Rudolf Hrušínský: Herec, který uměl rozesmát i vehnat slzy do očí

2. 10. 2020
Jedinečný, nezapomenutelný herec, na kterého budeme vzpomínat pořád. Moc toho nenamluvil, všechno dokázal sdělit gesty a očima. O svém srdci říkal, že je hodně opotřebované. Nejen kvůli pěti infarktům, ale i kvůli tomu, že ho naprosto celé dával i svým divadelním a filmovým postavám. V jakých filmech zazářil a jaké hlášky z nich si budeme pamatovat pořád?

Hrát začal v patnácti letech

Už od malička bylo jasné, že z něj bude herec. Narodil se totiž do rodiny plné slavných herců. Nejprve studoval gymnázium, ovšem už v tercii ho vyloučili. I díky tomu už v patnácti zahájil svou hereckou kariéru.

Hrál v divadle Uranie, Míly Melanové, E. F. Buriana, v divadle Akropolis i Divadle na Vinohradech. Od roku 1949 do roku 1960 působil v Městských divadlech pražských a potom zakotvil v Národním divadle, kde zůstal až do své smrti. Jeho divadelní role byly vycizelované, Hrušínský se na ně pokaždé skvěle připravoval. Typický pro něj byl civilní projev, minimum gest a mimiky.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pluto je až do 15. srpna v nádherném trigonu s Venuší, proto vás čeká přímo osudová láska. Milé Panny, nenechte si uniknout tuto hvězdnou konstelaci mezi prsty a zaměřte se na osůbky…