Rozvedená s dvěma dětmi hledá zn. "spravedlnost"

6. 2. 2002
Rozvedená s dvěma dětmi hledá zn. "spravedlnost"
Před dvěma lety jsem se rozvedla. Manžel měl velké dluhy, a když se k tomu přidala nějaká ta facka, řekla jsem si: dost! Už to dál nešlo. Neustálé dávání mu šancí nemělo žádný efekt.

Rozvedená s dvěma dětmi hledá zn. "spravedlnost"

Ahoj děvčata, maminky, babičky!
Do poradny Bílé čarodějky mi napsala jedna z vás dole uvedený dopis. A protože vím, že její problém není ojedinělý - doufám, že některým z vás se povedlo podobnou situaci vyřešit - věřím, že svou radou pomůžete!

  • * *

Před dvěma lety jsem se rozvedla.
Manžel měl velké dluhy, a když se k tomu přidala nějaká ta facka, řekla jsem si: dost! Už to dál nešlo. Neustálé dávání mu šancí nemělo žádný efekt. Naopak mne to utvrdilo, že ho prostě nezměním. Vždycky sliboval hory doly i s horníkama, lhal mě i ostatním. I přesto všechno jsem se snažila, aby děti byly "mimo" naše manželské problémy. Bohužel jsem se dostala tak do situace, že děti měly šok a nedovedly pochopit, proč chci najednou odejít od tatínka. Jsou ještě malé (10 a 8 let) a tak doufám, že mne jednou pochopí a odpustí mi.
Až teď, po dvou letech, začínám mít pocit, že se smířily s tím, že se nevrátím k tatínkovi, a že ho uvidí pořád a pořád každý druhý víkend. Myslela jsem si, že tím, že od něj odejdu, všechny ty příšerné starosti zmizí. Přesněji - vyřešíme naše společné závazky, uděláme tlustou čáru, a ten pán už mne nebude ovlivňovat, plést se mi do života, nařizovat - prostě přidělávat další a další starosti. Bohužel tomu tak není.

Výživné mu bylo určeno, ale neplatí.

Takže pendluji mezi policií, soudy, sociálkou - neustále dokola. Naivní myšlenka, že když nezmůžete bývalého vy, tak že se za vás postaví stát, policie, soudy .... je opravdu naivní.
Přesvědčila jsem se na vlastní kůži: U policie jsem si vyslechla, když jsem šla podat trestní oznámení pro neplacení výživného, věty typu: "Musí vám neplatit nepřetržitě 6 měsíců, jinak máte smůlu!", "Pokud byste byla ovšem sociálně potřebná…. - a to vy evidentně nejste" (přitom si mne policista řádně prohlédl od hlavy až k patě, já byla čistě oblečená a neroztrhaná ), nebo "Soud sníží na polovinu výživné ,když otec prohlásí, že peníze nemá. I bez toho, aby prokázali jeho příjmy".
Vážně nepřeháním. Soudila jsem se tři čtvrtě roku a přes to, že jsem doložila absolutně vše a on nic, prohrála jsem. Ťplně mne to složilo. Nevystačím s mým malým příjmem, potřebuji pomoc. A nevím si už rady.

Přestala jsem věřit, že je nějaká spravedlnost.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Z postoje partnera jste stále zmateni a po pravdě už vás to hodně vyčerpává. Zkusíte ho taky ignorovat, třeba to pomůže. Otázkou je, zda to vydržíte. Nepatříte mezi ty, kteří by vydrželi…

Nejčtenější články

Doporučujeme