Rozhovor s Richardem Tesaříkem

12. 6. 2001
Rozhovor s Richardem Tesaříkem
Kdy vyjde ta nová deska? Kde bere Richard Tesařík inspiraci? Je dolňák nebo horňák?

Rozhovor s Richardem Tesaříkem

Standa Kohoušek: Hezký den. Na úvod chci s radostí poznamenat, že všechny písničky z právě reeditovaných alb znám z Vašich koncertů a musím říct, že k príma muzice při živém vystoupení přidáváte mnoho energie, která člověka pozitivně naladí. Stojí tedy rozhodně za to si koupit desku, ale nepropásnout jednou za čas ani koncert. Chápu dobře, že to je i obecné poselství písně "Do bačkor ne"?
Richard Tesařík: Díky za komentář, chápete to dobře.

Miloslava Dvořáková: Pane Richarde Tesaříku, vím, že náš okres už podle obce Pičín trochu znáte. Zde v Příbrami je jeden pomník, známého hrdiny, který nese určité jméno, víte jaké? Jaký vztah máte k Příbrami vy? Díky za odpověď. Jinak přeji moc dalších pěkných písniček, které ráda poslouchám. Zdraví Vás Míla.
Richard Tesařík: Ano, vím, je to náš otec.

Lukáš Souředník: Dobrý den, chci se zeptat kdy vyjde ta nová deska? Díky
Richard Tesařík: Na 99% by měla vyjít po prázdninách, v září. Tento měsíc plánujeme úvodní singl, který se bude hrát v rádiích.

Hrčková Miroslava: Přeji příjemný den a má otázka zní, kdy se vaše kapela objeví na Severní Moravě? Pokud samozřejmě Vy sám znáte odpověď. Děkuji.
Richard Tesařík: Tento měsíc koncertujeme na jižní Moravě v Brně, 21. července na Pálavě. Na severu máme 5. července Odry a 31. srpna hrajeme v Hradci nad Moravicí.

Petr Černoch: Zdravím, já jako velký reggae fanou šek bych vřele přivítal přeorientování stylu hudby na pravé jamajské reggae. Myslím si, že Yo yo Band by skvěle zahrál styl jako skupina Švihadlo.S pozdravem Petr
Richard Tesařík: To je určitě pravda, ale vzhledem k tomu, že už to hraje Švihadlo, tak my jedeme po svým. Jamajský reggae je v pohodě, máme ho rádi, ale sami jsme si muziku přetavili do svého osobního stylu.

Alena Tůmová: Vážený pane Tesaříku, přeji Vám krásný den. Nemám snad ani žádnou otázku, chci Vám jen poděkovat za krásné písničky a dobrou náladu, kterou šíříte při koncertech s Yo Yo Bandem. Škoda jen, že u nás už dlouho žádný nebyl (Houštka ve Staré Boleslavi). Vlastně mě napadá jedna otázka: "Jste dolňák nebo horňák?" Předem děkuji za odpověď a zcela sobecky se těším na Vaše další nové písničky. Krásné léto :-)
Richard Tesařík: Dolňák! J

Lenka: Dobrý den Richarde, co bylo dříve, slepice nebo vejce, a proč??
Richard Tesařík: Nejdřív byl pán Bůh. A proč? To já nevím, to asi neví nikdo.

Michal Kabrna: Jakou hudbu posloucháte ve volných chvílích, jestli nějaké máte ?
Richard Tesařík: Podobnou jako hrajeme, většinou soul, reggae, latinsko-americkou hudbu. Hodně rád poslouchám vokální kapely, které zpívají vícehlasně.

Jan Fišer: Víte vůbec, kolik kilometrů byste ujel, kdybyste se vydal po trase Pičín - Kozomín - Řitka?
Richard Tesařík: Do Pičína, do Řitky do není moc, ale Kozomín je tady trošku na straně. Tipoval bych tak 100 kilometrů.

Jitka: Jednou jsem vám viděla v televizi vařit. Jaké máte jídlo nejradši? Jste dobrý kuchař?
Richard Tesařík: Musím se pochválit, jsem dobrý kuchař. Jídel mám rád tolik, že se to nedá vyjmenovat, zaplnilo by to příliš mnoho stránek.

Honza Vacek: Hrál jste v poslední dvou filmech Jana Hřebejka (Pelíšky, Musíme si pomáhat) vojáka. Jak vzpomínáte na vojnu? Jakou hodnost jste měl?
Richard Tesařík: Jsem hrdý na to, že jsem skončil jako vojín, jezdil jsem s tankem. Vzpomínám na ni tak, že byla taky legrace, ale jinak to stálo za houby. Podle mě je vojna ztráta dvou let života. Měla by být profesionální armáda.

Michal Skála: Co chystáte nového s Yo Yo Bandem?
Richard Tesařík: Desku již máme natočenou, bude se jmenovat nejspíše Východní chandra, je tam 15 písniček, ale 17 tracků, dva jsou taková legrace.

Bára: Kde berete inspiraci pro vaše texty? Četla jsem si texty z nové desky na www.yoyoband.cz, jsou fakt dobrý.
Richard Tesařík: Tak všeobecně, sedím v hospodě, někdo něco řekne, já si zapamatuju nebo se něco stane, pak si to trochu "přeorám".

Evča: Máte nějakou veselou příhodu z �. koncertů?
Richard Tesařík: Možná by Vás pobavila, ale mě tenkrát moc veselo nebylo, když se mi začaly svírat střeva.

Michal Skalník: S kým byste si chtěl zahrát a zazpívat? Máte nějakou vysněnou skladbu, kterou jste ještě nehráli? Těším se na novou desku, je super, že hrajete vlastní muziku a nejdete cestou remaků.
Richard Tesařík: Chtěl bych si zazpívat s Ray Charlesem, se Steve Wonderem nebo s nebožtíkem Marleym. Skladeb, který jsou krásný a nehráli js me je, je hodně, celej Marley, všechno, co jde do reggae � je toho plno.
Na nové desce opět nejsou remaky, ale vlastní věci.

Za redakci děkujeme Richardovi, že si na nás udělal čas a na vše odpověděl. Nové CD vyhrávají Standa Kohoušek, Petr Černoch a Alena Tůmová.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Od kraje dubna jste středem zájmů díky kreativním a přínosným nápadům. Kolegové i vedoucí z vás mají radost a hrdě se k vašim myšlenkám obrací. Upevňujete si místo na horší časy, a ty…

Nejčtenější články

Doporučujeme