Rtěnka pod rouškou: Jakou si vybrat a jak se nalíčit, aby se nerozmazala?

18. 9. 2020
Je tu opět období, kdy jsou roušky povinné téměř všude. Jste-li milovnicí rtěnek a nedokážete bez nalíčených rtů opustit domov, je pro vás situace komplikovaná, protože rtěnka pod rouškou dokáže způsobit pěknou neplechu. Jak se tedy nalíčit, aby barva zůstala na svém místě i poté, co roušku sundáte?

Dopřejte rtům peeling

Aby rtěnka dobře držela, je potřeba se o rty důkladně starat. Peeling nepomůže jen k tomu, aby rty byly hladší, ale díky němu rtěnka lépe přilne. Pokud se vám tedy na rtech tvoří šupinky, je na čase s nimi zatočit. Pomůže vám k tomu buď peeling určený přímo pro rty, který seženete v drogeriích či parfumeriích, nebo si ho můžete vyrobit doma. Postačí vám k tomu kokosový či olivový olej, jenž smícháte s trochou krystalového cukru a touto směsí si promasírujete rty. Nezapomínejte také na noc používat vyživující balzám a dávejte si pozor, abyste si šupinky na rtech nekousala nebo je neodlupovala, což může vést k nepříjemným zraněním.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První prosincové dny se ponesou v duchu pracovního stereotypu a budete se tak trochu nudit. Nebuďte netrpěliví! Již brzy přijde vaše šance a vy se ukážete před nadřízeným v tom nejlepším…