H&M 899 Kč

H&M 899 Kč

H&M 949 Kč
H&M 999 Kč
H&M 1299 Kč
H&M 1499 Kč
50
Fotogalerie

Saka a blejzry pro letošní jaro: Takto je nosí známé influencerky nad 50!

Každý šatník by měl mít pár základních kousků, které se dají kombinovat a stylizovat do různých outfitů. A přesně to saka a blejzry, jejichž období nastává právě na jaře, splňují. Jak je nosí influencerky, které už překročily padesátku?

Jak se liší blejzr od saka? Možná si tuto otázku často kladete. Pravdou je, že velké rozdíly nenajdete, blejzr je zkrátka sportovnější verze saka s jednořadým nebo dvouřadým zapínáním. Často je k dostání v uvolněné oversized verzi a snáze se kombinuje s ležérnějším outfitem, zatímco sako se hodí spíš k elegantním kouskům.

Jak kombinovat sako, aby vám slušelo? Podívejte se na video:

A právě oversized blejzr je jedním z hitů letošního jara. Abyste podtrhla křivky svojí postavy, oblečte si skinny džíny s obyčejným černým či bílým topem. Pokud chcete zakrýt některé nedostatky, je tu právě oversized blejzr, aby vám s tím pomohl. Na nohy stačí tenisky, a máte jednoduchý, avšak slušivý ležérně-sportovní outfit.

Sako zase můžete s klidným svědomím obléct k midi či maxi šatům, vypadá skvěle i ke kostýmovým kalhotám a rozhodně neuděláte chybu, když ho obléknete k plisované sukni, do níž zastrčíte obyčejné jednobarevné tričko. I v tomto případě můžete na nohy obout pohodlné tenisky.

Jestli prahnete po opravdové eleganci, vzpomeňte si na krátká strukturovaná sáčka, tolik typická pro značku Chanel. Právě ta jsou letos také in a dodají vám sofistikovaný look, obzvlášť vyberete-li si kousek zdobený zlatými knoflíky. Tato strukturovaná saka z tvídu nebo buklé vypadají skvěle k pouzdrovým sukním s vysokým pasem, parádu v nich ale naděláte i v kombinaci s džínami nebo koženými kalhotami.

Jaro opět přeje barvám a to platí i pro saka a blejzry. Samozřejmě pokud jste spíš praktického ražení, nejlépe vám poslouží odstíny černé, béžové nebo šedé. Nikde ale není psáno, že nemůžete mít ve svém šatníku sak a blejzrů víc! Tato sezona nahrává pastelovým barvám, sáhněte ale klidně i po růžové á la magenta, kobaltově modré či sytě zelené. A pokud chcete být za naprostou módní ikonu, vězte, že bílé sako je absolutní top!

A pokud si nejste jistá, inspirujte se známými influencerkami nad 50 let, které přesně vědí, jak blejzry a saka sladit se zbytkem outfitu.

Inspiraci najdete ve fotkách pod článkem i v naší galerii!

Doporučujeme

Články odjinud