SABINA (40): Kamarádka zradila naše přátelství kvůli povýšení v práci

19. 9. 2019
SABINA (40): Kamarádka zradila naše přátelství kvůli povýšení v práci
Sabina měla velkou radost, když mohla své kamarádce dopomoct k nové práci ve firmě, kde sama pracovala. Jak ji mohlo napadnout, že se její dobrota obrátí proti ní?

Když se moje kamarádka Jitka začala po mateřské rozhlížet po nové práci, doporučila jsem ji k nám do agentury. Těšila jsem se, že si budeme nablízku a že na pracovišti konečně budu mít opravdovou kamarádku.

 A první měsíc to tak opravdu bylo. Pomáhala jsem jí zaučit se, trošku pochopit složité vztahy, říkala jí, na koho si dát pozor. A hlavně: řekla jsem jí spoustu důležitých rad, jak jednat s naším šéfem.

Pak se v době, kdy šéf začala uvažovat o mém povýšení, konal firemní večírek, na který jsem bohužel nemohla přijít a ze kterého mi Jitka psala sms zprávy, jak jí tam chybím, že se beze mě vůbec nebaví.

Den po večírku mi volala jiná kolegyně a ptala se: „Vy jste opravdu s tou Jitkou kamarádky?“ „No jasně,“ odpověděla jsem. „To bych tedy neřekla, celou dobu tě pomlouvala. Hlavně před šéfem,“ líčila mi.

Nevěřila jsem jí. Něco takového by Jitka neudělala! Třeba se přeslechla. Třeba si to všechno vyložila jinak. Asi za měsíc mi jiná kolegyně naznačila, že šéf už o mém povýšení neuvažuje. Že nejspíš na moje vysněné místo posadí Jitku.

A tak jsem postupně začala zjišťovat, že Jitka, která se pořád tvářila jako kamarádka, se mě systematicky snaží očernit. Můj šéf tak najednou věděl, že jsem místo na služební cestu jela do lázní, i to, že jsem na poslední poradě nebyla kvůli kocovině.

Šla jsem za Jitkou a zeptala se, o co jí jde. „O nic, já mu to neřekla,“ popírala. „Ale nikdo jiný to nevěděl než ty,“ naléhala jsem. Na to jen mávla rukou.

Nakonec šéf opravdu povýšil Jitku. A pro mě to v tu chvíli znamenalo, že jsem přišla nejen o kamarádku, ale i o práci. Zkrátka základní pravidlo přátelství by mělo být: „Oddělovat soukromí a práci.“ Jinak prostě kamarádství nevydrží.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Den před víkendem jste spokojené, protože se vám podařilo ukončit skvělý pracovní týden. Nadřízený je na vás pyšný a vy také. Nové pracovní nabídky k vám však nepřijdou. Pokud jste…