Rozvodová půjčka má pomoci vyrovnat se s rozchodem

8. 11. 2007
Rozvodová půjčka má pomoci vyrovnat se s rozchodem
Půjčka pro ty, kteří se bojí, že je rozvod zruinuje, je mezi Japonci populární. Peníze z půjčky jsou určeny na pokrytí rozvodového vyrovnání a na zaplacení právníků. Úroky jsou nižší než u hypoték, ke kterým se zatím většina Japonců při potížích s rozvodem uchylovala.

Rozhodně lidi nenabádáme k tomu, aby se rozváděli. Chceme ale, aby si lidé připadali lépe, když přijdou do banky promluvit si o řešení takové osobní situace," říká Yoshimi Aoki, mluvčí banky Ogaki Kyoritsu ve městě Gifu, která půjčku nabízí.

V rozhovoru s listem Mainichi Newspaper také dodal, že rozvádějící se si mohou půjčit až 5 milionů yenů (840 tisíc korun). Počet rozvodů je sice zatím v Japonsku nižší než třeba ve Spojených státech nebo v Evropě, ale stále roste. Při rozvodu ale také ten z partnerů, který je uznán vinným za rozpad manželství musí platit v průměru 4 miliony yenů (670 tisíc korun) poškozené straně jako kompenzaci.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Už na konci minulého týdne vás ovládl silný příliv energie, která je nepopsatelná. Do nového týdne tak vykročíte pravou nohou. I kdyby se na pracovišti něco dělo, tak vás to neovlivní. Ani…

Nejčtenější články

Doporučujeme