Rudolf Hrušínský: Herec, který uměl rozesmát i vehnat slzy do očí

19. 10. 2018
Jedinečný, nezapomenutelný herec, na kterého budeme vzpomínat pořád. Moc toho nenamluvil, všechno dokázal sdělit gesty a očima. O svém srdci říkal, že je hodně opotřebované. Nejen kvůli pěti infarktům, ale i kvůli tomu, že ho naprosto celé dával i svým divadelním a filmovým postavám. V jakých filmech zazářil a jaké hlášky z nich si budeme pamatovat pořád?

Hrát začal v patnácti letech

Už od malička bylo jasné, že z něj bude herec. Narodil se totiž do rodiny plné slavných herců. Nejprve studoval gymnázium, ovšem už v tercii ho vyloučili. I díky tomu už v patnácti zahájil svou hereckou kariéru.

Hrál v divadle Uranie, Míly Melanové, E. F. Buriana, v divadle Akropolis i Divadle Na Vinohradech. Od roku 1949 do roku 1960 působil v Městských divadlech pražských a potom zakotvil v Národním divadle, kde zůstal až do své smrti. Jeho divadelní role byly vycizelované, Hrušínský se na ně pokaždé skvěle připravoval. Typický pro něj byl civilní projev, minimum gest a mimiky.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Se svým životem jste po včerejšku spokojeni. Ve vztahu je sice trochu nedýchatelno, ale nic, co by se nedalo vydržet. Jediným zádrhelem mohou být nevhodné investice, pofidérní půjčky,…

Nejčtenější články

Doporučujeme