S podpatky i bez: Klasické černé kozačky jsou letos in. Kde je koupit?

11. 11. 2020
Kozačky se mezi módními stálicemi drží už spoustu let, poslední dobou ale přece jen byly upozaděny kotníčkovými a šněrovacími botami. Teď je ale opět pozornost upnuta na kozačky a my vám poradíme, jaké a kde nakoupit.

Cvoky i spony

Co se týče sezónních módních výstřelků, ty mají letos poněkud smůlu. Jelikož nám koronavirová situace příliš nepřeje a ukazovat se v nových modelech na večírcích, v divadlech, na koncertech či v restauracích bohužel není možné, je rozumnější zaměřit se na kousky, které přežijí víc než jednu sezónu. V tomto případě to jsou klasické černé kozačky.

Takové boty se totiž hodí ke všemu a užijete je víc než jeden rok. Chcete-li pravou kůži, budete muset počítat s větší investicí, v opačném případě volte hladkou koženku či podobné materiály bez vzorů. Ozdobná spona či decentní cvoky ničemu nevadí. Co se týče podpatků, záleží jen na vás. Klasické kozačky bez podpatků většinou bývají kombinované s kulatou špičkou, ty na podpatku pak mohou mít hranatou i špičatou. Podpatky tentokrát volte masivnější a hranaté, což bude výhra i pro vaše pohodlí.

Máte-li silnější lýtka a obvykle řešíte problém s tím, že kozačky prostě nezapnete, nezoufejte. Obuvnické značky totiž konečně myslí i na ženy, které nedisponují mírami modelek, a například Baťa nebo Deichmann ve svých kolekcích nabízejí i kozačky v extra šířce.

A k čemu kozačky obléct? Ty na podpatku vypadají skvěle k sukním, a to nejen k těm krátkým, ale i ke kolenům nebo plisovaným midi sukním. Pokud je sukně překrývá, tím lépe. Ať už zvolíte kozačky bez podpatku nebo s ním, oboje budou vypadat skvěle k džínám zastrčeným dovnitř. Stejně tak se oboje hodí ke svetrovým šatům a ke kabátům!

Inspiraci najdete v naší galerii!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní prostředí je o něco lepší než minulý týden. Pilně na sobě dřete a plníte příkazy šéfa. Je pravda, že jsou vám jeho požadavky proti srsti, ale stejně poslechnete. I v milostných…