoje noviny…bez toho by asi její den nezačal. H.: To je fakt, dělám to tak už patnáct let. Někdy je taky nestihnu přečíst, ale ten pocit, že je mám…to je asi ten rituál. Co tvoje rituály? P.: Kurňa, asi nejsem závislej na rituálech. Mně baví, že je každej den jinej!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Půlka týdne přinese příjemné překvapení. Partner si pro vás připravil příjemné překvapení. Možná něco tušíte, ale nechte ho ve sladké nevědomosti. Připomeňte mu, jak moc ho zbožňujete. Z…

Nejčtenější články

Doporučujeme