S některými lidmi je to těžký

1. 10. 2011
S některými lidmi je to těžký
Já tedy mám hodně malinkou hlavičku, ale někdy fakt zírám co z lidí, kteří mají tu řepu na krku daleko větší a jsou prý z celého vesmíru nejchytřejší, vypadne.

Sedíme takhle v restauraci, je slunečný podzimní den a tak otužilí hosté jsou ještě i venku na zahrádce, kde si zadělávají na rýmu, kašel a zánět ledvin. Nu, to vlastně asi ne. Ledvinám prospívá pivo a to, zřejmě v rámci prevence, teče proudem. Lidé jako by se zbláznili a nikdo z nich nechce ten den vařit doma. Je poledne a servírka zapíná turbo, aby stíhala. Ke stolu usedne uhlazený pán s kravatou, na nose brejličky, pod paží notebook. Nahlédne do jídelního lístku.

„Dobrý den, co si dáte k pití?“ přitočí se obsluha, zatímco servíruje na sousední stůl tři talíře guláše s osmi. „Prosím nealko pivo. A jídlo mohu objednat taky u vás?“ „Hned to bude,“ zahlaholí servírka, odlétne a po chviličce se vrátí s požadovaným nápojem a na další stůl pokládá dvakrát kuře s nádivkou a jeden talíř s kopcem špaget. „Tak co to bude? Kuře, špagety, guláš, znojemská, vejpečky nebo rizoto?“ usměje se.

Já bych se neusmívala, ale kdo ví, třeba je to už křeč…. „Koukám, že tady máte výborné minutky, dal bych si třeba tady ten kuřecí řízek s americkými brambory.“ „Minutky jsou až odpoledne, takže řízek vám teď udělat nemůžeme. Teď prosím jen z meníčka. Kuře, špagety, guláš, znojemská, vejpečky nebo rizoto,“ zopakuje. „Proč?“ nechápavě civí pán přes obruby. „No protože tak to je, vidíte, kolik je tu lidí, paní kuchařka by nestihla teď udělat minutku.“ „Ne?“ „Ne, je mi líto.“ „A proč by to nestihla?“ „Na zahrádce je plno, tady je plno, je tu mnoho hostů a paní kuchařka je jen jedna. Ujišťuji vás, že to je v hospůdkách naší třídy zcela běžné.“ „Hm, chápu.“ Servírka se vyčerpaně usmála. „Tak co si tedy dáte?“ „Tak když je to takhle, tak mi teda udělejte ten řízek vepřovej…..“

S některejma lidma je to prostě fakt těžký….

Vaše Eni

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestliže randíte, protějšek vás začne nudit. Najednou máte pocit, že nemáte dostatek svobody a volnosti. Tento týden je navazování vztahů složité, na nic vážného se necítíte. Dalo by se…