Sáňky v létě nepotřebujete, ale lyže na podzim ano

12. 9. 2019 Prezentace klienta
Sáňky v létě nepotřebujete, ale lyže na podzim ano
Nenutíme vás poslouchat koledy v září ani kupovat vánoční dárky, když stromy ještě nezačaly shazovat listí. Ale měli byste vědět, že právě teď otvírají své brány půjčovny lyžařského vybavení a nabízejí celoroční zapůjčení lyží za nejvýhodnější cenu. Máte tak šanci stihnout podzimní lyžovačku v Alpách, která se mimochodem taky finančně vyplatí.

Chcete-li ušetřit náklady na zimní dovolenou, zajděte si půjčit lyže už teď (jednou to stejně musíte vyřídit, tak proč ne hned). Nejde jen o finanční úsporu, ale také o příležitost obstarat si lyže, jaké opravdu chcete. Můžete si domů odnést top model svých snů, protože – znáte to, kdo dřív přijde, ten dřív mele – nabídka na startu sezóny je logicky největší.

Pokud si chcete zajezdit na nejmodernějších lyžích konkrétní značky nebo toužíte vyzkoušet zatím nepoznaný lyžařský styl nebo terén, je půjčovna ideální, protože asi málokdo má doma tolik místa a v peněžence tolik peněz, aby si pořídil carvingové lyže a k nim ještě obřačky, skialpové, freeride lyže nebo … doplňte si sami.

V půjčovně si obstaráte jen ty lyže, které zrovna chcete zkusit, a až se jich nabažíte, vrátíte je. Anebo vyměníte za jiné. Příští sezónu si to pak můžete zopakovat – opět se zbrusu novým modelem, protože lyže z půjčovny nestárnou. (Tedy stárnou, ale není to vaše starost.) Vy přijdete k hotovému: dostanete zánovní prkýnka v perfektním stavu a po servisu. Je na vás, jestli je budete chtít vrátit na jaře nebo za měsíc, za týden nebo hned zítra.

Klepněte pro větší obrázek

Jedině půjčovna drží krok s dětským růstem

Další výhodou zářijové návštěvy půjčovny je klid. Na krk vám nedýchá zástup nedočkavců, personál máte sami pro sebe, takže si beze spěchu a stresu vyberete lyže a případně vyzkoušíte lyžařské boty. Toto ocení hlavně rodiče malých dětí, kteří dobře vědí, jak vyčerpávající je nahánět v prodejně plné lidí střídavě neposedného potomka a obsluhu, která by schválila výběr, případně přinesla jiné zboží.  

Právě rodiče jsou vděčnými a vlastně asi i nejčastějšími klienty půjčoven. Kupovat nové vybavení dětem si může dovolit málokdo. Malí lyžaři každý rok povyrostou o pár centimetrů, takže co jim padlo loni, můžete další rok leda tak darovat dětem svých kamarádů nebo prodat na inzerát.

Ne vždy pořídíte v bazaru či na internetu dětské lyžařské vybavení levněji, a krom toho – kdo má dnes čas a energii je shánět a na jaře zas prodávat? Do půjčovny zajdete jen dvakrát, na začátku sezóny a na konci, a máte lyže, boty i helmu, jaké děti zrovna potřebují. Netřeba dodávat, že lyže jsou po servisu (ten u nového a bazarového zboží hradíte zvlášť). A co je skvělé, nemusíte se bát, že jste vybrali špatnou velikost lyžařských bot, protože když prckovi vyroste během sezóny noha, v půjčovně vám je bezplatně vymění.

V Alpách zahajují sezónu, buďte při tom

Sečteno a podtrženo: v případě, že netrpíte nutkáním lyže (nebo i boty) vlastnit a netrávíte na horách každý víkend, je půjčovna nejrozumnější volba – nejen kvůli ušetřeným financím.

A když už budete mít lyže doma už v září, proč toho nevyužít a nepostavit se na ně dřív než obvykle? Víte, že loni díky nečekaně skvělým lyžařským podmínkám otevřela některá střediska ve švýcarských a italských Alpách už měsíc před plánovaným termínem? Není vyloučeno, že se to zopakuje i letos. A i kdyby ne, jistota jsou alpské ledovce, kde sezóna obvykle začíná už v září nebo v říjnu.

Ve skutečnosti vlastně nikdy nekončí, protože se lyžuje nonstop po celý rok, ale proč si nechat ujít příležitost uspořádat pořádnou zahajovací party? Například na ledovci Stubai je start sezóny Weiße Wies'n naplánovaný na 12. a 13. října. Kromě skvělého prvního manšestru nebo prašanu si vychutnáte na vrcholové stanici Eisgrat tradiční preclíky a bílé klobásky, uvidíte volbu nejkrásnějšího krojovaného lyžařského páru, zažijete vystoupení historické lyžařské skupiny Feurkogel a ochutnáte různé druhy piva, protože tématem víkendu je Oktoberfest.

I v Sӧldenu vypukne zima oficiálně už v říjnu, a to obřím slalomem žen v rámci zahájení Světového poháru 25. až 27. 10. Neděle bude patřit mužům a večer pak všem, kdo chtějí slavit. Mejdanem všech mejdanů bude party s rakouským Hitradiem Ö3, jíž vyvrcholí vyhlášení vítězů. Ale jestli se vážně už nemůžete dočkat, nečekejte a přijeďte sem v polovině září, protože v Sӧldenu se letos začíná lyžovat už 16. září.

Klepněte pro větší obrázek

Ubytování za málo, skipas zadarmo

Praktickým potvrzením rčení, že štěstí přeje připraveným, je finanční úspora, kterou s sebou podzimní lyžovačka nese. Nejde jen o výhodné zapůjčení výbavy. Také ubytování pořídíte levněji než v hlavní sezóně. Pro představu: týdenní pobyt v penzionu nebo hotelu v menším alpském středisku vás a další tři členy rodiny přijde (i s polopenzí) na sumu okolo 20 tisíc korun.

Zajímavější jsou též ceny skipasů – nemluvě o tom, že v podzimních měsících bude na sjezdovkách méně lidí než v hlavní sezóně. A jsou dokonce střediska, kde dospělí nebo děti do patnácti let lyžují do Vánoc zdarma. Jako třeba italské Livigno, kde si do 22. 12. (a potom zas od 11. 4. do konce sezóny) zalyžujete bezplatně, pokud si na čtyři nebo sedm dní zarezervujete ubytování v doporučených penzionech a hotelích. Jestli zvažujete pořízení Skipas free, počítejte s možnými ranními frontami u vleku, ale nedostatku sněhu se nebojte, Livigno má výhodnou polohu.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Hurá! Už je tady poslední den v práci! Sice šlo všechno docela dobře, ale na druhou stranu jste rádi, že je tady víkendové volno. Máte mnoho plánů, které byste chtěli uskutečnit. Rozhodně…

Nejčtenější články

Doporučujeme