Rychlá jahodová bublanina: Letní klasika, která nezklame

17. 5. 2022
Rychlá jahodová bublanina: Letní klasika, která nezklame
Bublanina je na první pohled těžký recept – hrozí, že se srazí a bude z ní zákalec, tedy sražené těsto. Zkuste náš recept, uvidíte, že to nic není a že to hravě zvládnete. Celý postup podle pana Cuketky najdete také ve videu v úvodu článku.

Suroviny

800 g jahod (popř. dalšího letního ovoce)
250 g polohrubé mouky
150 g cukru krystalu
125 g rozpuštěného másla
125 ml smetany
3 vejce
6 g kypřicího prášku
máslo a hrubá mouka na vymazání formy

Rozpis je pro menší plech nebo pekáč o rozměrech cca 24 x 32 cm.

Postup

Troubu rozehřejte na 180 °C. Máslo rozpusťte a nechte mírně vychladnout. Jahody očistěte a zbavte stopek (větší jahody rozkrojte). Mouku prosejte do mísy a promíchejte s kypřicím práškem a špetkou soli. Plech na pečení vymažte máslem a vysypte hrubou moukou (popř. krupicí, strouhankou).

Vejce rozšlehejte v míse s cukrem, dokud nezesvětlají. Přidejte smetanu s moukou a opatrně rozmíchejte. Úplně na konec tenkým pramínkem zašlehejte i rozpuštěné máslo. Připravené těsto vylijte na vysypaný plech. Přidejte ovoce a bublaninu dejte péct do trouby asi 25 až 30 minut. Celý postup najdete i ve videu v úvodu článku.

Další chutné recepty najdete v pořadu Recepty pana Cuketky na Mall.tv.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ukořistěte pro sebe klidný den, díky němuž budete doslova nabití nutnou dávkou energie. Nemá cenu se zabývat věcmi, které jsou pro vás nepotřebné. Když se chcete věnovat kreslení, malujte.…