Rychlá ranní rozcvička: 3 jednoduché cviky, které vám protáhnout celé tělo

23. 1. 2020
Při spánku se choulíme, a tak se skoro všichni cítíme po ránu ztuhlí. Bohužel čím jsme starší, tím víc tělo při spánku tuhne. Proto je tak důležitá ranní rozcvička, která vám otevře hrudník a probudí kyčle. Stačí několik správně zvolených cviků a hned se nám bude po celý den lépe dýchat i hýbat.

Bude se vám lépe dýchat

„Mnoho lidí spí schoulených „do klubíčka“, takže se ráno probouzejí celí ztuhlí. Zaujímáme tak nepřirozenou a nevhodnou polohu, při níž jdou ramena dopředu. To samé se také děje s naším tělem, když máme strach nebo jsme ve stresu,“ vysvětluje brněnská instruktorka Hana Toufarová, která k nám přivezla z Ameriky novou cvičební metodu Fit Pain Free. Ta pracuje vždy jen s jedním svalem, pomáhá tak od bolesti, a navíc tělo zpevní.

Podle Hany Toufarové je proto nejvhodnější začínat den alespoň krátkou rozcvičkou, při níž si pomocí vhodných cviků nejprve protáhneme prsní svaly, uvolníme a rozhýbeme ramena, aby se hrudník otevřel a lépe se nám dýchalo. K tomu bychom měli přidat cviky na probuzení kyčlí, které nás pak celý den nosí a jsou tedy velice zatěžované. Všechny tři cviky najdete v dalších kapitolách. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

I když nejste zrovna ve své kůži, hvězdy vám dodávají sílu. Od přírody máte nekonfliktní povahu, a proto se stresovým situacím vyhýbáte. Dnešek byste měli využít na plný plyn. Díky…

Nejčtenější články

Doporučujeme