Bourjois 224 Kč, www.notino.cz Archiv firem

Bourjois 224 Kč, www.notino.cz Archiv firem

Estée Lauder 760 Kč, www.sephora.cz Archiv firem
L oreal 248 Kč Archiv firem
L oreal 209 Kč Archiv firem
Max Factor 190 Kč, www.notino.cz Archiv firem
9
Fotogalerie

Červená rtěnka je módní a sexy: Jak ji správně používat?

Rtěnky ve všech odstínech červené jsou stále velmi oblíbené. Pokud se odvážíte a zvolíte tuto barvu, máte ušetřenou práci s dalším líčením, protože k rudé rtěnce vám stačí jen řasenka. Jak ji ale použít správně, aby vám slušela a nevypadala lacině?

Vybírejte opatrně

Ne každý odstín vám bude slušet a také se může stát, že zvýrazní vaše nedostatky, jako jsou například zažloutlé zuby. Pokud tedy nemáte zoubky jako perličky, volte červené barvy s modrým podtónem. Naopak se vyhněte korálovým odstínům, které na zažloutlý chrup spíše upozorní.

Jak si vybrat červenou rtěnku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 8

Zvolte typ rtěnky

Vybírat můžete z matných, krémových saténových či průsvitných rtěnek nebo také z tužek a rtěnek s aplikátory. Matné rtěnky mají nejvíc pigmentu, ale pokud se vám rty rychle vysušují, poohlédněte se raději po krémové nebo saténové rtěnce. Průsvitné jsou zase vhodné pro ty, které s výrazným líčením rtů teprve začínají. Rtěnky v tužkách se sice snadno aplikují a nerozmazávají se, na druhou stranu mají malou výdrž.

Pokračování 3 / 8

Připravte rty

Obzvlášť v zimě mají rty tendenci být rozpraskané, suché a šupinaté. Dejte si proto na čas a předtím, než vyrazíte do práce nebo na večírek, dopřejte rtům jemný peeling. Poté naneste výživný balzám, který rty krásně zjemní. Nechte ho nějakou dobu působit, mezitím se můžete například nasnídat, dát si sprchu nebo si udělat make-up. Zbytky balzámu poté setřete ubrouskem a přistupte k samotnému líčení.

Pokračování 4 / 8

Nezapomínejte na konturku

Rtěnky obecně mají tendence se rozpíjet a obzvlášť u červených odstínů je to hodně vidět. Je na to ale jednoduchá rada. Stačí před nanesením rtěnky rty obkroužit konturovací tužkou ve stejném tónu. Tak budete mít jistotu, že rtěnka zůstane tam, kde má, a nevpije se vám do drobných vrásek kolem úst.

Pokračování 5 / 8

Použijte štěteček

Většina žen je zvyklá rtěnku používat napřímo, výsledek ale často není dokonalý. Nebojte se použít štěteček, nanášení bude preciznější a rtěnka se dostane do každé mezírky. Poté rty obtiskněte do ubrousku, znovu přeličte a opět použijte ubrousek. Barva déle vydrží a zároveň se vám neobtiskne na zuby.

Pokračování 6 / 8

Zachraňujte korektorem

Může se stát, že vám ujede ruka a rtěnka se objeví mimo vaše rty tam, kde ji vůbec nechcete. Nesnažte se umáznout ji prstem nebo vatovým tamponkem, způsobíte akorát tak ještě větší neplechu. Raději použijte korektor a drobnou nehodu jím zamaskujte.

Pokračování 7 / 8

Opatrně s líčidly

Jestli nechcete vypadat jak od kolotočů, buďte opatrná s dalším líčením. Dejte si záležet na perfektním make-upu, který podtrhne odstín rtěnky, na výrazné líčení očí ale zapomeňte. Ideální je použít pouze řasenku, jenž vaše oči více otevře, případně tenkou linku. Stíny volte pouze ve světlém béžovém či perleťovém provedení. Rty s rudou rtěnkou by měly být dominantou vaší tváře.

Pokračování 8 / 8

S věkem volte světlejší barvy

S přibývajícím věkem je třeba dávat si pozor na to, jaký odstín rtěnky zvolíte. Čím jste starší, tím víc se rty ztenčují, což výrazná barva jenom podpoří. Rty pak mohou vypadat krutě a drsně. Volte proto odstíny spíše do růžova, případně se zaměřte jen na lesky s červeným nádechem.

Doporučujeme

Články odjinud