Rozhovor s Miladou Karasovou

25. 1. 2001
Radím navštívit na samém začátku agenturu, zda je vůbec daná dívka vhodná k této profesi. Setkarty, fotobooky by si neměla v solidní agentuře dívka platit, teprve až když si dívka začne vydělávat, tyto částky se jí odečítají. Fotobook vůbec není při vstupu do agentury nutný.

Rozhovor s Miladou Karasovou
ředitelkou modelingové agentury Czechoslovak Models. 


Zuzanka
: Dobrý den,
měla bych dotaz na model.agenturu Rhea. Chtěla bych svou troškou přispět jako fotomodelka, poslali mi nabídku na nějaký kurz fotomodelek. Moc by mě zajímalo, jak se mám připravit, čeho se vyvarovat a na co si dát pozor. Moc děkuji za radu. Zuzanka
Milada Karasová: Podle mého názoru účast v kurzu není vůbec nutností, modelky úspěšné nejen u nás, ale i v zahraničí často vůbec žádné kurzy neabsolvovaly. Radím navštívit na samém začátku agenturu, zda je vůbec daná dívka vhodná k této profesi. Solidní agentury žádné kurzy nepořádají, vybrané dívky pozvou k internímu pohovoru a maximálně dvě sobotní odpoledne věnují jejich přípravě. Pozor na zbytečně vyhozené peníze za tzv. kurzy pro modelky. 


Eliška
: Berete do své agentury i třeba krásnou dívku s ideálními mírami(věkem tak 16) měřící pouze 172 cm. A proč vlastně ne, když třeba Kate Moss měří 169 cm...
Milada Karasová: Ano, v agentuře máme dokonce dívku, která měří 165 cm, je velice pohledná a řadu let úspěšně pracuje v zahraničí, to je pochopitelně výjimka. Můžete se nám se svou výškou přijít představit.


Pavla Blahová
: Je nutné jako začínající modelka platit setkarty, fotobooky.... nebo by to měla hradit agentura? Jednou jsem se totiž dost napálila a doteď nevím,jak se pozná dobrá agentura. Děkuji
Milada Karasová: Setkarty, fotobooky by si neměla v solidní agentuře dívka platit, teprve až když si dívka začne vydělávat, tyto částky se jí odečítají. Fotobook vůbec není při vstupu do agentury nutný.


Lucie Stefanova
: Vážená paní Milado,
chtěla bych se zeptat jestli existuje solidní agentura, která si vezme pod svá křídla dívku, která je hezká, ale neměří 175cm ? Mám 168cm, 49kg, míry 90-60-86 myslím, že bych mohla pracovat jako fotomodelka popř. fotit nějaké vkusné akty. Děkuji Lucie
Milada Karasová: Odpověď vesměs stejná jako u sl. Elišky, smlouvy s naší agenturou vylučují focení aktů


Chalsea
: Vážená paní Karasová,
trochu recese, šprýmu pro Vás. Jedná se o odkaz z mých stránek, viz. níže: http://www.vanessa.cz/chalsea/cz/modelka/index.html
Mějte se skvěle. Chalsea
Milada Karasová: Jsou to opravdu vyčerpávající informace, přesto nesouhlasím s tím, aby si dívky pořizovaly fotky bez agentury.


Lenka Marikova:
Mé míry neodpovídají zcela vašim požadavkům např.měřím 168 cm váha 53 kg a mé poprsí není až tak vyvinuto přesto bych chtěla vědět zda bych se mohla dostat do agentur a zkusit dráhu modelky, předem děkuji za odpověď.
Milada Karasová: Poprsí v modelingu není až tak důležité, ale s touto výškou, pokud není skutečně Váš obličej a postava super, tak zkuste jinou dráhu než dráhu modelky.


Kavanová Ivana:
Dobrý den.
Moje 14ti letá dcera před rokem absolvovala kurs modelingu a fotomodelingu, má osvědčení o absolvování, i fotobook, ale po skončení kursů ji již modelin. agentura nic nenabídla. Co máme udělat pro to, aby kursy (mimochodem dosti drahé ), kterými prošla, uplatnila? Původně jsem se domnívala, že agentura, u které je zapsána, se bude starat o své svěřenkyně sama, ale po skončení kursů se neozvala. Děkuji za odpověď.
Milada Karasová:To je problém všech agentur, které pořádají kurzy, nejsou schopné nabídnout práci, jejich hlavní výdělečná činnost jsou kurzy. Otázkou je, zda jste uzavřela s touto agenturou smlouvu, jestli ze smlouvy vyplývá, že agentura je povinná zajistit modelce práci a pokud ne, měla by jste požadovat vrácení kurzovného. Přijďte se k nám do agentury podívat, zda má Vaše dcera pro práci modelky předpoklady.


Michal Chaloupka:
Byl jsem ve Vaší agentuře na konkurzu nových tváří. Obstál jsem dobře, byla mi nabídnuta i smlouva, ale nějak se to nedotáhlo do samého konce. A to díky Vaší bookerce. Mé fotky máte u Vás v agentuře. Oslovila mě i renomovaná agentura z New Yorku, ale sám nemám moc odvahy. Prosím ozvete se mi. S pozdravem Michal
Milada Karasová: Můžeš se zastavit v agentuře, zajímalo by mne, jaký problém nastal a chtěla bych vědět o jakou agenturu z New Yorku se jedná. A pokud je tato agentura na úrovni, tak pomoci s odjezdem apod.


Markéta K.:
A co modelové? Platí pro ně stejná pravidla pro pohyb ve světě modelingu a kde mohou začít?
Milada Karasová:Bohužel o naše chlapce není v zahraničí příliš zájem, vedou Italové a Američani. Současný zahraniční trend jsou 15-16-17letí kluci, vyzáblé zženštilé typy. Začít mohou stejně jako dívky v agentuře, kde se představí a agentura rozhodne, zda o tento typ má zájem.


Bára
: Paní Karasová,
zajímá mě všechno, ale hlavně jak se pozná dobrý fotograf. Chci si nechat nafotit book a nevím na kterého fotografa se obrátit. Jsem z Brna.
Milada Karasová:V Brně pracujeme s manžely Podolníkovými, ale opět doporučuji navštívit agenturu a zjistit, zda jsem opravdu vhodný typ.


Lenka Skopalová:
Je mi 28 let. Myslíte, že je již už pozdě, stát se modelkou ??? Mohla byste mi poradit, jak začít ?
Milada Karasová:I 28-leté pěkné ženy mají v této branži šanci uspět, protože agentura potřebuje modelky pro reklamy ( typ maminky, bankovní úřednice atd.). Ne vždy klienti chtějí modelky, ale pěkné mladé ženy. Můžete nás navštívit a my Vám poradíme.


Michaela Matouchová
: Lidé říkají, že mám zajímavý obličej. Je možné fotit pouze obličej? Děkuji za odpověď. Zdraví, Michaela
Milada Karasová: To může být zajímavé pro fotografy, ale ne pro agenturu.


Michaela Ringosova
: Ráda bych věděla,jestli jsem na "povolání" modelky při mých 25. letech stará. Znáte nějakou seriozní módní agenturu v Salzburgu (v Rakousku), kde momentálně žiji? Děkuji za odpověď. MR
Milada Karasová: V 25 letech nemusíte být pro modeling stará, pokud žijete v Rakousku, vyhledejte v tel. seznamu agentury a osobně si je obejděte, aň víte, s kým máte co do činění, ale připravte se, že budou velmi kritičtí, protože začínat ve 25 letech v zahraničí, je velmi náročné.


Jiřina:
Dobrý den,
jsem matka 12leté dcery. Bydlíme v Brně. Je fotogenická. Poraďte prosím, existuje v Brně modelingová škola pro tak mladé dívky? Pokud ano, prosila bych poslat adresu. Děkuji.
Milada Karasová:Zbytečná modelingová škola, pokud je dcera fotogenická, zašlete fotografie, můžeme Vaši dceru vést v databázi dětí a připravit si ji na dráhu modelky.


Ivana Šlanhofová
: Dobrý den,
byla bych ráda, kdybyste mi poradila, jaké jsou vůbec první kroky k tomu, aby se obyčejná dívka mohla stát manekýnkou nebo modelkou. Upozorňuji, že nebydlím v Praze ani žádném jiném velkém městě, takže ani o žádných agenturách nemám přehled. Děkuji za odpověď. Ivana Šlanhofová
Milada Karasová: Pošlete do agentury fotografie - obličeje, postavy a míry, pokud agentura bude mít zájem, pozve Vás na konkurz.


Stanislava Ježková
: Ahoj Milado,
chtěla bych se tě zeptat, jak se stát fotomodelkou? Modelkou jako takovou nechci být a ani nemohu neboň měřím jen 164 cm. Poradíš mi nějaké dobré kontakty?
Milada Karasová:Obrátit se můžeš pouze na fotografy, pokud budou mít zájem osloví Tě. Ale moc si od toho neslibuj, je to velmi problematické.


Drahomíra Kroupová
: Vážená paní Karasová.
Má dcera má zatím sice 11 let ale stále sní stát se modelkou. Myslela jsem si, že je to rozmar, ale ona je přesvědčena , že chce jít touto cestou. Je to ještě brzy se zajímat o nějakou školu pro modelky? Děkuji za pochopení a odpověď Kroupová
Milada Karasová:Stejná odpověď jako pro paní Jiřinu.


Hana Hozáková
: Paní Karasová,
je mi 26 let a chtěla bych zkusit cestu fotomodelingu, neboň měřím jen 167 cm. Vím, že také nejsem nejmladší, a také netoužím po cestování do zahraniční. Jelikož jsem z Hodonína, stačilo by mi být vedená u nějaké agentury v blízkosti mého bydliště (bohužel žádnou neznám), na kterou bych se mohla spolehnout. Byla bych strašně ráda, kdybyste mi mohla něco poradit, popř. na mě kriticky pohlédnout na www.Pohodicka.cz, zda má vůbec cenu s mojí vizáží do něčeho takového se pouštět. Budu Vám moc vděčná. Díky
Milada Karasová:Kriticky jsem pohlédla na Vaši prezentaci, protože nejste typ modelky, který je momentálně žádaný, doporučila bych se věnovat jiné činnosti.


Aneta
: Dobrý den paní Karasová.
Chtěla bych se vás zeptat jak se pozná dobrá a kvalitní modelka. Musí být štíhlá,nebo nevadí když má prsa, zadek atd. A krásný obličej. Já to myslím, tak jestli nevadí že není úplně chudá. Děkuji
Milada Karasová:Dobrá stávající modelka musí mít parametry, které od ní vyžaduje agentura, výška min.172 - 180 cm, váha nehraje roli, míry 90-60-90.


Simona Kerberová
: Dobrý den, paní Karasová!
Vaší agenturou prošla a stále působí celá řada velice úspěšných modelek. Je mezi některá, které si nejvíce vážíte a ceníte?
Milada Karasová:Nejvíc si vážím těch, které jsem poslala v letech 1989-90 do zahraničí - Eva Herzigová, Terezka Maxová, Simona Krainová, Jarka Rytychová. Vážím si jich pro to, co dokázaly a protože zůstaly takové, jaké byly - normálními děvčaty. A jsem ráda, že je mohu nadále na našem trhu zastupovat a myslím si, že si vzájemně věříme, což je v této branži vzácností, a přitom velmi důležité.


Redakce
: Kterou současnou českou modelku považujete za nástupkyni těchto modelek.
Milada Karasová: Je to Zdena Barcalová, velmi oblíbená na všech světových molech, dále Karolína Kurková, Milada Fišerová, Linda Vojtová.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani finále příjemného říjnového týdne nebude fiasko, ba právě naopak. Seznámíte se s milou osůbkou, která má smysl pro humor a dostane se vám pochvaly od šéfa. Nebuďte arogantní a dopřejte…

Nejčtenější články

Doporučujeme