Ruce a nehty - známka Vaší úrovně

23. 5. 2000
Ruce jsou známkou Vaší úrovně. Všimněte si, že lidé lépe jednají s někým, kdo nosí ruce čisté, upravené a pěstěné. S jejich tvarem nic nenaděláte, ten Vám byl dán do vínku, ale jejich vzhled snadno ovlivníte několika jednoduchými kroky.

Ruce a nehty - známka Vaší úrovně

Ruce jsou známkou Vaší úrovně. Všimněte si, že lidé lépe jednají s někým, kdo nosí ruce čisté, upravené a pěstěné. S jejich tvarem nic nenaděláte, ten Vám byl dán do vínku, ale jejich vzhled snadno ovlivníte několika jednoduchými kroky.

1. masáž paží
Stárnutí se nejdříve projevuje právě na rukou. Obličej a dekolt si chráníte a hýčkáte, udělejte to samé pro Vaše ruce a neprohloupíte. Tu chvilku jim věnujte a výsledek Vás mile překvapí. Domácí ošetření začněte již během koupele. Tělový peeling naneste také na paže a ruce a důkladně je promasírujte. Větší pozornost věnujte loktům, zde je pokožka nejsušší a často se olupuje. Nebojte se použít pro masáž i jemnější kartáč. Extra dávku obrušujícího krému dejte do dlaní a pořádně si je promasírujte. Poté si celé tělo opláchněte vodou a bohatě namažte výživným krémem. Používáte-li krém či gel proti tzv. pomerančové kůži, naneste jej i na paže. Vždyň i ty potřebují zpevnit. Nikdo netouží po povislé kůži na rukou. Extra zvláčňující, mastný krém vmasírujte do loktů (a do kolen samozřejmě), zde je totiž minimální počet mazových žláz a pokožka se velice snadno vysuší.

2. péče o nehty
Po této proceduře následuje manikúra. Nejprve odstraňte veškeré zbytky laku. Používejte odlakovače bez acetonu s výživnými oleji. Nehty si tak ochráníte před vysušováním a také nebudete muset trpět v nevábně vonícím oblaku, který se z lahvičky line. Po odlakování posledního nehtu ještě jednou zajděte do koupelny a kartáčkem a mýdlovou vodou vyčistěte nehty na povrchu i pod. Zbavíte se jemného povlaku, který po odlakovačích zůstává a také zbytků vaty, které by Vás nemile překvapily během lakování.

Připravte si speciální lázeň pro krásné nehty. Vyberte si vhodnou misku, do které bez problémů "naskládáte" dlaně. Nádobu naplňte teplou vodou, přidejte kávovou lžičku oleje - stačí obyčejný stolní - a lžičkou citrónové šňávy. Olej ruce promastí a citrón působí jako bělidlo na ruce i nehty. V takto připravené lázni vydržte 10 minut. Po uplynutí doby si dlaně lehce usušte a můžete se soustředit na nehty.

Na kůžičku kolem nehtů naneste speciální přípravek na její odstranění. Kůžičku nestříhejte, hrozí nebezpečí záděr a nepříjemných zánětů, které mohou vést i k totálnímu zničení celého nehtu. Odstraňovač nehtové kůžičky najdete u Avonu, ten je navíc obohacen o AHA-kyseliny nebo u Manhattanu, vypadá jako lak na nehty, štětečkem pohodlně nanesete potřebné množství. Po mírném zaschnutí si vezměte na pomoc nástroj na zastrkávání kůžičky, pomerančové dřívko (v nabídce Mary Kay) nebo nejlépe tyčinku s gumovým, seříznutým hrotem na konci. Ten udržujte vlhký! Kůžičku jemně zasuňte dolů.

Nehty tvarujte pomocí pilníků. Vybírejte si jen papírové či plastové oboustranné. Kovové jsou příliš hrubé a nehtům jen škodí, způsobují třepení a následné lámání. Pilujte vždy jedním směrem od strany do středu. Ideálním tvarem pro nehty na rukou je ovál. Po úpravě tvaru vyhlaďte jejich povrch (zde oceníte oboustranný pilník - jedna strana piluje, druhá leští).

3. lakování
Vyleštěním nehtů může celá procedura končit, ale kdo chce víc, sáhne po lahvičce s lakem. Lakování nehtům neškodí, naopak, pokud se však dělá odborně. Naučte se nosit alespoň jednu vrstvu průhledného laku. Ten nehty chrání a zpevňuje. Vyberte si takový, který pomůže řešit problém nehtů, aň už to je lámání, třepení či jejich slabost. Veliký výběr najdete u značek Orly, L´oreal, Revlon, Avon, Bourjois a Four Seasons. První tah veďte středem nehtu, poté přejděte na strany.

Barevné laky byste si rozhodně neměla nechat ujít. Letošní móda dává naprostou volnost výběru. Máte-li opálenou či přirozeně snědší pokožku, vyberte si kávový odstín Cappuccino či kořeněný Iced Spiced od Revlonu. Bělostné ruce vyniknout s temně červenými nehty, sáhněte po Rouge Fatale - Avon či Rose Cassis 30 - Clarins. Do kanceláře vybírejte ze střízlivých, elegantních odstínů růžové a béžové a na večírek si trochu odvažte, zvolte si nápadnou barvu či si namalujte veselé barevné obrázky.

Po několika dnech ztrácejí laky na lesku. Nemusíte hned vše odlakovat, bohatě postačí vrstva bezbarvého laku.

Zlaté desatero

  • Mějte ruce vždy namazané kvalitním krém. Hydratujte vždy, kdy je to možné. Noste jednu tubu stále v kabelce. Při úklidu, práci na zahrádce a mytí nádobí si nasaďte rukavice.
  • Nepoužívejte žádné kovové nástroje při ošetřování nehtů. Ničí jejich strukturu.
  • Na kůžičku kolem nehtů nanášejte minimálně jednou denně pěstící krém pro jejich zvláčnění - např. regenerátor značky Regina, stojí pár korun a prokáže Vám skvělou službu.
  • Umělé nehty nikdy neodstraňujte sama. Svěřte tento zákrok odborníkům.
  • Jednou týdně si udělejte manikúru, odlakujte nehty a dopřejte jim trochu péče.

  • Je-li Vám 30 a více, používejte speciální ochranný krém na ruce s UV filtrem. Sucractif Hand Cream od Lancaster ruce zjemňuje, chrání před slunečními paprsky a snižuje výskyt hnědých pigmentových skvrn.
  • Občas si zajděte na profesionální manikúru, dopřejte si parafínovou masku, speciální uvolňující masáž a japonskou manikúru.
  • Na problematické nehty používejte speciální přípravky a pravidelně navštěvujte manikérku.

Autor: -simona.cz-

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový měsíc přinese spoustu nečekaných zvratů a událostí, které vám mohou uškodit. Hned od prvního dne nejste ve své kůži a schází vám nadhled. Do toho jste stále s něčím nespokojení a…

Nejčtenější články

Doporučujeme