S dětmi do Divadla Minor

5. 3. 2002
S dětmi do Divadla Minor
Divadlo Minor připravilo pro děti samostatný pravidelný projekt s názvem Dětský den. Pro děti různého věku bude během víkendových odpolední připraven program přibližující různé druhy činností, které jsou v divadle zapotřebí.

S dětmi do Divadla Minor

Divadlo Minor připravilo pro děti samostatný pravidelný projekt s názvem Dětský den. Pro děti různého věku bude během víkendových odpolední připraven program přibližující různé druhy činností, které jsou v divadle zapotřebí.

Program úvodních dnů - 1. a 2. dětského dne - bude zahrnovat soutěž v dětské kresbě, "rychlokurs herectví a slávy", ukázku řezby loutek a na závěr projekci animovaných filmů pro děti. Divadlo Minor tak chce nabídnout dětem kromě samotných představení možnost seznámit se s prací v loutkovém divadle a navázat tak se svými diváky užší kontakt. Lektory jednotlivých disciplín budou vždy herci a zaměstnanci divadla popř. spříznění externisté. První dva dětské dny proběhnou o víkendu 23. a 24. března 2002 vždy po uvedení premiéry. 

23. března v 15.00 hod. - premiéra inscenace Kabaret Tlukot a bubnování aneb velké putování + 1. dětský den

Na cestě za ukradeným prstýnkem princezny Květušky potká tři skřítky nejedno dobrodružství a nebezpečí. Vše za doprovodu živého bandu s řadou znamenitých hitů. V této inscenaci je rovněž možno spatřit přehlídku nejrůznějších leteckých prostředků, divých loutek, svítících muchomůrek a dalších zajímavostí. Lze si tu také osvojit některé méně známé triky amatérských dobrodruhů - např. jak se zbavit záludného kouzla, jak létat, jak se zorientovat v cizích krajích aj. Pozornější divák též získá nenásilnou formou několik důležitých, ale dobře ukrytých životních ponaučení.
Scénář a režie: Jan Jirků
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Dalibor Mucha, Jan Matásek, Matěj Kroupa
Hrají: Jan Španbauer, Petr Vodička, Petr Stach, Jiří Roztočil, Milouš Kašpárek + band : D. Mucha, J. Matásek, M. Kroupa, T. Rejholec
Určeno pro děti od 4 let, délka představení: cca 60 min.

24. března v 15.00 hod. - premiéra inscenace Hurá do Afriky...JáTyAhoj + 2. dětský den

Klauni mají svůj vlastní svět, stejně jako děti. Ale není to cirkus, vlastně ani divadlo to nemusí být, je to jejich vnitřní svět. Hurá do Afriky a JáTyAhoj jsou dvě samostatné klauniády, které se pokoušejí takový svět ukázat. Nepotřebují k tomu mnoho slov. Stačí třeba jen: Já! Ty! Ahoj!
V Hurá do Afriky se octne nedopatřením postarší "nerudná" pošňačka mezi klauny, kteří v ní probudí její dětský sen: AFRIKU. A protože fantazie nezná hranic, nakonec do Afriky odjede.
JáTyAhoj je milostný příběh: Setkání klauna a klaunky, které by bylo docela obyčejné, kdyby ovšem neobjevili knihu. V ní je totiž nalezeno "smetí, které říká" pohádku, takže z klaunky je najednou princezna a z klauna rytíř, který ji zachraňuje ze spárů draka. A konec už je zcela pohádkový�
Režie: Petr Vodička,
Výprava: Petra Vykoukalová
Hrají: Zuzana Skalníková, Petr Stach, Petra Cicáková, Jiří Kohout
Určeno dětem od 4 let, délka představení: 60 minut.

Zdroj: Divadlo Minor

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracoviště bude tento týden ve vaší režii a není se čemu divit. Vždyť ve všem vynikáte a nikdo se vám nevyrovná. Uvidíte, že si brzy ohromně polepšíte. Jedná se především o finanční…

Nejčtenější články

Doporučujeme